O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

přefoceno..., 29.05.2017 22:57, Yohaness(m), (Houby)

V sobotu jsem v rámci výletu na jih Čech přefotil dvě položky... Květka písečná - Montagnea radiosa, původně z Maroka.

Re: přefoceno..., 29.05.2017 22:57, Yohaness(m), (Houby)

A battarrovka pochvatá - Battarrea phalloides, původně z Itálie.

Re: Re: přefoceno..., 30.05.2017 21:23, Pavla, (Houby)

Můžu mít dotaz? Možná hloupý, ale … proč se přefocují houby z jiných míst na jiných místech?

Re: Re: Re: přefoceno..., 31.05.2017 09:07, Yohaness(m), (Houby)

To není hloupý dotaz, ale odpověď není jednoznačná - je to z různých důvodů. Konkrétně v případě květky to bylo proto, že jsem nebyl spokojen se snímkem z původního prostředí (Maroko), položku jsem vzal, tak proč nezkusit udělat lepší foto v podobném prostředí.
Battarrovku jsem nenašel, ale dostal k nafocení, takže tady je to jasné - ekonomicky mi přišlo výhodnější zkusit ji cvaknout někde u nás, než jet kvůli tomu do Říma, kde byla nalezena.

Re: Re: Re: Re: přefoceno..., 31.05.2017 20:42, Pavla, (Houby)

Díky za objasnění. Chápu, proč přefotit masečníka, ale neporozuměla jsem přefocení Tvých marockých nálezů. Dle mého, původní prostředí je ... no ... prostě „původní“. ;) A u té Battarovky se mi třeba zrovna víc líbila Tvoje první náhradní „pražská“ verze, ta z kamenného vězení.

Ale Honzo, ruku na srdce, představ si "svoji" Battarovku přefocenou na takovém Palatinu! Tam, kde to všechno začalo. Aaach ... viď? (Omluvte, prosím, jedno nemykofoto, nechala jsem se unést římskou vzpomínkou. Vědět tenkrát, že tam rostou takové vzácnostě, nelítala bych po muzeích.) Tož třeba ♫ Někdy příště ♫

Re: přefoceno..., 29.05.2017 22:57, Yohaness(m), (Houby)

Doplňuji místně nalezeným vzácnějším pavučincem bažinným - Cortinarius uliginosus, Červený seznam (VU).


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30