O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

mýval v Brdech, 20.05.2017 12:09, karelzbrd(m), (O přírodě)

byl jsem v pátek na zahájení lovecké výstavy uprostřed středních Brd v CHKO. Jako zajímavost sem mimo houbové téma dávám snímek, který charakterizuje, že severoamerický mýval se stává bohužel běžným obyvatelem našich končin - naše příroda není připravená na podobné invazní druhy a ty vždy znamenají pro naši faunu riziko, že vytlačí ty původní...

Re: mýval v Brdech, 20.05.2017 12:46, Milda, (O přírodě)

Nemusíš mít strach, tenhle je vycpanej.

Re: Re: mýval v Brdech, 20.05.2017 12:53, karelzbrd(m), (O přírodě)

no jo, já strach nemám, ale než ho vycpali, zbaštil v Brdech asi dost raků kamenáčů, kteří jsou vzácní a Brdy jsou jejich domovem. Podobně jako norek, kterého ale vytlačily vydry

Re: Re: Re: mýval v Brdech, 20.05.2017 13:18, Milda, (O přírodě)

On opravdu žil v Brdech? To jsem nevěděl. To jich tam asi bude víc. Zajímavé.

Re: Re: Re: Re: mýval v Brdech, 20.05.2017 19:37, karelzbrd(m), (O přírodě)

je jich víc, už dvakrát je viděli s mláďaty

Re: Re: Re: Re: Re: mýval v Brdech, 20.05.2017 19:43, MartinRůžek, (O přírodě)

Když koukám na tu Karlovu fotku, tak bych řekl, že mám jednoho vochočenýho mývala doma.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: mýval v Brdech, 20.05.2017 19:54, karelzbrd(m), (O přírodě)

moc ochočeně, ale nevypadá

Re: Re: Re: Re: Re: Re: mýval v Brdech, 21.05.2017 01:38, Dano, (O přírodě)

Hm, snad jen sranduješ?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mýval v Brdech, 21.05.2017 07:23, MartinRůžek, (O přírodě)

Jasně že sranduju.To jsou mí kluci, moje štěstí, moji kamarádi a parťáci.Borderteriér a cairnteriér (nejsem myslivec!!!!!!!!!!).Takhle si hrajou.Nejdřív jeden "zakusuje" druhého a pak si to prohoděj.Border je starší a šéf, tak nakonec "jako vyhraje".
Jen mně přišlo, že ten cairn je tomu mývalovi maličko podobnej.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mýval v Brdech, 21.05.2017 09:39, karelzbrd(m), (O přírodě)

ten je ještě více podobný psíku mývalovitému neboli mývalovci kunímu...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30