O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Konec kvízu..., 12.05.2017 21:28, Zdeno(m), (Kvízy)

Bylo to rychlé, akční a zajímavé. Vítězem se stává Péťa Souček...Hřib horský je velmi podobný přívěskatému, roste ale ve smrčinách. Nalezl jsem před lety v teplých krajích...Blahopřání a obrázek...

Re: Konec kvízu..., 12.05.2017 21:31, soucekp, (Kvízy)

Zdeno, děkuji . Horského jsem shodou okolností našel už na dvou místech (před 5 lety na Šumavě a loni na rozhraní Vysočiny a Středočeského kraje), tak jsem si na něj vzpomněl . A musím se přiznat, že kombo se slizákem a květinu jsem opsal

Re: Re: Konec kvízu..., 12.05.2017 21:35, basset(m), (Kvízy)

Gratulace Petrovi. Já viděl zcela náhodou horského jenom jednou u Vimperka a ten měl "trouba" palici žlutou

Re: Re: Re: Konec kvízu..., 12.05.2017 21:41, soucekp, (Kvízy)

Dík! Můj měl klobouk takovýhle. Málem to byl (snad) první nález na Vysočině . Ale zrovna v tom místě je hranice mezi Vysočinou a Středočeským krajem vykousnutá a tenhle "pacholek" vyrostl pár metrů ve středočeském kraji

Re: Re: Re: Re: Konec kvízu..., 12.05.2017 21:58, basset(m), (Kvízy)

já našel takového

Re: Re: Re: Re: Konec kvízu..., 13.05.2017 19:59, Tori(m), (Kvízy)

Hele tohle je zajímavý hřib. Rostou tam jedle, klobouk mi připadá do růžova oproti obvyklému horskému, asi bych porovnala i s popisem hřibu šedorůžového: popis druhu, popis a fotky na nahubách. Možná půjde někdy okolo M.Mikšík nebo jiný hřibolog.

Re: Re: Re: Re: Re: Konec kvízu..., 13.05.2017 22:36, soucekp, (Kvízy)

Já jsem bohužel nevzal exsikát. Ale na jiných stránkách mi k němu M. Mikšík psal "Hřib horský - moc hezký nález.", tak jsem byl spokojen

Re: Re: Re: Konec kvízu..., 13.05.2017 13:18, karelzbrd(m), (Kvízy)

jo, hřib horský je dost proměnlivý, ostatně, která houba není...

Re: Re: Re: Re: Konec kvízu..., 13.05.2017 13:20, karelzbrd(m), (Kvízy)

to je stále stejná lokalita, kde tento hřib roste...

Re: Re: Re: Re: Konec kvízu..., 13.05.2017 19:41, petras, (Kvízy)

Asi je běžně zahrnuji do sbírané kategorie - praváci -letos se po nich podívám,ale určitě tu někde rostou.Pokud teda něco poroste.

Re: Re: Konec kvízu..., 12.05.2017 21:37, vevanek, (Kvízy)

Gratuluji Hřib horský bych nepoznala i když je podobný přívěskatému, protože ani jednoho jsem ještě nenašla


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30