O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

„Takhle by to dál nešlo, 11.05.2017 16:58, Pavla, (O přírodě)

jedna vycházka bude houbařská, druhá turistická.“ hřímal můj muž, který nemá rád pomalou chůzi a postávání na místě. Tož jsme v pondělí vyrazili do hor dle jeho gusta.

Re: „Takhle by to dál nešlo, 11.05.2017 16:58, Pavla, (O přírodě)

Chvilku jsem poslušně „cupitala“, ale všude kolem bylo tolik lákadel …

Moc se omlouvám za kvalitu dnešního příspěvku. Fotky jsou hrozné, já vím, ale když na nějaké delší focení nebyl vůbec čas a já bych se Vám tak moc chtěla pochlubit s nálezy, tak se, prosím, nezlobte a přimhuřte pro jednou oko (nebo raději možná obě).

Čepičatka bezpórá z trávy u potůčku.

Re: „Takhle by to dál nešlo, 11.05.2017 16:58, Pavla, (O přírodě)

U dalšího potůčku prťavec miniaturní – možná mimčo nějakého chřapáče. Čort znájet.

Re: „Takhle by to dál nešlo, 11.05.2017 16:58, Pavla, (O přírodě)

Minipidiny na šišce,

Re: „Takhle by to dál nešlo, 11.05.2017 16:58, Pavla, (O přírodě)

oranžovka s nějakou návštěvnicí.

Re: Re: „Takhle by to dál nešlo, 11.05.2017 17:02, soucekp, (O přírodě)

Velmi zajímavé. Že by něco podobného? odkaz

Re: Re: Re: „Takhle by to dál nešlo, 11.05.2017 18:43, Pavla, (O přírodě)

Vůbec netuším, Péťo.

Re: Re: „Takhle by to dál nešlo, 11.05.2017 21:03, Tori(m), (O přírodě)

Prosím prosím, tohle bych velmi ráda viděla pod mikrákem. Sice je vždycky možné, že to bude blbá řasnatka, ale je tu i jiná, o dost zajímavější možnost.

Re: „Takhle by to dál nešlo, 11.05.2017 16:58, Pavla, (O přírodě)

Desítky, tisíce, milióny svraštělek. Prvonálezy těch otevřených, se kterými mi ovšem nebylo dáno se déle „pomazlit“.

Re: „Takhle by to dál nešlo, 11.05.2017 16:58, Pavla, (O přírodě)

A nečekaný nález nejvzácnější. Míhavky vodní. Pohádkově kouzelné houbičky.

Do konce života budu litovat toho, že jsem nemohla s nimi strávit víc času. Zrovna u nich jsem si vysloužila výtku svého „Heroda“, že na příští turistiku mám zakázáno brát s sebou foťák.

Re: Re: „Takhle by to dál nešlo, 11.05.2017 17:04, soucekp, (O přírodě)

Pěkný

Re: Re: „Takhle by to dál nešlo, 11.05.2017 21:05, Tori(m), (O přírodě)

Gratuluju k míhavkám. Chřapáč (či co to je) taky vypadá zajímavě, zkus za týden dva, co tam poroste.

Re: „Takhle by to dál nešlo, 11.05.2017 16:58, Pavla, (O přírodě)

Strašidelnou kolekci svých „mazanin“ zakončím nálezem něčeho zvláštního. Rostlo to ve stejném potůčku kousek od míhavek. Zprvu jsem myslela na nějaké vzdušné kořínky, ale zblízka mi to připomínalo spíš něco jako imperfektní paličkovité stádium voskovičky černavé. Je to vůbec z říše hub? Věděl by někdo?

Re: Re: „Takhle by to dál nešlo, 11.05.2017 19:12, Forrest Run(m), (O přírodě)

Kořeny olše, Pájo, pan profesor Pokorný je nemá rád, páčto mu způsobujou hiáty v pylovým paleozáznamu v rašelině....jestli máte rádi vědeckopopulární knížky, dejte si od něj knížku "Neklidné časy"!

Re: Re: Re: „Takhle by to dál nešlo, 11.05.2017 19:31, Pavla, (O přírodě)

Za odpověď fakt díky moc, "děde" ForreVševěde.

Re: Re: Re: Re: „Takhle by to dál nešlo, 11.05.2017 21:02, Forrest Run(m), (O přírodě)

Za málo, Pohodičková Divoženko!:-)

Re: „Takhle by to dál nešlo, 11.05.2017 16:58, Pavla, (O přírodě)

Loučím se vzácnou kámoškou modrankou karpatskou a ještě jednou se omlouvám za příšernou kvalitu všech fotek. (Jako bych fotila plechovkou od bonbónů, viďte?) ;)

Jdu raději fandit a držet palce našim klukům, ahoj!

Re: Re: „Takhle by to dál nešlo, 11.05.2017 19:02, Patrik(m), (O přírodě)

Já do Beskyd moc často nejezdím, tuhle jsem tedy ještě neviděl, avšak tento karpatský endemit určitě nebude nějak moc vzácný...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30