O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Ahoj kamarádi, 18.04.2017 17:12, Pavla, (Houby)

ledva stačila páskovka přejít stéblo, Velikonoce jsou fuč a venku to vypadá spíš na Vánoce.

Re: Ahoj kamarádi, 18.04.2017 17:12, Pavla, (Houby)

Tož dovolte mi pár fotovzpomínek na prodloužený víkend. Rosolovku mozkovitou mám ráda pro její krásně žlutou barvu. Zajímavé, že někde ji uvádějí jako jedlou, jinde nejedlou. Já ji teda rozhodně konzumuji jen očima.

Re: Ahoj kamarádi, 18.04.2017 17:12, Pavla, (Houby)

K této destici chřapáčové mám mateřský vztah. Známe se totiž od miminka. ;)

Re: Ahoj kamarádi, 18.04.2017 17:12, Pavla, (Houby)

Z výletu na smrže se vyklubal nakonec jen výlet na choroše,

Re: Ahoj kamarádi, 18.04.2017 17:12, Pavla, (Houby)

-ný, -natý, -itý – brvitý???

Re: Re: Ahoj kamarádi, 18.04.2017 17:29, alesjirsa(m), (Houby)

Tak ...

Re: Ahoj kamarádi, 18.04.2017 17:12, Pavla, (Houby)

Taky potkáváte v lese padlé žirafy?

Pamatuju, jak jsem si loni (stejně jako tenkrát gazela) ;) myslela, že jsem našla „jen trochu divnější“ čapulky. Od té doby mě ovšem dřevnatky už len tak snadno neprekabátia.

Re: Ahoj kamarádi, 18.04.2017 17:12, Pavla, (Houby)

Májovky alias čirůvky „dubnovky" nám zatím rostou do krásy.

Re: Re: Ahoj kamarádi, 18.04.2017 23:57, Dano, (Houby)

Májovky jsou houby čuňata, to je moje zkušenost aspoň.
Jestli rostou do krásy, to nevím, jsou zmazané vždycky.

Re: Ahoj kamarádi, 18.04.2017 17:12, Pavla, (Houby)

Všimněte si, prosím, levé horní vzácné plodnice tzv. májovky Quasimodovky. Ale co mě rozesmálo nejvíc, byla mnohonožka plochule křehká (Polydesmus complatanus). Úsměv ve mně vyvolaly ty její „ploché nožičky“ na posledním článku těla vpravo. Vidíte je?

Když jsem si ale plochuli doma dle obrázků určovala, u žádné z nich jsem ty zvláštně vybočené srandovní nožičky neviděla. Záhada! Věděli byste proč? Někteří z Vás určitě ano a já už teď taky. ;) Ten poslední článek totiž vůbec nebyl článkem posledním, ale naopak prvním! Takže žádné nožičky, ale zalomená tykadélka na hlavě (pokud se jim tak odborně říká). Prostě díky těmto stránkám se dozvídám pořád něco nového a něco v té hlavě i kupodivu zůstane. Díky Vám.

A ještě si dovolím malý rébusek, který se vztahuje k jedné fotce, kterou zde nedávno dával jeden z Vás. Uhádnete dle nápovědy, KDO ji dával a CO na jeho fotce bylo?

Nápověda: P R . E L


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30