O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

neidentifikované houby z letošního roku_2, 08.08.2013 13:50, Patrik(m), (O přírodě)

foto z 31. 10. 2012, dospělá bučina, nevíte někdo co to je? připomíná mi to václavku, jestli jo tak jakou?

Re: neidentifikované houby z letošního roku_2, 08.08.2013 14:29, Zdeno(m), (O přírodě)

Ta václavka by to mohla být...

Re: Re: neidentifikované houby z letošního roku_2, 08.08.2013 19:29, Patrik(m), (O přírodě)

jaká, pro mě jsou podobné, mohla by to být hlíznatá?

Re: Re: Re: neidentifikované houby z letošního roku_2, 08.08.2013 19:42, P.T.(m), (O přírodě)

to se z takové fotky poznat nedá....

Re: Re: Re: Re: neidentifikované houby z letošního roku_2, 08.08.2013 21:08, Patrik(m), (O přírodě)

možná ne, skusím na to míísto zajít ve stejné době jako byla pořízená fotka a pokusím se jí určit podle živé plodnice, ovšem nevím jestli to za takovéhohle počasí vyjde a také nevím zda jí vůbec letos najdu

Re: Re: Re: Re: Re: neidentifikované houby z letošního roku_2, 08.08.2013 21:23, P.T.(m), (O přírodě)

václavku hlíznatou poznáš podle nažloutlého třeně s hlízovitě ztloustlou bází a růstu na dřevě listnáčů

Re: Re: Re: Re: Re: Re: neidentifikované houby z letošního roku_2, 09.08.2013 12:42, Patrik(m), (O přírodě)

pár hlíznatých jsem už fotil, ale nejsem si moc jistý

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: neidentifikované houby z letošního roku_2, 09.08.2013 12:43, Patrik(m), (O přírodě)

táhle hlíznatá ale asi nebude co?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: neidentifikované houby z letošního roku_2, 09.08.2013 14:20, P.T.(m), (O přírodě)

tohle je hlíznatá tak na 90%

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: neidentifikované houby z letošního roku_2, 09.08.2013 14:22, P.T.(m), (O přírodě)

myšlena ta první fotka, u té druhé tak 50 na 50

Re: neidentifikované houby z letošního roku_2, 08.08.2013 13:50, Patrik(m), (O přírodě)

a tady už je druhá houba... dospělá bučina, 30. 10. 2012, tohle už nevím vůbec?

Re: Re: neidentifikované houby z letošního roku_2, 08.08.2013 17:43, Joska(m), (O přírodě)

Máš spoustu zajímavých nálezů. Zkus trochu srovnat barvy na foťáku, dost Ti tam převládá žlutá (červená?). Ale pozor, nic nemusíš! Jen bych to zkusil...

Re: Re: Re: neidentifikované houby z letošního roku_2, 08.08.2013 19:28, Patrik(m), (O přírodě)

no, nechcu do toho moc ripat, minule jsem to skoušel a dopadlo to tak, že jsem musel celé nastavení restartovat... a ještě něco, je to už stejnak zbytečné, do roka budu možná mít nový, už trochu pro profesionaly, tenhle byl spíše takový hobby z 8 mpixely

Re: Re: Re: Re: neidentifikované houby z letošního roku_2, 08.08.2013 19:49, Zdeno(m), (O přírodě)

Nový foťák Tě nespasí, nauč se pokorně základům i s tímhle, rádi Ti poradíme. Bez trpělivosti, důslednosti a cílevědomosti se stejně daleko nedostaneš.I ta čeština má jakási pravidla pravopisu. Moře po kolena není ta nejlepší cesta. A osm mega? Naprosto stačí i na výřezy...

Re: Re: Re: Re: Re: neidentifikované houby z letošního roku_2, 08.08.2013 20:24, Forrest Run(m), (O přírodě)

Než jsem to dodatloval, Zdeno to za mě vystihnul mnohem elegantněji...tady na tomhle konkrétním příkladu vidíš, že jsme tu fakticky nalaďěný na stejný vlně!:-)

Re: Re: Re: Re: neidentifikované houby z letošního roku_2, 08.08.2013 20:22, Forrest Run(m), (O přírodě)

To by ses divil, s jakejma Klumprama dokázali pořizovat dechberoucí snímky takovej legendární Kudláček nebo Kryšot...není to v honbě zamegapixelama.
Co se Ti tu Chozé snažil ukázat, je to, že asi nemáš dobře nastavený "Vyvážení bílé", nebo-li White Balance(WB)....jestli máš možnost, hoď si ho na režim AUTO, jestli né, tak si to musíš čas od času nakalibrovat na kousíčku bílýho papíru.
Pokud se chceš dostat o krok dál, můžeš zkusit poloautomatickej režim "Preference clony", obvykle označovanej jako "A", tam si budeš nastavovat clonu a tím i hloubku ostrosti plus tedy to, na co Ti má foťák mířit, ostatní z Tebe bude hlídat stroj, takže je to velice jednoduchej a přitom efektivní nástroj pro kvalitativní skok dopředu při focení.....když zrovna nebudou houby, můžeš si doma trénovat na kytičkách nebo i neživejch přírodninách.
Nicméně to už neudržíš v ruce, expozice se při cloně F=8,0 a horším světle pohybuje v řádu několika sekund, takže potřebuješ aspoň pytlíček s rejží...viz tohle foto, nebo nějakej pidistativek za stovku nebo dvě....v Lídlu občas mívej tenhle sqělej za něco málo přes 100kč... Stativ Silver Crest
Co se do mě nahučel Zdeno jak do hubený kozy, než jsem si dal říct a začal ho používat a jesem mu za to doteď vééélmi zauzlovanej!;-)
Držím Ti palce a kdyby něco, neupejpej se a prej se, rádi Ti tu poradíme, jsi mezi svejma!:-)
Ta fotka by mohla mít výstižnej názef:
"32,6°C ve stínu!":-)

Re: Re: Re: Re: Re: neidentifikované houby z letošního roku_2, 08.08.2013 21:13, Patrik(m), (O přírodě)

z pravopisem máte pravdu, jen tak tak jsem měl z češtiny dvojku, letos z tím budu muset něco udělat a z tím foťákem se sice fotí dobře ale nemám stojánek a i když mám zaplé stabilizátory fotky jsou rozmazané a to proto, že se mi třepou tak trochu ruce - to je jeden z důvodů proč nový, jinak více pixelů chci proto, že sem tam fotím i to co je strašně drobné, a to mě také baví

Re: Re: Re: Re: Re: Re: neidentifikované houby z letošního roku_2, 08.08.2013 21:18, Patrik(m), (O přírodě)

jo a dík za rady, budou se hodit, a tu je jeden příklad zatím nevědomosti, zaostřil jsem špatně...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: neidentifikované houby z letošního roku_2, 08.08.2013 22:21, Joska(m), (O přírodě)

No prima! Tak začni tím stativem. A to další? Třeba už jen to, že větu začínáme velkým písmenem, v 7. pádu píšeme: S pravopisem... ...letos s tím budu... A promiň, už Tě s tím fakt nebudu otravovat, ber to prosím jen jako malé hecování...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: neidentifikované houby z letošního roku_2, 09.08.2013 12:49, Patrik(m), (O přírodě)

Mně to nevadí, je to dobré někoho opravovat, a hlavně si budu potom uvědomovat chyby, co dělám, některé věci už mám prostě vžité

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: neidentifikované houby z letošního roku_2, 09.08.2013 17:39, Zdeno(m), (O přírodě)

No v Tvém věku s tím určitě ještě něco uděláš...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: neidentifikované houby z letošního roku_2, 09.08.2013 17:59, Joska(m), (O přírodě)

Zdeno Ti právě řekl to podstatné.

Re: neidentifikované houby z letošního roku_2, 08.08.2013 13:50, Patrik(m), (O přírodě)

detail více plodnic, ta samá houba.

Re: Re: neidentifikované houby z letošního roku_2, 08.08.2013 14:28, Zdeno(m), (O přírodě)

Vypadá to na strmělku mlženku...

Re: neidentifikované houby z letošního roku_2, 08.08.2013 13:50, Patrik(m), (O přírodě)

hřib smrkový... takhle velký koudek jsem naposled viděl před třemi lety, foceno 26. 8. 2010


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30