O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

dneska se na mě usmálo štěstí, 11.04.2017 17:57, karelzbrd(m), (Houby)

nebo spíše náhoda... U jednoho stavení kilometr od mého domku známý našel smrže.

Re: dneska se na mě usmálo štěstí, 11.04.2017 17:57, karelzbrd(m), (Houby)

bylo jich několik pohromadě v zahradě.

Re: dneska se na mě usmálo štěstí, 11.04.2017 17:57, karelzbrd(m), (Houby)

kuželovitého i kulatého tvaru. Nikdy jsem je neviděl, takže prosím o určení, pokud je to možné.

Re: Re: dneska se na mě usmálo štěstí, 11.04.2017 18:32, basset(m), (Houby)

podle této fotky bych tipnul smrž vysoký, Morchela elata a podle té fialové na tomto, první a posledním snímku i na smrž vysoký purpurový, Morchela elata var. purpurascens

Re: Re: Re: dneska se na mě usmálo štěstí, 11.04.2017 18:46, karelzbrd(m), (Houby)

díky, juknu na web..., prdlačku, mám jarní houby od Mikšíka.

Re: Re: Re: Re: dneska se na mě usmálo štěstí, 11.04.2017 18:53, karelzbrd(m), (Houby)

tady je raději bez jakékoli úpravy, jen dooostřeno

Re: Re: Re: Re: dneska se na mě usmálo štěstí, 11.04.2017 19:18, chorcheee(m), (Houby)

V první sekundě (vteřině?) jsem myslel, že Basset svým charakteristickým způsobem vtipkuje nad špatným vyvážením bílé . Ale protože chybí emotikona (a navíc barvy se zdají být mému oku dobré), zadal jsem si do vyhledávače a zjistil, že tato varieta fakt existuje . Díky za obohacení.

Re: Re: Re: Re: Re: dneska se na mě usmálo štěstí, 11.04.2017 19:22, karelzbrd(m), (Houby)

a kdyby Basset vtipkoval, prd by se stalo. Mám rozhozenej barvocit, takže sahání na barvy. u kytek či hub je z mé strany drama. Navíc, bílé vyvážení dělám automaticky, nemáme na to buňky ani mě tyto složitosti nebaví. Nejsem technicky obdařen a fotím a upravuji pocitově, ne podle zásad...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: dneska se na mě usmálo štěstí, 11.04.2017 22:18, Zdeno(m), (Houby)

Moje řeč...

Re: Re: Re: Re: Re: dneska se na mě usmálo štěstí, 11.04.2017 19:50, basset(m), (Houby)

Chorchee, kuk na strejdu

Re: Re: Re: dneska se na mě usmálo štěstí, 12.04.2017 08:59, Vavrin, (Houby)

Ono nemá příliš smyslu to takto rozlišovat. Jde zkrátka o smrž ze sekce Distanes, do níž náleží několik desítek druhů, z nichž některé nelze bezpečně odlišit od ostatních. Rozlišování mezi tzv. smržem kuželovitým a smržem vysokým tak nemá moc opodstatnění. Smrž purpurový - Morchella purpurascens se ovšem ukázal být oprávněným a fylogeneticky zcela samostatným druhem, v tomto případě bych jej ale netipoval, obvykle se vyznačuje výraznějším nafialovělým zbarvením. Zcela vyloučen ovšem přirozeně být nemůže.

Re: Re: dneska se na mě usmálo štěstí, 11.04.2017 19:44, Forrest Run(m), (Houby)

Jasnej Smrž vysokej, toho jsem ještě taky sám nenašel, srdečná gratulka Tvýmu kamarýdovi, Karlosi!:-)

Re: dneska se na mě usmálo štěstí, 11.04.2017 17:57, karelzbrd(m), (Houby)

a poslední.

Re: Re: dneska se na mě usmálo štěstí, 11.04.2017 18:03, petras, (Houby)

To je kudrnáč,já to taky nepoznám,připadá mi to všechno stejné,zvlášť,když u jednoho druhu vypadá každý jinak.Příští týden zajedu do Vápenné,do starého lomu,loni jsem přijel pozdě.

Re: Re: Re: dneska se na mě usmálo štěstí, 11.04.2017 18:21, karelzbrd(m), (Houby)

no, dobrá volba, já tenkrát ty kačenky taky našel v zarůstajícím bývalém lomu. Šel jsem tam vysloveně kvůli nim, že by tym mohly růst a skutečně.

Re: Re: Re: Re: dneska se na mě usmálo štěstí, 11.04.2017 19:52, karelzbrd(m), (Houby)

ahoj a díky Forerreste

Re: Re: dneska se na mě usmálo štěstí, 11.04.2017 20:05, vevanek, (Houby)

Vysoký, nevysoký, tento se mi líbí nejvíc

Re: Re: Re: dneska se na mě usmálo štěstí, 11.04.2017 20:16, MACEK, (Houby)

Potěší


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30