O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Kačenky (z lokality, kde jsem 4.3. dával jako miminka), 02.04.2017 20:13, chorcheee(m), (Houby)

Dobrý večer,

dávat nyní kačenky, může člověk asi jen z osobních důvodů (neb jich tu je dost). Proto hned přiznám barvu: rád bych trošku poškádlil Aleše, který tu, stejně jako (v)loni, psal, že je nesbírá a před houbaři maskuje. Má je holt rád (ale v jiném významu tohoto slova ). Ale já si myslím, že plodnice mnohých hub, například kačenek, jsou k jídlu a za jistých okolností není sběr nic nemorálního. Tož dnes jsem přinesl 9,5 kg a snažím se s nimi něco dělat. Část asi zamrazím, část usuším.

Re: Kačenky (z lokality, kde jsem 4.3. dával jako miminka), 02.04.2017 20:19, Yohaness(m), (Houby)

Taky jsem dnes něco domů přinesl... aneb kachny na pekáči...

Re: Re: Kačenky (z lokality, kde jsem 4.3. dával jako miminka), 02.04.2017 20:25, chorcheee(m), (Houby)

Další osobní důvod - chlubení .

Před pár dny ve FB skupině Houbolov-fotolov dal jeden uživatel výřad kačenek. Velký výřad!

Druhý uživatel napsal: "TAK SE Z TOHO POSERTE A POBLIJTE!" (ano, píše velkými písmeny)

Třetí uživatel trefně poznamenal: "Tak tady jsou dvě možnosti, buď druhý uživatel jednoho dobře zná a dělá si legraci nebo by měli moderátoři zasáhnout".

A tak moderátoři druhého uživatele vyloučili .

Re: Re: Re: Kačenky (z lokality, kde jsem 4.3. dával jako miminka), 02.04.2017 20:34, karelzbrd(m), (Houby)

taky bych chtěl vidět tolik kačen pohromadě. Já je našel loni či předloni poprvé v životě a ještě jsem je neochutnal. Jak je používáš? Poraď nebo poraďte nějaký specifický pokrm z kačenek. Nesbírám spousty jedlých hub, poněvadž k nim nemám osobní vztah, i když věřím, že jsou chutné. Ale kačenky, třebaže patří mezi pro mě neznámé druhy z kulinářského hlediska, jsou tak nějak kulinářsky přitažlivé... Zkrátka, něco mi říká, že mi budou chutnat

Re: Re: Re: Re: Kačenky (z lokality, kde jsem 4.3. dával jako miminka), 02.04.2017 20:51, Yohaness(m), (Houby)

Karle, zkoušel jsem více způsobů, ale nakonec zvítězil takový, kde nejvíc vynikne chuť kačenek:
Na rozpálenou pánev máslo a trochu cibulky, poté kačenky. Orestuješ tak 5-10min, kačenky pustí vodu a ta se za chvíli začne vypařovat. Přidáš smetanu a pokud chceš, rozpustíš tam trochu sýra. Osolíš a lehce opepříš, toť vše. Ideální na toast, ale já to jím samotné bez pečiva.
Receptů je mnoho, ale já bych tam např. nedával často doporučovaný kmín, který výrazně přetluče chuť samotné houby.

Re: Re: Re: Re: Re: Kačenky (z lokality, kde jsem 4.3. dával jako miminka), 02.04.2017 20:57, karelzbrd(m), (Houby)

děkuji za tip. To přesně intuitivně odpovídá tomu, jak bych si myslel, že tahle houbička vynikne v pokrmu z "obyčejnými" ingrediencemi...

Re: Re: Re: Re: Re: Kačenky (z lokality, kde jsem 4.3. dával jako miminka), 02.04.2017 21:01, basset(m), (Houby)

Kačenky mírně povaříš, na menší kousky nakrájený zelený chřest (špičky a kousek pod) také mírně povaříš, pak vše šoupneš na pánvičku, můžeš přidat na kousky nakrájenou červenou nebo zelenou papriku, podusíš na oleji. Kdo chce přidá si trochu feferonky. Uvaříš těstoviny, jedno jestli špagety nebo "trubky" a vše smícháš. Někdo si na to přidá strouhaný parmazán (já ne) nebo posype "medvědem" (já jo).

Re: Re: Re: Re: Re: Kačenky (z lokality, kde jsem 4.3. dával jako miminka), 02.04.2017 21:01, Hanýžka(m), (Houby)

Pak je ještě třetí možnost a to morcheloidní syndrom či kýho výra se to jmenuje - když to s kachnama přeženete, tak se prostě někdy stane to, co hubovaný uživatel naznačil - nejde přitom o pravou otravu, ale prostě všeho moc škodí. Někomu je ale jen těko - každopádně jíst kačenky víc než 3 dny v tahu silně nedoporučuji a nemá na to vliv fakt, že sama kačenky také zakrývám, protože na lokalitách mnou navštěvovaných jich nebývá zase tolik, abych je musela za každou cenu sníst.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kačenky (z lokality, kde jsem 4.3. dával jako miminka), 02.04.2017 21:08, basset(m), (Houby)

Nevím, jak to zakrýváš, ale skrýt 100 kaček pod vzrostlou třešní bych asi nedokázal, takovou nůši listí sebou nenosím

Re: Re: Kačenky (z lokality, kde jsem 4.3. dával jako miminka), 03.04.2017 19:18, Pavla, (Houby)

Brutvana plná kaček, jo? Njn.

Já jsem smířená s tím, že kačenky české u nás nikdy nenajdu, a i kdyby, zachovala bych se asi stejně jako Aleš. Nedávno jsem našla jen hlavu „kačenky moravské“, ale ta se do brutvany a k jídlu, pravda, moc nehodí. ;) Tož si nechte chutnat, kačenkožrouti.

Chorcheee, moc pěkná trojka.

Re: Kačenky (z lokality, kde jsem 4.3. dával jako miminka), 02.04.2017 21:07, karelzbrd(m), (Houby)

Yohanessi, znáš takzvanou mysliveckou polévku? Možná to znají lidi pod jiným názvem, ale to božské menu, kde se snoubí chuť hříbků s cibulkou na slanině a pak nasekaná petrželka... Recept najdeš na netu, ale pokrmů stejného názvu jsou mraky. Juknu do archivu a pak dám vědět. Kdysi mi to poradil známý, a když jsem ji poprvé uvařil, sežral jsem ji všechnu sám. Kámoši ji také ode mne ochutnali a shodli se na tom, že je boží

Re: Re: Kačenky (z lokality, kde jsem 4.3. dával jako miminka), 02.04.2017 21:10, karelzbrd(m), (Houby)

díky všem za reakci ke kečenkám. Je vidět, že láska - i k houbám - mnohde prochází žaludkem...

Re: Re: Re: Kačenky (z lokality, kde jsem 4.3. dával jako miminka), 02.04.2017 21:23, chorcheee(m), (Houby)

I mně děkuješ, karlezbrd? .

Re: Re: Re: Re: Kačenky (z lokality, kde jsem 4.3. dával jako miminka), 02.04.2017 21:42, karelzbrd(m), (Houby)

proč ne, vždyť si "vyprokoval" tuhle diskuzi fotkami kačenek...

Re: Re: Re: Kačenky (z lokality, kde jsem 4.3. dával jako miminka), 02.04.2017 21:26, Yohaness(m), (Houby)

Karle, myslivecká polévka mne zajímá přesto, že myslivce, jako takové, nemusím. Pošli recept, dík.

Re: Re: Re: Re: Kačenky (z lokality, kde jsem 4.3. dával jako miminka), 02.04.2017 21:38, karelzbrd(m), (Houby)

najdu ten nejsprávnější a pošlu.

Re: Re: Re: Re: Re: Kačenky (z lokality, kde jsem 4.3. dával jako miminka), 02.04.2017 21:54, chorcheee(m), (Houby)

Díky Karle, já myslím, že kulinářskou diskusi vyprovokoval spíše Yohaness (protože dal výřad). Já se vůbec - nepřekvapivě - potýkám s tím, že na mé příspěvky, které nejsou většinou moc pozitivní, nikdo nereaguje. Pak mi lidé v soukromí říkají, že je fajn, že jsem upřímný a kritický. Ale pod svým jménem je v módě psát pozitivně. Naopak pokud je člověk v anonymitě, dokáže často psát tak hnusně, jak já nikdy nepsal. Tohle se snažím prolomit. Jediný výsledek je, že si v sobě netvořím emoční dluh. A to je myslím velmi důležité!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kačenky (z lokality, kde jsem 4.3. dával jako miminka), 03.04.2017 07:03, MACEK, (Houby)

Problém u většiny kritiků je, že samotná kritika převažuje nad vlastní tvořivostí a takřka u nich postrádám sebekritiku.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kačenky (z lokality, kde jsem 4.3. dával jako miminka), 03.04.2017 07:15, Zdeno(m), (Houby)

Mnozí kritici pojem tvořivost ani neznají natož aby ji vlastnili, rozvíjeli a používali...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30