O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

houby nějak nejsou, dnes jsem v lese nebyl tak vám alespoň ukážu něco ze zahrady, 05.08.2013 21:07, Patrik(m), (O přírodě)

tohle je moje sbírka kaktusů... kdo bude chtít, řeknu mu co je na fotce, ten uschlej na hoře je jen nezdařený pokus o zakořenění chorvatské opuncie

Re: houby nějak nejsou, dnes jsem v lese nebyl tak vám alespoň ukážu něco ze zahrady, 05.08.2013 22:19, kápo(m), (O přírodě)

Taky jsem v tvém věku kaktusařil,vidím tři kousky astrophytum,pamatuju se,že jsem měl asterias,myriostigma a ještě jeden,ten už si nepamatuju.Vzpomínám,že jsem toužil po lophophora viliamsii,ale nesehnal.Latinský názvy ber orientačně,přeci jen je to už dvacet let.

Re: Re: houby nějak nejsou, dnes jsem v lese nebyl tak vám alespoň ukážu něco ze zahrady, 06.08.2013 11:42, Patrik(m), (O přírodě)

to já mám raději astrophyta, ted sháním astrophytum caput medusae, problém je v tom, že nechcu nic přes internet, člověk neví v jakém stavu mu to příjde a v okolí žádné výstavy kaktusů nemám, do prahy ja kvuli tomu jezdit nebudu

Re: Re: Re: houby nějak nejsou, dnes jsem v lese nebyl tak vám alespoň ukážu něco ze zahrady, 06.08.2013 16:31, P.T.(m), (O přírodě)

můžu ti doporučit pana Pavelku z www.palkowitschia.cz, objednával jsem u něj kdysi nějaké sukulenty a přišly v naprostém pořádku

Re: Re: Re: Re: houby nějak nejsou, dnes jsem v lese nebyl tak vám alespoň ukážu něco ze zahra, 06.08.2013 19:14, Patrik(m), (O přírodě)

dívám se výběr má, možná že si časem i něco od něj koupím, dík

Re: houby nějak nejsou, dnes jsem v lese nebyl tak vám alespoň ukážu něco ze zahrady, 05.08.2013 21:07, Patrik(m), (O přírodě)

... kaktusy ve skleníku, furt lepší než venku na tom ostrém slunku... jak říká babi

Re: houby nějak nejsou, dnes jsem v lese nebyl tak vám alespoň ukážu něco ze zahrady, 05.08.2013 21:07, Patrik(m), (O přírodě)

táhle opuntia ficus-indica je v rohu u baráku, slunko jí nevadí jak některým ostatním, pokud se ale nechá hned od brzkého jara / duben, pokud nejsou mrazy/ v polostínu a pak se může šupnout na plné slunko

Re: houby nějak nejsou, dnes jsem v lese nebyl tak vám alespoň ukážu něco ze zahrady, 05.08.2013 21:07, Patrik(m), (O přírodě)

moje schlumbergery a rhipsalidopsisy lze vidět zavěšené na ovocných stromech

Re: houby nějak nejsou, dnes jsem v lese nebyl tak vám alespoň ukážu něco ze zahrady, 05.08.2013 21:07, Patrik(m), (O přírodě)

... moje kaktusy jsou u nás na zahradě na každém rohu

Re: houby nějak nejsou, dnes jsem v lese nebyl tak vám alespoň ukážu něco ze zahrady, 05.08.2013 21:07, Patrik(m), (O přírodě)

dokonce i schované před vysušujícím sluncem mezi ostatními rostlinami..

Re: houby nějak nejsou, dnes jsem v lese nebyl tak vám alespoň ukážu něco ze zahrady, 05.08.2013 21:07, Patrik(m), (O přírodě)

tady je poslední z mé sbírky...hybridní schlumbergera, nebo jak tomu říkám šlumbergéra.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30