O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Info o makrofotografii pro Patrika, 21.03.2017 21:56, TondazKralup(m), (O fotografování)

Ahoj kamarádi,vyhrabal jsem nějaké starší fotky.Je to sice nehoubový příspěvek,ale snad to tady bude pár nadšených fotografů zajímat.Ty fotky nejsou samozřejmě v plné kvalitě,jde mi jen o to,že i levným starým objektivem se nechá pořídit slušná makrofotka a nemusí to být ani drahá nejnovější zrcadlovka.Všechny tyto fotografie jsou pořízené starým dobrým heliosem+mezikroužky a samozřejmě redukce na závit tuším m42.Cena objektivu dnes cca 200 Kč,mezikroužky asi 150 Kč a zrcadlovka do 10 000 Kč.Tohle jsem fotil tuším ještě Olympusem E510,který se dnes nechá najít v popelnici.

Re: Info o makrofotografii pro Patrika, 21.03.2017 21:59, TondazKralup(m), (O fotografování)

Tohle je myslím Olympus E600,taky už vlasně muzeální kousek...

Re: Info o makrofotografii pro Patrika, 21.03.2017 22:04, TondazKralup(m), (O fotografování)

Tohle asi taky.Na obrázku té srpice je krásně vidět jaký jsem prase.,ty tmavé fleky jsou tuny prachu na snímači.Nejvíce to vynikne při plné cloně.

Re: Info o makrofotografii pro Patrika, 21.03.2017 22:10, TondazKralup(m), (O fotografování)

No na konec octomilka na třepenitce,aby to bylo alespoň trošku houbové..Na všechno byl použit objektiv helios ohnisko ani nevím snad 55 mm.Nemusí být vše špatné co je ruské.No ten foťák už byl ale vyroben ještě o kousek východněji-Canon EOS600D,taky už vlastně jen taková hračka.

Re: Re: Info o makrofotografii pro Patrika, 21.03.2017 22:26, tomaj, (O fotografování)

Co dodat super fotky,zvláště ta octomilka.

Re: Re: Re: Info o makrofotografii pro Patrika, 21.03.2017 22:36, chorcheee(m), (O fotografování)

To jo! A jak to děláte, aby vám "podržely"? Já jsem se takhle blízko k živému hmyzu nikdy neodvážil...

Re: Re: Re: Re: Info o makrofotografii pro Patrika, 21.03.2017 22:48, TondazKralup(m), (O fotografování)

To oslovuješ nás,nebo moji maličkost?Myslím,že si tady normálně tykáme..Co se týče toho podržení-je to hlavně o trpělivosti a tísíce zkažených fotek.ještě že nefotím na kinofilm.Každá fotka by mne vyšla dráž,než celá zrcadlovka.
Je zajímavý,že jsem docela nervák a cholerik,ale tohle mne docela uklidňuje.Kdybych měl opravovat třeba hodinky,tak s nima za pět minut třísknu o zem.Tady k těm mouchám se přidližuju po milimetrech třeba půl hodiny a v tom nejlepším mi většinou uletí,

Re: Re: Re: Re: Re: Info o makrofotografii pro Patrika, 22.03.2017 11:01, chorcheee(m), (O fotografování)

To byl spíše plurál, neb sem hmyzáky dává více lidí (kdyby to bylo číslo jednotné... a kdybysme si tady jako netykali, jasný...tak použiji "Vám" s velkým "V") .

No a tohle bych právě já nedal...kdyby mi po takém úsilí ulétl. Bych tou fototechnikou nejspíše mrštil, což by mne pak mrzelo .

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Info o makrofotografii pro Patrika, 22.03.2017 19:05, Patrik(m), (O fotografování)

Kousek do muzea, ale fotky super... octomilka je Suillia sp.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Info o makrofotografii pro Patrika, 22.03.2017 19:08, Patrik(m), (O fotografování)

Chorchee: Ty se toho hmyzu bojíš, že by ses k němu neodvážil? ... To teprve zkuste někdy fotit třeba nomády, já jednu takovou naháněl s foťákem po zahradě celé dopoledne

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Info o makrofotografii pro Patrika, 22.03.2017 19:30, TondazKralup(m), (O fotografování)

Jasně v pohodě.Někdy se psané slovo dá vyložit jinak,než to bylo myšleno.

Re: Info o makrofotografii pro Patrika, 22.03.2017 19:26, TondazKralup(m), (O fotografování)

To znám moc dobřeNěkdy se válím v různých pozicích třeba v blátě a pod.Sousedi mne znají takže jsou v klidu,ale jednou jim přijela návštěva a ptali se jich jestli ten "obecní blázen" není nebezpečnej.No nakonec jsme si to vysvětlili a ještě jsme dali grilovačku.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30