O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

U Chlumce n.C. to jede futr!:-), 02.08.2013 21:10, Forrest Run(m), (O přírodě)

Jářku, příjdeme s Kájinkou do lesa a co nevidíme...nejdříf tuhýho kapitálního roháče...určo nad 7cm....a okolo něj hbitě pobíhajícího hrobaříka sp.....o jeho laskavé dourčení poprosím JohaneSSe....kterej se ho přávě snaží inhumovat....myslím ten hrobařík roháče!;-)

Re: U Chlumce n.C. to jede futr!:-), 02.08.2013 21:10, Forrest Run(m), (O přírodě)

...ty roztoči, co na něm běhali jak tryskomyšáci, ho využívaj jen coby přepravní prostředek nebo na něm i parazitujou, prosím?

Re: U Chlumce n.C. to jede futr!:-), 02.08.2013 21:10, Forrest Run(m), (O přírodě)

Jak hrobařík zmerčil objektif, šel po něm a chránil si svoji budoucí jesličky i školku v jednom nadmíru srdnatě!;-)

Re: Re: U Chlumce n.C. to jede futr!:-), 03.08.2013 00:01, Yohaness(m), (O přírodě)

Hrobařík je druh Nicrophorus vespilloides, hojný lesní brouk.

Re: Re: Re: U Chlumce n.C. to jede futr!:-), 03.08.2013 00:04, Yohaness(m), (O přírodě)

Jo a ti roztoči - jde o symbiózu hrobaříků s dravými roztoči. Dospělci si je s sebou přinášejí k mrtvolce a zanechají je u ní s vajíčky, aby likvidovali různé další zástupce hmyzu, kteří by se pokoušeli na mrtvole přiživit nebo by obtěžovali či ohrožovali samotná vajíčka či larvy.

Re: Re: Re: Re: U Chlumce n.C. to jede futr!:-), 04.08.2013 11:43, Forrest Run(m), (O přírodě)

Vřelé díky za vysvětlení, Hanzi.
Hrobaříci se vůbec chovaj jako zodpovědný a láskyplný rodičové...viděl jsem jedno video z provenience BBC, kde starý vodili larvičky svejch mladejch od houby k houbě jako ofčák svoje stádo!:-)

Re: U Chlumce n.C. to jede futr!:-), 02.08.2013 21:10, Forrest Run(m), (O přírodě)

Pak došlo i na hřiby...a ano, i dnes jsme našli čerstvý hřibovitý a odnesli jsme si domů plný košíky!:-)
Toto je Duo "Smith and Kováč"!;-)

Re: U Chlumce n.C. to jede futr!:-), 02.08.2013 21:10, Forrest Run(m), (O přírodě)

Tenhle mi ze fšeho nejvíc přišel jako kříženec mezi růžovníkem a Quéleťákem, ale bude to asi jen maličko vyšisovanej Qeéleťáček, že?

Re: U Chlumce n.C. to jede futr!:-), 02.08.2013 21:10, Forrest Run(m), (O přírodě)

Tohle už je echt růžovníček..jak už předeslal Fáfa, čím větší horko, tím víc barevňáci lozej ze země!:-)

Re: U Chlumce n.C. to jede futr!:-), 02.08.2013 21:10, Forrest Run(m), (O přírodě)

Bronzáčků bylo taky docela dost, ále vysoká červivost!

Re: U Chlumce n.C. to jede futr!:-), 02.08.2013 21:10, Forrest Run(m), (O přírodě)

Další Quéleťáček....loni dorůstali mnohem větších rozměrů, letos jich je zase vícero....

Re: U Chlumce n.C. to jede futr!:-), 02.08.2013 21:10, Forrest Run(m), (O přírodě)

Detail

Re: U Chlumce n.C. to jede futr!:-), 02.08.2013 21:10, Forrest Run(m), (O přírodě)

Tady jsem si nebyl chvilku jistej, jestli to není dokonce Fechtner, ale podle těch růzovejch požerků jsem si ho nakonec determinoval coby dalšícho, jen poněkud sluncem vyšisovanýho růžovníka.....má někdo jinej názor?

Re: U Chlumce n.C. to jede futr!:-), 02.08.2013 21:10, Forrest Run(m), (O přírodě)

Další pohled z jinýho úhlu.....

Re: U Chlumce n.C. to jede futr!:-), 02.08.2013 21:10, Forrest Run(m), (O přírodě)

A s tímto se pro dnešek rozloučím...mám v zásobě i takový libůstky, jak třeba Kájinka krmí daňky karotkou a podobně!;-)

Re: Re: U Chlumce n.C. to jede futr!:-), 02.08.2013 21:28, MACEK, (O přírodě)

Já už mám pomalu absťák/houby na Moravě ani zdaleka ne/. Moc pěkná čučka, srdce houbaře plesá. Ať se Vám daří Forrestovi

Re: Re: U Chlumce n.C. to jede futr!:-), 03.08.2013 09:38, Kraken(m), (O přírodě)

Odshora až dolů samá nádhera!

Re: Re: U Chlumce n.C. to jede futr!:-), 03.08.2013 12:14, vlk(m), (O přírodě)

...fantazie a nádhera...já dnes pobyl cca 3 hodinky v lese a je to k pláči...za chvilku to tu dám...

Re: Re: U Chlumce n.C. to jede futr!:-), 03.08.2013 19:41, Hanýžka(m), (O přírodě)

Nádhera, my ze Štatlu můžeme jen slintat. :-)

Re: U Chlumce n.C. to jede futr!:-), 03.08.2013 13:40, Forrest Run(m), (O přírodě)

Fšem děkujeme překvapeně za kladný reakce!:o))


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30