O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Tak jsem se opět jednou byl podívat, co právě roste., 06.03.2017 23:25, Kraken(m), (Houby)

Potěšily kačenky české, některé už hrdě vystavovaly svou krásu.

Re: Tak jsem se opět jednou byl podívat, co právě roste., 07.03.2017 00:20, Dano, (Houby)

Nejdřív chorchee a teďkom Ty, já včera hodinu hrabal kačenkoviště a nic, až mám obavy, že jsem to rozhrabal až moc. Prostě ještě u nás to chce pár dnů.
Pěkné!

Re: Re: Tak jsem se opět jednou byl podívat, co právě roste., 07.03.2017 16:07, Pavla, (Houby)

Sedávej Dano v koutě, budeš-li hodný, kačenky najdou Tě. (Staré lidové mykopřísloví)

Krasavice, Krakene.

Re: Tak jsem se opět jednou byl podívat, co právě roste., 07.03.2017 18:59, MirekK, (Houby)

Pekny,Karle.Skoda ze se nedaji najit u nas.

Re: Tak jsem se opět jednou byl podívat, co právě roste., 06.03.2017 23:25, Kraken(m), (Houby)

Ty drobnější se ještě schovávaly v substrátu.

Re: Re: Tak jsem se opět jednou byl podívat, co právě roste., 07.03.2017 17:11, vevanek, (Houby)

A já si říkala, proč se jí říká kačenka a ono je to barvou těch prcků

Re: Tak jsem se opět jednou byl podívat, co právě roste., 06.03.2017 23:25, Kraken(m), (Houby)

Téměř na dosah se červenaly ohnivce.

Re: Tak jsem se opět jednou byl podívat, co právě roste., 06.03.2017 23:25, Kraken(m), (Houby)

Kržatky už mají něco za sebou.

Re: Tak jsem se opět jednou byl podívat, co právě roste., 06.03.2017 23:25, Kraken(m), (Houby)

Taky tu mám zase nějakou dřevomilku.

Re: Re: Tak jsem se opět jednou byl podívat, co právě roste., 07.03.2017 17:54, alesjirsa(m), (Houby)

Asi starý pevník chlupatý (i když nějaký malý).

Re: Re: Re: Tak jsem se opět jednou byl podívat, co právě roste., 07.03.2017 19:45, Kraken(m), (Houby)

Myslím, že ten to nebude. Podle mě jde o ty samé starší plodničky. Vzpomněl jsem si, že tyhle čerstvé jsem před lety vyfotil na špalku na štípání dřeva.

Re: Re: Re: Re: Tak jsem se opět jednou byl podívat, co právě roste., 07.03.2017 19:56, alesjirsa(m), (Houby)

Tyhle plodnice můj tip nijak nezvrátily.

Re: Tak jsem se opět jednou byl podívat, co právě roste., 06.03.2017 23:25, Kraken(m), (Houby)

Postarší penízovky sametonohé. Ale našel jsem i úplně čerstvé!

Re: Tak jsem se opět jednou byl podívat, co právě roste., 06.03.2017 23:25, Kraken(m), (Houby)

A takhle dopadla lokalita, kde jsem nacházel kačenky náprstkové, ale i jiné lahůdky...

Re: Re: Tak jsem se opět jednou byl podívat, co právě roste., 06.03.2017 23:55, Patrik(m), (Houby)

Tohle není mýtina, tady musela spadnout atomová bomba

Re: Re: Tak jsem se opět jednou byl podívat, co právě roste., 07.03.2017 00:54, tomaj, (Houby)

To bych dostal infarkt.

Re: Re: Tak jsem se opět jednou byl podívat, co právě roste., 07.03.2017 07:31, Tori(m), (Houby)

No tyvoe. By mě zajímalo, jestli tam chtějí sázet smrkovou plantáž nebo něco stavět, když to ještě tak zplanýrovali.

Re: Re: Re: Tak jsem se opět jednou byl podívat, co právě roste., 07.03.2017 11:22, Kraken(m), (Houby)

Sázet určitě nic nebudou. Je to na okraji bývalého lomu. Jezdil jsem tam dlouhé roky, než mě jednoho dne zastavila závora. Je tam teď recyklační skládka stavebního odpadu. Už pár let se tam dostávám komplikovaně odjinud, až jsem teď uviděl tu spoušť. Určitě tam chtějí něco stavět, i když je to docela příkrý svah. Ale co, to už se asi nedovím. Pochybuji, že se tam ještě někdy podívám...

Re: Re: Re: Re: Tak jsem se opět jednou byl podívat, co právě roste., 07.03.2017 13:03, Patrik(m), (Houby)

Ještě, že nebydlím v příměstské oblasti, právě tam jsou totiž takové pohromy celkem běžné, vím třeba od kámoše ... např. Ostrava, kromě toho, že utrácí za "rozšiřování města" jak tomu zvou (já tomu zvu decimování ekosystémů v příměstských oblastech - stavby na zelené louce), tak mají velkou zálibu ve výstavbě cest na místech, kde to je zbytečné a nikdo to tam nechce, např. Hrabová. No, jediná pohroma, která naše okolí naštěstí minula, byla plánovaná výstavba přehrady ve Zbyslavické kotlině v 70. letech, která se naštěstí neuskutečnila...

Re: Re: Re: Re: Tak jsem se opět jednou byl podívat, co právě roste., 07.03.2017 20:53, Tori(m), (Houby)

Anebo chtějí rozšiřovat lom. Záleží, z čeho víc kápne a komu.

Re: Re: Tak jsem se opět jednou byl podívat, co právě roste., 07.03.2017 17:09, vevanek, (Houby)

Moc smutné

Re: Tak jsem se opět jednou byl podívat, co právě roste., 06.03.2017 23:25, Kraken(m), (Houby)

Ale nakonec dám něco optimističtějšího, jaro už se blíží!


Ještě vzkaz pro Zdena: zůstaň, chyběl bys mi!

Re: Re: Tak jsem se opět jednou byl podívat, co právě roste., 07.03.2017 08:20, MACEK, (Houby)

Parádní sada
Já fotil kačenky pouze na řece Hané, je tady na ně brzy.

Re: Re: Re: Tak jsem se opět jednou byl podívat, co právě roste., 07.03.2017 21:02, Tori(m), (Houby)

A nejsou i u vás ty čínský kachničky? V Olomouci máme 3 páry.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30