O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

přednáška o houbách, 30.12.2016 11:38, Lawnmower, (Houby)

Fáfa tu včera sdílel odkaz na dokument o houbách - zajímavé.
Já jsem objevil přednášku o houbách jednoho seniora (Dr. John Dawson) z Pensylvánie Identifikace hub pro začátečníky.
Po úsměvném začátku kde popisuje jak se do lesa obléká a jakej herberk s sebou tahá se zmiňuje o knize: Mushrooms Demystified. Vydané poprvé v roce 1979. Na více než tisíci stránkách je množství spíše černobílých fotografií, ale co je tam zajímavý, je klíč k určování hub a jako jeden ze základních znaků na začátku je krom tvaru plodnice, udáván i Spore Print, tedy stopa výtrusů. Několikrát jsem i já v minulosti zkoušel.
V knize je třeba uváděno několik hub, které my tu nemáme (už třeba proto že nemáme sekvoje).
V přednášce je, co jsem nevěděl, že před 20 lety se v Americe muchomůrka zelená vůbec nevyskytovala. Zmiňuje se tam o ni jako o muchomůrce pocházející z Evropy (čas 1:35).
Kdyby někdo chtěl pro zajímavost knihu, můžu poskytnout v PDF-ku.

(na fotografii nejsem já, ale David Arora, autor zmiňované knihy ☺)

Re: přednáška o houbách, 30.12.2016 15:53, Zdeno(m), (Houby)

Dobře, že jsi označil osobu, jinak bych si myslel, žes podoben svému nicku...Zajímavý odkaz...

Re: přednáška o houbách, 30.12.2016 16:00, chorcheee(m), (Houby)

Při pohledu na fotografii mi v hlavě problesknul citát z nesmrtelných Pelíšků (politruk Donutil stojí před jejich domácí nástěnkou): "Co je to tady za...?!" .

Re: Re: přednáška o houbách, 30.12.2016 18:32, Lawnmower, (Houby)

Re: přednáška o houbách, 30.12.2016 18:34, Kraken(m), (Houby)

Mě spíš připadá jako zoombie! Kdo ví, jaké houby to snědl...

Re: Re: přednáška o houbách, 30.12.2016 19:00, Lawnmower, (Houby)

Pravda, nechtěl bych ho potkat .


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30