O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Houby hrou, 13.12.2016 17:59, Pavla, (Kvízy)

venku mrzne, někteří z Vás marodí, co takhle malý kvízek? ;) Vím, že je přinejmenším drzost, abych zrovna já zde někoho zkoušela, ale kdo si hraje, nezlobí a navíc … když já si ty houby potom lépe pamatuji, pokud si k nim vybavím nějakou tu „ptákovinku“. Tak co? Nedáte mi košem?

Na obrázku vidíte klacek (hůl) v lese. Pořádně si obrázek prohlédněte, protože Vás čekají 4 záludné otázky.

1) „To je hůl té babky, jak bude bez ní chodit?“ Ve které pohádce padla tato věta?
2) Pozornější z Vás jistě objeví na hůlce dvě houbičky. Umíte je správně pojmenovat?
3) (bacha chyták) Je na obrázku ještě další houba nebo dokonce houby?
4) Z jakého stromu je pařez na obrázku?

Re: Houby hrou, 13.12.2016 18:21, petras, (Kvízy)

1.Mrazík obecný
2.Klanolístka,Černorosol
3.Pařezník obecný,Outkovka
4.Dub letní
A kde je pětka?

Re: Re: Houby hrou, 13.12.2016 18:26, Pavla, (Kvízy)

5) Petrásek má jedničku s hvězdičkou (Akurát si v klanolísce doplň to "T") ;)

Re: Re: Houby hrou, 13.12.2016 18:55, petras, (Kvízy)

zdálo se mi to volajaké divné,ale byl jsem před večeří

Re: Re: Re: Houby hrou, 14.12.2016 15:50, Zdeno(m), (Kvízy)

Přátelsky jsem vypomohl...

Re: Re: Re: Re: Houby hrou, 14.12.2016 16:53, petras, (Kvízy)

Já jsem jen poslechl Pavlu a doplnil"toT"

Re: Houby hrou, 13.12.2016 17:59, Pavla, (Kvízy)

Pro dobrou náladu Vám k luštění zahraje na kytaru oranžová veverka Jill Natka. ;)

Re: Houby hrou, 13.12.2016 17:59, Pavla, (Kvízy)

Ještě si dovolím pár nedělních. Některé houby jsem před 2 lety vůbec neznala, natož abych je uměla pojmenovat v takovém rozkladu. A udělaly mi radost. V atlasech totiž takové plodnice, jak známo, neuvidíte. Bělochoroš pýchavkovitý

Re: Houby hrou, 13.12.2016 17:59, Pavla, (Kvízy)

či hlenka síťovka pýchavkovitá. Mají stejná druhová jména, všimli jste si?

Re: Houby hrou, 13.12.2016 17:59, Pavla, (Kvízy)

Pokud jsem dávala dobrý pozor, když se probíraly čihovitky, tak zde by mohla být čihovitka větší

Re: Re: Houby hrou, 13.12.2016 18:22, Bery, (Kvízy)

Tak já asi pozor nedával...dal bych klidně masovou.

Re: Re: Re: Houby hrou, 13.12.2016 18:29, Pavla, (Kvízy)

Váhala jsem, váhala, ale mističky mi přišly takové nějaké ... prostě "větší".

Re: Re: Re: Re: Houby hrou, 13.12.2016 18:41, alesjirsa(m), (Kvízy)

Pro bezpečné určení by se to správně mělo mikroskopovat.

Re: Houby hrou, 13.12.2016 17:59, Pavla, (Kvízy)

a zde anamorfa (nepohlavní stadium) čihovitky masové. Řeknu Vám, že pořád se něco o těch houbách učím a pořád vím houby. Je to na houby.

Re: Re: Houby hrou, 13.12.2016 19:03, karelzbrd(m), (Kvízy)

hezký a vtipný příspěvek. Díky Pavlo, už jen kvůli podobným človíčkům jako seš Ty, stojí za to sem na web chodit, třebaže já jsem, jak se vždy chlubím a jindy tím omlouvám svoji neznalost říše hub, jen prostý plnič spíží a když se mi i nejedlá či pro mě neznámá houba zalíbí fotograficky, i plnič SD karty ve foťáku... Za to Ti posílám jantarový šperk vodní.

Re: Re: Re: Houby hrou, 13.12.2016 19:15, MACEK, (Kvízy)

Paráda Pavlo, je dobře, že jsi odborník na houby a zaroveň Ti ostal i smysl pro srandu

Re: Re: Re: Houby hrou, 13.12.2016 19:19, Zdeno(m), (Kvízy)

Hmmm....

Re: Re: Re: Houby hrou, 13.12.2016 19:47, Pavla, (Kvízy)

Díky za reakce a překrásný obrázek. Ale co člověk, to názor. Já si kolikrát říkám, kterak u mých příspěvků musí „trpět“ ti opravdoví mykologičtí zapálenci. A proto bych chtěla těmto stránkám (a VŠEM místním) moc poděkovat (asi se budu opakovat), ale naučila jsem se tady u Vás opravdu moře věcí. A chca nechca jsem spoustu věcí, aniž by o tom věděl, naučila i svého muže, který mě v lese doprovází, ačkoliv ho např. ohledávání starých větví v mrazu vůbec nebaví. (Ne, že by je ohledával) ;)

Příklad z neděle: Dřepím s foťákem u pařízku a manžel se potutelně ptá, jestli mi má vytvořit nějakou pěknou hlenku? Chápete? Nejde o to, že jeho dotaz byl drzý, votomžádná, byl. Jde o to, že on „Neznahub“ díky mně, potažmo VÁM, ví, že existují nějaké hlenky. No, není to nádhera? Je! Takže fakt díky!

Re: Re: Re: Re: Houby hrou, 13.12.2016 20:42, karelzbrd(m), (Kvízy)

Re: Re: Re: Re: Houby hrou, 15.12.2016 14:25, Hanýžka(m), (Kvízy)

Pavlo, cítím se být mykologicky zapálená, ale tvé příspěvky se mi líbí, nijak netrpím. Naopak trpím u těch, kdo určují kde co a zjevně blbě, ale to už se tady naštěstí dost zlepšilo.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30