O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

...Tondovi..., 29.11.2016 18:32, vlk(m), (O přírodě)

...zdarec Tondo...gratuluji k dědkovství(i tomu co se blíží)...je to nádhera, kterou kdo nezažil tak nepochopí...už jsem toho zažil dost, ale kolikrát mě za těch nádherných devět měsíců vnučka radostí donutila uronit slzu se snad ani nedá spočítat...i když jsme se nikdy neviděli, krapet Tě z těch spousty let na Nahoubách znám a seš pro mě člobrda, kteryho si vážím...a nenech se ,,rozhodit,, snad i chorchee jednou dospěje...

Re: ...Tondovi..., 29.11.2016 18:41, Zdeno(m), (O přírodě)

Fajn komentář, vlku, chorcheee určitě dospěje, potřebuje jen trochu nasměrovat, což mu tady snaživě umožňujeme, berme si z něho, čím nás obohacuje, není toho málo. Ostatně, soudím, že on tu repliku na Tondu nějak zle nemyslel. Doporučuji znovu si přečíst příspěvek gazely k tématu...

Re: Re: ...Tondovi..., 29.11.2016 20:20, chorcheee(m), (O přírodě)

Nevím, zda dospěji (jinak než jak jsem nyní) , ale respektuji váš názor. Já pro změnu vyjádřil svůj - totiž, že se mi nelíbí, když se tu dává spousta fotografií, které s houbama nesouvisí nebo jen nějakými "oslími můstky". Když sem přijdu, chci se přiučit něco mykologického...

Příměr s motorkou byl, myslím, trefný a, ano, souhlasím, že jsem ho snad nemyslel zle. K motorce mám silný citový vztah, podobně jako vy k dětem a vnoučatům.

Na druhou stranu uznávám, že jsem v menšině a proto se v budoucnu pokusím nevyjadřovat k věcem, které by mohly vzbudit emoce. Budu vás nadále sledovat - občas, a není tomu tak zřídka - se tu objevují věci, které mne obohacují. Na druhou stranu už nemám téměř chuť sem přispívat a to ani do Atlasu. Téměř za vše jsem sklidil jen kritiku a výsměch. Současně ale uznávám (doufám, že mám sebereflexi), že se často chovám arogantně a asociálně což spolehlivě generuje nevraživé a odmítavé reakce (když jsem tak dobrý psycholog, proč se podle toho nechovám, žeááno? ).

Re: Re: Re: ...Tondovi..., 29.11.2016 20:26, chorcheee(m), (O přírodě)

Jo a psát mi, že se mi o přispívání neprosíte, a že se to tu beze mne obejde, nemusíte - já to pochopitelně vím .

Re: Re: Re: Re: ...Tondovi..., 29.11.2016 21:29, Zdeno(m), (O přírodě)

Zklidni hormon...Jede se dál...

Re: Re: Re: Re: Re: ...Tondovi..., 29.11.2016 21:33, chorcheee(m), (O přírodě)

Zdeno, promiň, ale toto nepovažuji za konstruktivní reakci.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...Tondovi..., 29.11.2016 21:46, Patrik(m), (O přírodě)

Nevím, co se tu v posledních dnech dělo a asi jsem o nic zázračného nepřišel, ale jen jedno info pro Chorcheeho:na myši existuje taková věc, se kterou se stránka posouvá níž a myslím, že se nic tak vážného neděje, pokud zde někdo nedává vulgární či explicitní příspěvky, a na druhou stranu, jediný, kdo má právo určovat, zda tady tyto příspěvky mohou být či ne, je admin, pokud proti tomu on nic nemá, tak není co řešit....

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...Tondovi..., 03.12.2016 18:21, Zdeno(m), (O přírodě)

Explicitním příspěvkem v tomto případě myslíš co?...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...Tondovi..., 29.11.2016 22:00, Zdeno(m), (O přírodě)

Já naopak (v kontextu bi a multilaterárních akcí z mé strany) považuji tuhle střízlivou větu za maximum možného a pozitivní výsledek se vším všudy... Vést s Tebou diskuzi, kde Ty rozhoduješ o její konstruktivnosti, na to myslím nemá nikdo. Jako názor to ovšem akceptuji a přítel Murphy se mi (over my shoulder...) směje a zlomyslně šlebí s poznámkou: já ti říkal, je to marný, je to marný...

Re: Re: Re: Re: ...Tondovi..., 29.11.2016 22:12, TondazKralup(m), (O přírodě)

Hele chorcheee zase neblázni.Předpokládám,že jsi přirozeně inteligentní a vidíš do problému,či jak to nazvat.Jsme tady všichni co se zajímají hlavně o houby,ale každý to vidí trochu jinak.To je přece normální.Například já se rád učím poznávat druhy hub podle makroznaků.Je to hlavně o zkušenostech a jakémsi citu.Když Ti projdou rukama stovky třeba holubinek,tak ty druhy budeš časem sypat z rukávu bez nějakého zevrubného zkoumání.To mne třeba na tom právě baví.Pak mne zajímá taková ta filozofie okolo toho proč ty houby někdy rostou a jindy ne i když jsou zdánlivě splněny všechny známé podmínky.¨No a Ty zase preferuješ studium hub až do poslední molekuly a jistě se Ti před očima zobrazuje vzorec DNA třeba pýchavky obecné,která je v tomto případě hodně příbuzná hřibu smrkovému.No a to přeci neznamená,že si rozbijeme huby.Pořád jsme na stejné lodi.Prostě pokud sem budu dávat třeba pořád obrázky krajiny/nebo motorek/,tak z toho budou ostatní brzy otrávení zrovna tak,jako když Ty sem budeš pořád vkládat obrázky výtrusů hub.Jasně ty obrázky výtrusů mají pořád něco společného s houbama a ty krajinky ne,ale efekt je stejný.
No nic mám trochu nakoupíno tak jsem rozkecabej,ale těš se.Mám doma asi 20 preparátů výtrusů holubinek.Mám možnost dostat se k mikroskopu asi za dvě mega,ten už opravdu něco umí.Dělám v letectví a kolegové mne k tomu snad pustí.Dokáže to vyfiotit 5 mikronů na celý snímač běžné zrcadlovky.Udělám tedy nějaký kvíz pro odborníky a Tebe za odborníka skutečně považuju,bez jakékoli ironie.

Re: Re: Re: Re: Re: ...Tondovi..., 29.11.2016 22:19, Tori(m), (O přírodě)

Ty mikroskopové spamy jsou spíš ode mě, příště to s klukama asi spíš přesunu na mail, bo vždycky jsou ještě nějaké doplňující dotazy a já su ukecaná a pak se to roztáhne atd.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...Tondovi..., 29.11.2016 22:25, TondazKralup(m), (O přírodě)

heli lidi už toho nechte,myslím že už bylo "Tondy" dost.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...Tondovi..., 29.11.2016 22:30, chorcheee(m), (O přírodě)

Tondo, to tak, prosím, neber! Já vím, že se tohle rozproudilo, když jsem reagoval na Tvou fotografii, ale je to myslím obecnější věc...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...Tondovi..., 30.11.2016 00:06, soucekp, (O přírodě)

Tori, to by byla škoda. Rád si přečtu zajímavé informace o mikrohoubaření

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...Tondovi..., 30.11.2016 09:24, Zdeno(m), (O přírodě)

Moje řeč, posílej klidně dál, to, že jsem podotkl, že ne všichni mají prioritní snímky z mikroskopu, není vůbec důvodem, aby tady nebyly. Jiné to oslovuje a na stránky o houbách patří...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...Tondovi..., 30.11.2016 17:07, TondazKralup(m), (O přírodě)

No jasně,nechtěl jsem aby ten můj komentář vyzněl tak,že mi vadí mikrosnímky.Naopak zajímá mne to samozřejmě.Dal jsem to jen jako příklad že by to bylo divný,kdyby tady byla většina jenom mikrosnímků

Re: Re: Re: Re: Re: ...Tondovi..., 29.11.2016 22:27, chorcheee(m), (O přírodě)

Tondo, díky, tak to se budu těšit na fotografie. Já z toho samozřejmě nic nepoznám, holubinky neznám ani podle makroznaků, a už vůbec ne podle výtrusů (s mikroznaky hub mám vůbec jen minimum zkušeností), ale určitě to bude obohacením těchto stránek...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30