O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

...neděle..., 08.11.2016 19:43, vlk(m), (Houby)

...snad mně pachatelé cvakání prominou...

Re: ...neděle..., 08.11.2016 20:49, Forrest Run(m), (Houby)

Opravdu nechápu, proč si moraváci na Jihu furt stěžujou na sucho...vždycky, když tam jedu na houby, leje DOSLOVA jako z konve a déšť ještě zhoustne, když vytáhnu fotofidlátka!

Re: Re: ...neděle..., 09.11.2016 19:25, Habiby, (Houby)

uf uf, tak už ani nelituji, že mi výlet s Vámi nevyšel , i když.... docela kecám

Re: Re: Re: ...neděle..., 09.11.2016 20:10, Hanýžka(m), (Houby)

Cajzlíci nám vyžírají vodu a prší jen když oni přijedou na návštěvu. Tož abys k nám jezdil co nejčastěji a konečně se stavil i s Kájinkou i ve Velkém Štatlu.

Re: ...neděle..., 08.11.2016 19:43, vlk(m), (Houby)

...ale chtěl jsem se něčemu přiučit...

Re: ...neděle..., 08.11.2016 19:43, vlk(m), (Houby)

...tady je to o štěstí...komu se kdy poštěstilo tuto legendu takhle zvěčnit...???...

Re: Re: ...neděle..., 08.11.2016 21:25, Forrest Run(m), (Houby)

Toto je sám slovutný pan profesor Ivan Jablonský, asi největší českej a pravděpodobně i evropskej odborník na pěstovaný houby, kterejžto i přes značně pokročilý věk...no řekněte sami, hádali byste mu skoro 96 let?...je to "Dědek Čipera"!....neúnavně experimentuje a bádá na poli pěstovaných houbelec po celým světě.
K tomu přednáší na České Zemědělské Univerzitě, alias "Hnojárně" , zapaluje studenty pro mykologii a některý dokonce vede s jejich doktorantskejma pracema na téma Léčivé/Pěstované houby.
Na svoje pokusy nutně potřeboval Hlívu máčkovou "Divočáka" a protože mu ji (lakomí)brňáci zapřeli, musel situaci zachránit Osaďák Raďulín, kterej nejenže několikrát zdolal ty strašlivácky strmý krpály, aby se podíval, jestli "už rostou", ale navíc nám všem byl při MáčkoBraní pohodičkovým společníkem a MykoRoztleskávačem!
Nedávno Ivanovi vyšla jedna z nejlepších knížek o léčivých houbách....napsal ji spolu s Vláďou Antonínem a Vaškem Šaškem: "Houby jako lék" , vřele bych si ji dovolil doporučit!
Hučím do něj jak do piliňáku, aby se tu zaregistroval a zásoboval nás zajímavejma vědeckejma článkama z takový tý "Vyšší" mykológie!

Re: Re: Re: ...neděle..., 08.11.2016 21:31, chorcheee(m), (Houby)

Jojo, jak vlk vedle psal Prof. Jablonecký. Hamba pluť .

Re: Re: Re: Re: ...neděle..., 08.11.2016 21:42, Forrest Run(m), (Houby)

Profesora Jabloneckého neznám a nějak jsem nepochopil, co tím chtěl básník říci!

Re: Re: Re: Re: Re: ...neděle..., 08.11.2016 21:49, chorcheee(m), (Houby)

Básník je v tomto případě vlk, který si zřejmě správně nezapamatoval jeho jméno .

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...neděle..., 08.11.2016 21:54, chorcheee(m), (Houby)

Ale já také dělám chyby, to je jasné. Jen vlk často někoho častuje svým "hamba pluť", tak jsem mu to musel vrátit .

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...neděle..., 08.11.2016 22:06, vlk(m), (Houby)

...ani jsem si toho čéče nevšiml, dikec...i za stálé nakukování na vedlejší stránky...

Re: Re: Re: ...neděle..., 08.11.2016 22:04, vlk(m), (Houby)

...Forre, tady už je to samej filozof a pedagog, tak neblbni...

Re: Re: Re: Re: ...neděle..., 08.11.2016 22:05, chorcheee(m), (Houby)

Je tady, vlčák jeden .

Re: Re: Re: Re: Re: ...neděle..., 08.11.2016 22:11, vlk(m), (Houby)

...heleď cajzlíku, nepíše se hamba pluť, ale haňba plut...ale to nevadí...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...neděle..., 09.11.2016 13:00, Zdeno(m), (Houby)

...aneb jak básníci ztrácejí iluze...

Re: Re: Re: ...neděle..., 08.11.2016 22:07, vevanek, (Houby)

S panem Ing. Ivanem Jablonským, CSc jsem se "setkala" na videopřednáškách "Pěstování a využití jedlých a léčivých hub" v rámci semestrálního kursu Virtuální university třetího věku, kterou navštěvuji

Re: Re: Re: ...neděle..., 09.11.2016 15:30, Hanýžka(m), (Houby)

Můžeš mi říct, co jsme kde zapřeli? To není hezké, že píšeš o lakomosti a nevíš, co kdo. Podle Vladimíra, který s ním narozdíl ode mě mluvil (já o ničem nevím, jinak bych nakontaktovala na Osadu), tak chtěl hlívu máčkovou čerstvou a tu my tady v Brně nemáme. Sušenou jsme nabízeli. Ten tip prý mu někdo dokonce dával (ale komunikační šum není vyloučen).

Re: Re: Re: Re: ...neděle..., 09.11.2016 19:30, chorcheee(m), (Houby)

Hanýžko, Forrest je "pan Suterén", je potřeba leccos odfiltrovat. Přesto jsem si jist, že má velké srdce (ale také ego ).

Re: Re: Re: Re: Re: ...neděle..., 09.11.2016 20:07, Hanýžka(m), (Houby)

Jo, velké srdce má, ale nechat to na sobě nemožu nebo za chvíli budu moct i za špatné počasí.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...neděle..., 10.11.2016 10:29, Forrest Run(m), (Houby)

Dobrá tedy, takže jak říkal můj strýček od Břeclavi:"On není lakomý, ááále "kurevsky opatrný"...je to lepší, Děvčico?
Určitě jste to Ivanovi neřekli z dobrých důvodů!
Néé, dělám si srandu, občas se stane ten informační šum....Ivan naopak Vás fšechny MykoŠtatloidy chválil, jak jste srdeční a v pohodě a táhnete za jeden provaz!

Re: Re: Re: Re: Re: ...neděle..., 10.11.2016 10:32, Forrest Run(m), (Houby)

No, furt lepší než Egomaniakální Narcis, kterýho tu nikdo moc nemusí, žeáááno, Jirko?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...neděle..., 10.11.2016 11:33, chorcheee(m), (Houby)

Tak to máš, Petře, nejspíše pravdu, ale já to psal spíše proto, abych se Tě zastal .

Re: ...neděle..., 08.11.2016 19:43, vlk(m), (Houby)

...a tu je celá banda ve stepi...

Re: ...neděle..., 08.11.2016 19:43, vlk(m), (Houby)

...zakopli jsme o toto...

Re: ...neděle..., 08.11.2016 19:43, vlk(m), (Houby)

...a taky o toto...

Re: ...neděle..., 08.11.2016 19:43, vlk(m), (Houby)

...a mokli hlavně kvůli tomuto...

Re: Re: ...neděle..., 08.11.2016 20:24, alesjirsa(m), (Houby)

Je to na fotce vidět ...

Re: ...neděle..., 08.11.2016 19:43, vlk(m), (Houby)

...nádherná krajina...i za deště...

Re: ...neděle..., 08.11.2016 19:43, vlk(m), (Houby)

...a skvělí houbaříci k tomu...co víc si přát...

Re: Re: ...neděle..., 08.11.2016 21:37, Forrest Run(m), (Houby)

Osaďák Kájince k jejím kulatinám uštědřil lipovou vařečku i s vypáleným datumem, k tomu pytel sušenejch smržů, za který jsme mu oba neskonale vděčni, Vlčák nás zase zahrnul zavařenejma houbama, několika lahvemi liquére a pekáčem s úžasným meruňkovým koláčem, co upekla Vlčica,jíž tímto taktéž děkujeme, vřelé díky Vám oběma....Ogaři, se Vám musím nějak revanšovat v rámci "Účinné Vděčnosti"....umím různé sušené i nakládané hubky, nebo dáte raději přednost fčelím zdravým dobrůtkám, případně sušenému masu, elixírům z bylinek či léčivých hub, napište mi pak do SZ, o co všechno z toho máte zájem!
Sqělózní den s neobyčejma lidma se srdcem na dlani, děkujeme!

Re: Re: Re: ...neděle..., 08.11.2016 22:23, Kraken(m), (Houby)

Pěkné! Nevím, jestli jsem vlka správně pochopil. Ale jestli ano, tak uvažuju podobně. Pan "profesor" by asi nad tím hašteřením tady kroutil hlavou. Ale možná se mýlím, z přednášek s tím asi má dost zkušeností...
Forre, ty rád přeháníš! Stejně jako u mě! Uvedu to na správnou míru, doufám, že nemluvíme o dvou různých lidech...
Citace z netu: Ivan Jablonský. Narozen 24.5.1942 v Praze. Zemědělský inženýr, mykolog, práce z oboru, též práce o komerční výrobě substrátů pro pěstované houby a o adaptogenních rostlinách.

Re: Re: Re: Re: ...neděle..., 09.11.2016 19:37, chorcheee(m), (Houby)

Tak jak to tedy, F.R., je? Kdy se pan prof. Ivan Jablonský narodil?

Re: Re: Re: ...neděle..., 10.11.2016 00:09, Kraken(m), (Houby)

Jo a taky jsem se nikde nedočetl o tom, že by byl profesorem. Za to ale je kandidátem věd!

Re: Re: Re: Re: ...neděle..., 10.11.2016 10:40, Forrest Run(m), (Houby)

Taky jsem napsal skoro 96 let, Kodliku!
A kdo přednáší na vejšce, je u mě automaticky profesor!

Re: Re: Re: Re: Re: ...neděle..., 10.11.2016 11:34, chorcheee(m), (Houby)

Jj, tohle je přesně to Petrovo velké srdce. On si vymyslí číslo, aby byla sranda a nadsázka a my tady "úzkoprse" hledáme ročník narození .

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...neděle..., 10.11.2016 13:36, Tori(m), (Houby)

Alternativní možnost je, že alespoň část z nás je prostě zvyklá pracovat s přesnými daty, ať už vědecky nebo programově, takže "skoro 96" si prostě nepřeložíme jako "přesně 74" a nemusíme být kvůli tomu vůbec úzkoprsí/-é ani upjatí/-é. Ale velký srdce zní líp, jj, vo tom žádná.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...neděle..., 10.11.2016 20:16, Zdeno(m), (Houby)

Re: Re: Re: Re: Re: ...neděle..., 11.11.2016 14:19, Kraken(m), (Houby)


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30