O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Vyhodnocení listopadového kvízu 2016, 06.11.2016 21:58, alesjirsa(m), (Kvízy)

Chorcheee si nakonec obhájil první místo za uhodnutí zbývající položky. Zdeno poskládal správně všechny odpovědi až na tu čtyřku, tudíž má druhé místo. Třetí místo patří vevankovi.
Správné odpovědi:
1. Cystidovka rybovonná (Macrocystidia cucumis)- Tam nebyl žádný problém. Je ze semináře.
2. Outkovka různotvará (Antrodia heteromorpha) - Též houba ze semináře, kde jsem ji viděl poprvé. Nacházel jsem ji tam na nejednom smrkovém pařezu.
3. Hvězdovka červenavá (Geastrum rufescens) - Jedna z největších hvězdovek. Význačná načervenalou barvou cípů, někdy až tmavě červenou, jako tomu bylo teď, a brvitým peristomem.
4. Kostrovka beztvará (Skeletocutis amorpha) - Nepříliš běžný druh rostoucí na mrtvém dřevě jehličnanů. Nápadná kombinací bělavého klobouku a oranžových, místy i narůžovělých pórů.
5. Netýkavka žláznatá (Impatiens glandulifera)

Všem děkuji za účast a posílám obrázek. Mech určitě všichni poznají.

Re: Vyhodnocení listopadového kvízu 2016, 06.11.2016 22:50, chorcheee(m), (Kvízy)

Díky!

No tak mech asi většina pozná do rodu - rašeliník. Dál už to je složitější .

Re: Re: Vyhodnocení listopadového kvízu 2016, 07.11.2016 16:11, alesjirsa(m), (Kvízy)

Já vím, druh už se dá těžko říct.

Re: Vyhodnocení listopadového kvízu 2016, 07.11.2016 08:01, Zdeno(m), (Kvízy)

Díky, Aleši, za kvíz...Vojáci v první linii zpravidla padnou, ale posunou bojovou frontu dopředu...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30