O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Potřebuji poradit, 04.11.2016 15:42, vevanek, (O fotografování)

... proto jsem fotky dala do sekce "o fotografování".
Jak víte, zkouším fotit s různým nastavením bílé a zajímalo by mě, které nastavení se vám zdá lepší.
Vybrala jsem dnešní sametonožky. První fotka je automat

Re: Potřebuji poradit, 04.11.2016 15:42, vevanek, (O fotografování)

... druhá je "sluníčko"

Re: Potřebuji poradit, 04.11.2016 15:42, vevanek, (O fotografování)

... hlavně, když porovnám zelený mech na automatu, tak neodpovídá skutečnosti, zdá se mi nějak domodra a celá fotka taková "studená"

Re: Re: Potřebuji poradit, 04.11.2016 16:19, petras, (O fotografování)

Mám rád teplejší a sytější barvy

Re: Re: Re: Potřebuji poradit, 04.11.2016 21:09, karelzbrd(m), (O fotografování)

já taky a určo bych ztlumil stíny u třeně, je to černé. Ze stažené fotky z webu je to samozřejmě horší kvalita s tím cokoli dělat, ale asi chápeš, co tím myslím...

Re: Potřebuji poradit, 04.11.2016 15:42, vevanek, (O fotografování)

... tady už barva mechu odpovídá skutečnosti. "Sluníčko" je mi tak nějak bližší, mám ráda teplejší barvy. Tak, co myslíte?

Fotky jsem jen ořízla a na doostření použila měkkou kresbu. S barvami jsem nic nedělala.
Budu ráda za každý názor, radu, co se týče vyvážení bílé.

Re: Re: Potřebuji poradit, 04.11.2016 16:10, petras, (O fotografování)

Auto mi vychází taky do modra,někdy použiju sluníčko i pod mrakem,párkrát jsem použil ve stínu,ale barvy vychází moc syté,je to jak kdy.Někdy nejde vůbec nic a když použiju přisvětlení,tak mám WB a stisknutím tlačítka info si kolečkem nastavím optimální bílou.Zbytek doladím v programu v počítači,ale většinou to už stačí,když to v lese neodfláknu.Chce to zkoušet,ale mám pocit,že je to každý den jiné.Mění se to taky změnou clony a o dost.Holt je to věda.

Re: Re: Re: Potřebuji poradit, 04.11.2016 16:14, petras, (O fotografování)

A ještě jsem zapomněl,jak už to tu myslím i basset dával,jiné je to na monitoru večer,jiné ve dne.Já si upravím všechny fotky a pak si je dám v pásu vedle sebe a vidím,která vybočuje a znovu upravím,samozřejmě se tím většinou změní i velikost,tak se upravuje znovu.

Re: Re: Re: Potřebuji poradit, 04.11.2016 16:43, TondazKralup(m), (O fotografování)

Jo já fotím hodně dlouho a svyvážením bílé mám obrovský problém.Obdivuji fottografy,kteří to umějí správně nastavit.Mě to prostě neposlouchá.Dola'duju to věšinou v zooneru.

Re: Re: Re: Re: Potřebuji poradit, 04.11.2016 21:21, Bery, (O fotografování)

Ber si sebou středně šedou, tu dáš na místo kde chceš fotit...naměříš, zaaretuješ, odděláš papír s tou střědně šedou, fotíš.

Re: Re: Potřebuji poradit, 04.11.2016 18:04, Lawnmower, (O fotografování)

Foť do RAWu, to je jednoznačná pomoc s WB. Vše "dovážíš" v klidu domova u PC.

Re: Re: Re: Potřebuji poradit, 04.11.2016 18:44, Včelda, (O fotografování)

přesně tak, s vyvážením bílé se v lese nestarám, mám trvale Auto režim, a dorovnám až při úpravě RAWu

Re: Re: Re: Re: Potřebuji poradit, 04.11.2016 19:32, vevanek, (O fotografování)

To bych potřebovala někoho, aby mě to naučil, sama si netroufám.

Re: Re: Re: Re: Re: Potřebuji poradit, 04.11.2016 19:38, mipera, (O fotografování)

Taky bych potřebovala nějaké školení.

Re: Re: Re: Potřebuji poradit, 04.11.2016 20:26, Bery, (O fotografování)

Dělám to stejně jako Lawn, vyvolat RAW není žádná věda.

Re: Re: Re: Re: Potřebuji poradit, 04.11.2016 20:54, karelzbrd(m), (O fotografování)

taky používám autorežim a pak si s tím buď pohraju nebo ne. Nastavení bílé je pro pokročilé a to já technicky nezvládám... Stejně fotka dost často postrádá tu atmošku, co jsme viděli ve skutečnosti a právě proto ji doladíme později, pokud je to třeba.

Re: Re: Potřebuji poradit, 04.11.2016 21:12, vevanek, (O fotografování)

Děkuji všem za rady Pokud jsem to dobře pochopila, tak víc to řešíte až v PC, než při focení a používáte (kromě Petrase) autorežim.

Re: Re: Re: Potřebuji poradit, 04.11.2016 21:15, Bery, (O fotografování)

Výhradně...ale fotím do RAWu.

Re: Re: Re: Re: Potřebuji poradit, 04.11.2016 21:21, vevanek, (O fotografování)

A to já, bloud, si myslela, že vám ty dokonalé fotky lezou zrovna z foťáku a v PC jen upravíte drobné nedostatky

Re: Re: Re: Re: Re: Potřebuji poradit, 04.11.2016 21:25, Bery, (O fotografování)

No však jo, tak jak píšeš, jen DROBNÉ ůpravy.

Re: Re: Re: Re: Re: Potřebuji poradit, 04.11.2016 23:08, vlk(m), (O fotografování)

...chi chi chi...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30