O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Podzimní houby ve vrcholném období, část 1, 28.10.2016 20:45, Patrik(m), (Houby)

Celé tyto podzimní "prázdniny" jsem strávil vlastně v lese. Dnes pomalu začínám určovat a třídit své nálezy. Letošní podzim je na houby opravdu bohatý, díky velkému množství srážek a příznivým teplotám letos fruktifikují snad všechny podzimní druhy hub, které se v mém okolí vyskytují, a já se nestačím divit. Při každé návštěvě lesa najdu okolo 50 druhů hub, z toho si vždy odnesu asi 20 druhů, které jsem viděl poprvé. Nevím, zda je to málo či dost, ale v lese mně to (vhledem k tomu, že jsem tam pomalu celý den) připadne celkem málo

Začnu pár fotkami podzimní krajiny...Pohled na Údolí Setiny po dešti...

Re: Podzimní houby ve vrcholném období, část 1, 28.10.2016 20:45, Patrik(m), (Houby)

Druhý výhled, tato oblast je pro mě velice zajímavá, hlavně proto, že je zde hodně zalesněných kopců, věčně ani živáčka a dá se tu najít hodně zajímavých hub...

Re: Podzimní houby ve vrcholném období, část 1, 28.10.2016 20:45, Patrik(m), (Houby)

Jedno nahlédnutí do biotopu hub ... houbám se u nás opravdu daří

Re: Podzimní houby ve vrcholném období, část 1, 28.10.2016 20:45, Patrik(m), (Houby)

A teď se konečně dostávám k houbám... začnu břichatkami... psivka obecná, Mutinus caninus

Re: Podzimní houby ve vrcholném období, část 1, 28.10.2016 20:53, Patrik(m), (Houby)

Co se týká hvězdovek rodu Geastrum, letos jsem se s nimi setkal poprvé, se správností určení si však nejsem jistý... Na všech třech fotkách mi to vychází na trojité (G. triplex), ale nevím...

Re: Podzimní houby ve vrcholném období, část 1, 28.10.2016 20:54, Patrik(m), (Houby)

Další lokalita....

Re: Podzimní houby ve vrcholném období, část 1, 28.10.2016 20:57, Patrik(m), (Houby)

A ty poslední jsou úplně jiné ... Snad největší, co jsem kdy viděl ... jen pro srovnání, ta nově se otevírající vlevo měla 10,5 cm v průměru!!!

Re: Re: Podzimní houby ve vrcholném období, část 1, 28.10.2016 22:10, Včelda, (Houby)

vše G. triplex

Re: Re: Podzimní houby ve vrcholném období, část 1, 28.10.2016 22:37, alesjirsa(m), (Houby)

Ano, trojité. Krásné ...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30