O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Mykologický seminář v Lázu u Příbrami - Neděle 1.část, 26.10.2016 11:20, alesjirsa(m), (Houby)

Ráno ještě před začátkem společné výpravy do terénu jsem se podíval na chvilku do jednoho blízkého lesa. Na zemi mezi listím bylo hodně těchto houbiček, asi paluška štíhlá (Typhula phacorrhiza).

Re: Mykologický seminář v Lázu u Příbrami - Neděle 1.část, 26.10.2016 11:42, Včelda, (Houby)

a nebo Kyj niťovitý (Macrotyphula juncea)...

Re: Re: Mykologický seminář v Lázu u Příbrami - Neděle 1.část, 26.10.2016 12:00, alesjirsa(m), (Houby)

To je druhá možnost ...

Re: Mykologický seminář v Lázu u Příbrami - Neděle 1.část, 26.10.2016 16:42, Tori(m), (Houby)

Pěkný, tohle jsem ještě nanašla.

Re: Mykologický seminář v Lázu u Příbrami - Neděle 1.část, 26.10.2016 11:20, alesjirsa(m), (Houby)

Větvovka olšová (Vuilleminia alni).

Re: Mykologický seminář v Lázu u Příbrami - Neděle 1.část, 26.10.2016 11:20, alesjirsa(m), (Houby)

Když jsme potom společně vyrazili do lesa, tak zhruba v jedné třetině cesty se někteří účastníci oddělili a šli jinudy. Já jsem to udělal nevědomky též a když mi to došlo, tak jsem se potom snažil ostatní najít, ale nepodařilo se. Takže jsem měl nakonec trochu jiné nálezy než ostatní, protože jsem chodil jinde.
Bělochoroše křehkého (Postia fragilis) jsem o víkendu viděl poprvé. V Brdech se objevoval velice hojně.

Re: Mykologický seminář v Lázu u Příbrami - Neděle 1.část, 26.10.2016 11:20, alesjirsa(m), (Houby)

Narazil jsem též na čechratku sklepní (Tapinella panuoides).

Re: Mykologický seminář v Lázu u Příbrami - Neděle 1.část, 26.10.2016 11:20, alesjirsa(m), (Houby)

A neméně zajímavým nálezem byly také dřevomorky na smrkovém pařezu. Jedna z trojice druhů (Leucogyrophana mollusca, L. sororia, L. romelii). Nejvíce bych se klonil k dřevomorce meruňkové (Leucogyrophana mollusca).


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30