O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Mykologický seminář v Lázu u Příbrami - Sobota 1.část, 24.10.2016 18:32, alesjirsa(m), (Houby)

Víkend jsem spolu s chorcheeem a dalšími lidmi strávil na terénním mykologickém semináři v Lázu u Příbrami.
Hned při stěhování do penzionu (Kunc II.) jsem u cesty v mechu natrefil na svůj první sobotní prvonález - mecháček, zjevně lopatkovitý (Arrhenia spathulata).

Re: Mykologický seminář v Lázu u Příbrami - Sobota 1.část, 24.10.2016 18:32, alesjirsa(m), (Houby)

Místy rostla hojně šťavnatka vonná (Hygrophorus agathosmus), vonící krásně po hořkých mandlích (popř. po marcipánu).

Re: Re: Mykologický seminář v Lázu u Příbrami - Sobota 1.část, 24.10.2016 21:26, chorcheee(m), (Houby)

Tu jsem se na semináři naučil. A hele, nemá to být H. agathosmus? Agathospermus by bylo "voňavovýtrusá". Ale řekl bych, že voní celá, nejen "vod přirození" .

Re: Re: Re: Mykologický seminář v Lázu u Příbrami - Sobota 1.část, 24.10.2016 21:45, alesjirsa(m), (Houby)

Pardon, přepsání ... Jasně, agathosmus. Už jsem to opravil. Jinak také jsem ji předtím neznal, až teď.

Re: Mykologický seminář v Lázu u Příbrami - Sobota 1.část, 24.10.2016 18:32, alesjirsa(m), (Houby)

Na obdobných místech též v hojném počtu se dala najít čirůvka kravská (Tricholoma vaccinum).

Re: Mykologický seminář v Lázu u Příbrami - Sobota 1.část, 24.10.2016 18:32, alesjirsa(m), (Houby)

Hřib sametový (Xerocomellus pruinatus).

Re: Mykologický seminář v Lázu u Příbrami - Sobota 1.část, 24.10.2016 18:32, alesjirsa(m), (Houby)

A první část série sobotních nálezů zakončím rosolozubem huspenitým (Pseudohydnum gelatinosum).

Re: Re: Mykologický seminář v Lázu u Příbrami - Sobota 1.část, 24.10.2016 18:46, léto, (Houby)

Pěkná sestava Aleši.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30