O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

prosím o určení, 08.09.2016 20:28, Karel52, (Houby)

Tuto houbu jsme našli v lokalitě kolem Pacova okres Pelhřimov. Myslím si, že by to mohl být klouzek sibiřský, ale nevím.
Předem velice děkuji.
S pozdravem
Karel

Re: prosím o určení, 08.09.2016 20:53, Tori(m), (Houby)

Na řezu byste zjistili, že červená a potom černá. Šiškovec černý (Strobilomyces strobilaceus), jedlý ale s výhradami, prý má dost zemitou chuť a hodně barví jídlo načerno. Osobní zkušenost nemám.

Druhé jsou (nakolik lze z fotky tušit) nejspíš některá kuřátka (Ramaria), jejich určování je obtížné, jsou mezi nimi jedlé i jedovaté druhy. Možná by to mohla být i korunokyjka, s níž se často pletou, ale na rozlišení by bylo potřeba detailnější fotku konců větviček.

Re: Re: prosím o určení, 08.09.2016 21:39, Zdeno(m), (Houby)

No, ten tip s klouzkem sibiřským je velmi zajímavý...Ale od toho jsou tu zkušení, aby poučili...Dnes jsem v live dotazech na libereckém rádiu Sewer odpovídal také na zajímavou praktiku...Pán říkal, že v lese poklepává na klobouky starších plodnic hub, aby lépe fungoval rozptyl spor do ovzduší...Zkuste, co byste odpověděli vy, pár sekund po dotazu...

Re: Re: Re: prosím o určení, 08.09.2016 22:42, Yohaness(m), (Houby)


Řekl bych, že jo, že taky si po sexu poklepávám na penis...

Re: Re: Re: Re: prosím o určení, 08.09.2016 22:46, Zdeno(m), (Houby)

Hm, kolik máš dětí?

Re: Re: Re: Re: Re: prosím o určení, 09.09.2016 08:03, Yohaness(m), (Houby)

dvě... zatím.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: prosím o určení, 09.09.2016 14:24, Zdeno(m), (Houby)

Hm, tak to asi nefunguje...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: prosím o určení, 09.09.2016 14:36, Pavla, (Houby)

Ve včerejší příloze mfdnes byl rozhovor s Oldřichem Jindřichem, který kvůli rozmnožování starší plodnice hřibovitých prý zase trhá a rozhazuje do stran. Zajímavé!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: prosím o určení, 09.09.2016 18:23, Zdeno(m), (Houby)

No já pánovi odpověděl, že napichujeme zralé plodnice na větvičky stromů, ale nejprve nasliníme prst a zkoumáme směr větru, aby to spory měly snazší...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: prosím o určení, 09.09.2016 21:04, Bery, (Houby)

Přesně to, bych taky řekl...sám to tak dělám.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: prosím o určení, 09.09.2016 22:29, Včelda, (Houby)

to by vysvětlovalo můj nález zhruba dva týdny zpátky, kdy jsem na kmeni stromu ve výšce očí viděl napíchnutou plodnici nějakého hřibu...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: prosím o určení, 09.09.2016 22:32, Včelda, (Houby)

to nám Honza prozradil jen ty dvě nesoucí jeho příjmení... těch dalších pět, kvůli kterým se s ním soudí jejich matky, nám raději zamlčel. A to nemluvě o těch, o kterých zatím ani neví.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: prosím o určení, 10.09.2016 08:05, Zdeno(m), (Houby)

Už jsem byl zklamaný, že Honza propaguje něco, co není smysluplné a ověřené, tohle vysvětlení se zdá být logické...

Re: prosím o určení, 08.09.2016 20:28, Karel52, (Houby)

Tuto houbu jsme našli v lokalitě kolem Pacova okres Pelhřimov. Mysleli jsme si, že je to kotrč, ale houba byla hořká a měla zcela jinou strukturu.
Předem velice děkuji.
S pozdravem
Karel

Re: Re: prosím o určení, 08.09.2016 21:06, Mišák Mikšík, (Houby)

Nejaky druh kuratek z r. Ramaria. Bez mikroskopovani neurcitelne. Mozna neco z okruhu pallidosapinaria


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30