O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Kvíz..., 14.08.2016 20:27, Patrik(m), (Kvízy)

Vítězem je tedy Tori, která byla nejblíže - 70%. Účas byla veliká, jako poslední dobou u téměř všech kvízů (nemyslím tím samozřejmě jen mé, aby nedošlo ke zbytečným nedorozuměním), což si vysvětluju buď neznalostí a nebo (což je pravděpodobnější) nedostatkem času, kterého nemám moc ani já ...
Správné odpovědi tedy jsou:
1. hořec tolitovitý - červený seznam, zákonem chráněný, foceno v Beskydech, kde rostl dosti hojně
2. laskavec ohnutý - běžný synantropní druh ruderálních stanovišť
3. lilek černý - běžný lesní druh, ten poznali všichni
4. liliovník tulipánokvětý - s krásným latinským názvem Liriodendron tulipifera, zajímavý strom, se kterým se běžně setkáváme v parcích a botanických zahradách
5. máta rolní - opět běžný druh vlhkých příkop, okrajů cest či podmáčených křovinných vegetací
Nic těžkého to nebylo...

Re: Kvíz..., 14.08.2016 20:35, basset(m), (Kvízy)

Tvé starosti s časem bych chtěl mít Prázdniny, za ženskými nechodíš a nemáš čas

Re: Kvíz..., 14.08.2016 20:37, alesjirsa(m), (Kvízy)

I tak díky za kvíz ...

Re: Re: Kvíz..., 14.08.2016 21:07, Patrik(m), (Kvízy)

Máš pravdu, ale za to jsem si stihl zarobit na mikroskop, stíhám připravovat exsikáty pro mykologický herbář Brněnského muzea, nacházet zajímavé druhy hub, identifikovat opět zajímavé druhy a k tomu ještě pracovat na SOČce, se kterou souvisí i něco, co označuju pod názvem "projekt Leptosphaeria". No, toť odpověď na to, proč nemám čas

Re: Re: Re: Kvíz..., 14.08.2016 21:11, basset(m), (Kvízy)

Všechno hezký, ale nezapomeň i trochu "žít"

Re: Re: Re: Re: Kvíz..., 14.08.2016 21:16, chorcheee(m), (Kvízy)

A jak to máš, Patriku, s kamarády a láskami? Máš? Nemáš? Chceš? Můžeš do soukromé zprávy. Víš, že rád psychologizuji .

Re: Re: Re: Re: Re: Kvíz..., 14.08.2016 21:22, basset(m), (Kvízy)

.. nebo i psychopatologizuji

Re: Re: Re: Re: Kvíz..., 14.08.2016 21:32, Patrik(m), (Kvízy)

No jo, máš pravdu - houby nejsou všechno, proto mě ještě baví pěstování a sbírání kaktusů ...mimochodem, kdyby náhodou někdo chtěl nějaké semena kaktusů, stačí napsat, mám jich ještě asi od 30 druhů, teď mi dozrál plod Gymnocalycium odoratum... Tedy, popravdě, to by nebyl život, kdyby si každý nemohl dělat, co ho baví, že

Re: Re: Re: Re: Re: Kvíz..., 14.08.2016 22:20, karelzbrd(m), (Kvízy)

to bezpochyby, ale není dělat si co mě baví kolikrát to samé jako žít a užívat si. To se nepozná hned, ale pak je kolikrát pozdě, když na to člověk přijde. Takhle nějak to myslím si myslí Basset.

Re: Kvíz..., 14.08.2016 22:30, Tori(m), (Kvízy)

Děkuju, zrovna náhodou jsi trefil pár kytek, které jsem byla schopná hned určit do rodu, jinak bych to ani nezkoušela. (Ale habr/hrab poznám.)


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30