O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Syrovinky, 03.08.2016 23:27, Kraken(m), (Houby)

Zdravím zdejší osazenstvo. Původně jsem vyrazil na praváky, ale stále sem ještě nedorazily. Za to syrovinkám se daří!

Re: Syrovinky, 04.08.2016 12:16, Habiby, (Houby)

reagovat musím, k syrovinkám gratuluji, já byla včera na Táborsku(konečně chvilka volna)a musím souhlasit, sestra nálezy aktivně spočítala a bylo to 52 ks krásných syrovinek... to pamatuji za mého mládí a začínají hřiby smrkové

Re: Syrovinky, 03.08.2016 23:27, Kraken(m), (Houby)

Můj první letošní hlinák červenající.

Re: Syrovinky, 03.08.2016 23:27, Kraken(m), (Houby)

A tady je asi důvod, proč si tu hřiby dávají na čas. I když bylo po dešti, přesto bělochoroš slzící nemá všechny důlky vyplněné tekutinou...

Re: Syrovinky, 03.08.2016 23:27, Kraken(m), (Houby)

Ale hříbek se mi nakonec přece jen ukázal, i když to nebyl pravák. Hřib hnědý.

Re: Re: Syrovinky, 04.08.2016 08:59, Tori(m), (Houby)

Ty bílé rourky jsou zajímavé. Skoro bych (podle barev) tipovala borový, který znám jen z atlasu, ale zase celkový vzhled houby je typický pro h. hnědý. Hm... zas jedna houba, co nečte atlasy.

Re: Syrovinky, 03.08.2016 23:27, Kraken(m), (Houby)

Pestřec, snad bradavčitý.

Re: Re: Syrovinky, 04.08.2016 07:36, alesjirsa(m), (Houby)

Možná spíš jamkatý.

Re: Syrovinky, 03.08.2016 23:27, Kraken(m), (Houby)

Hlenka, slizovka prášková.

Re: Syrovinky, 03.08.2016 23:27, Kraken(m), (Houby)

Už dám jen košík. Koukám, že na pořadu dne byl opět počet příspěvků. Tak abych nedostal za uši!
Jinak, syrovinek jsem letos našel tolik, jako ještě nikdy. Ženě nevoní, tak jsem si je kromě klasické úpravy přidávat snad do všech jídel. Naložil jsem je i do láku a dokonce jsem si z nich udělal i řízky. Docela to ušlo, ale teď už konečně chci ty smrkáče!

Re: Re: Syrovinky, 03.08.2016 23:42, Pavla, (Houby)

Fajn nálezy, krásný košík. Nad Tebou rozvíjím teorii hubomluvy, takže Ti smrkáčky moc přeji, protože až je místo syrovinky přineseš domů své ženě, věz, že praviti budeš: „Jen Ty jsi ta pravá“

Re: Re: Syrovinky, 04.08.2016 00:53, Včelda, (Houby)

buď rád za syrovinky, to je jako bys řekl - mercedes už mě nebaví, chci fabii Aspoň tedy takhle vnímám rozdíl mezi syrovinkou a smrkáčem.

Re: Re: Re: Syrovinky, 04.08.2016 08:48, Yohaness(m), (Houby)

Přesně tak...

Re: Re: Re: Re: Syrovinky, 04.08.2016 10:51, Patrik(m), (Houby)

No já nevím, přinést já syrovinky domů a první co uslyším - fuj, co to tu nosíš za jedovaté houby, to vyhoď...

Re: Re: Re: Re: Syrovinky, 05.08.2016 02:47, Kraken(m), (Houby)

Pánové, musíte to vidět v globálním (rodinném) měřítku! Byl jsem taky nadšený, když jsem domů přinesl první košík syrovinek. Žena mé nadšení trochu zchladila, když prohlásila, že smrdí jak pukavce a opakovala to pokaždé, když jsem si je upravoval. A když jsem přinesl druhý, nastal trochu problém, co s nimi... Ony se i syrovinky časem přejí, dobrého pomálu! Naproti tomu, takový hříbek se nepřejí a když přece, může se nasušit, nebo naložit, popřípadě někomu darovat. Syrovinky jsou spíš pro fajnšmekry!


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30