O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Z příjemně chladnějšího počasí v Norsku, zpět doma v tropech., 19.07.2023 01:08, tomaj, (Houby)

Chválím všem houbové nálezy i příspěvky na zdejších stránkách.
Denní teploty v Norsku 15 - 24 °C, ryby braly, celní limit pro převoz ryb splněn, obecně pohoda.
Česko, horko a sucho. První reakce, úprk k vodě.
Křemenáčů nemaje, přidávám míhavku vodní (Vibrissea truncorum),která mně je připomíná.

Re: Z příjemně chladnějšího počasí v Norsku, zpět doma v tropech., 20.07.2023 15:42, Bery, (Houby)

...krasavice...

Re: Z příjemně chladnějšího počasí v Norsku, zpět doma v tropech., 19.07.2023 01:08, tomaj, (Houby)

Stejný horský, pramenitý potůček. Hojný výskyt hmyzomorky muší (Entomophthora muscae). Umí vytvářet zajímavé tvary.

Re: Z příjemně chladnějšího počasí v Norsku, zpět doma v tropech., 19.07.2023 01:08, tomaj, (Houby)

Parazitická houba, houbáš hnědý (Spinellus Fusinger),zde snad na helmovce krvavé (Mycena sanquinolenta), v blízkosti vrchovištního rašeliniště.

Re: Z příjemně chladnějšího počasí v Norsku, zpět doma v tropech., 19.07.2023 01:08, tomaj, (Houby)

informace pro Petrase: Úlovky ryb dle četnosti a druhů: Treska tmavá, obecná, polak, jednoskvrnná, marlen, makrela, sleď, mník, platýz.
Muchomůrka šafránová (Amanita crocea) z Českých listnatých hájů.

Re: Re: Z příjemně chladnějšího počasí v Norsku, zpět doma v tropech., 19.07.2023 09:54, petras, (Houby)

Díky, zatím nic moc, včera celý den vichr, snad se to zlepší.

Re: Z příjemně chladnějšího počasí v Norsku, zpět doma v tropech., 19.07.2023 01:08, tomaj, (Houby)

Smíšený listnatý remíz, křehutka Candolleova (Psathyrella candolleana).

Re: Z příjemně chladnějšího počasí v Norsku, zpět doma v tropech., 19.07.2023 01:08, tomaj, (Houby)

Smíšený jehličnatý les, smrk a borovice. Rozkládající se borový pařez, hostitelem houževnatce šupinatého (Neolentinus lepideus).
Přeji hodnotné nálezy.

Re: Re: Z příjemně chladnějšího počasí v Norsku, zpět doma v tropech., 19.07.2023 05:22, MACEK, (Houby)

Re: Re: Re: Z příjemně chladnějšího počasí v Norsku, zpět doma v tropech., 19.07.2023 11:30, Kraken(m), (Houby)

Hezká sada! Na hmyzomorku nemám hezké vzpomínky. Zrovna začal pěkný slejvák, já jí chtěl přesto vyfotit a přišel jsem tak o můj zatím nejlepší foťák...

Re: Re: Z příjemně chladnějšího počasí v Norsku, zpět doma v tropech., 19.07.2023 20:31, houbomil-Klášterec(m), (Houby)

Tak to je parádní sérka!!!

Re: Z příjemně chladnějšího počasí v Norsku, zpět doma v tropech., 19.07.2023 20:36, tomaj, (Houby)

Děkuji za reakce.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30