O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

něco ze dneška, 02.10.2022 15:39, Lawnmower, (O fotografování)

jenom kozáky, ale i tak dobrý

Re: Re: něco ze dneška, 02.10.2022 17:57, basset(m), (O fotografování)

Námět dobrý, ale schází tomu dotažení - zaostření a osvětlení houby. Nechceš to zkusit?

Re: Re: Re: něco ze dneška, 02.10.2022 18:03, basset(m), (O fotografování)

Navíc sem ukládáš fotku v rozlišení "více než bídeém" 360*240, velikost necelých 17kB. To už zobrazení je bídné, ne-li úúúplně naprd.

Re: Re: Re: Re: něco ze dneška, 02.10.2022 18:31, Lawnmower, (O fotografování)

bassete, k druhé reakci ohledně rozlišení, tak nevím jestli mě jen nezkoušíš a přijde mi mimo Tě poučovat.
Tak dobře, zkus na obrázek kliknout a ten se Ti zobrazí v rozlišení 1200 x 798 px, velikost pod 300 kB a to je, pokud já vím, maximum pro obrázky na tomto webu.

Re: Re: Re: něco ze dneška, 02.10.2022 18:19, Lawnmower, (O fotografování)

Teď ne, "atlasovky" mě teď vůbec nelákají. Poslední tejdny se opravdu bavím focením vintage sklama (mám i několik 70+ let starých) a tam mi připadá doostřování a skládání expozic, možná i nepřirozený osvětlování mimo. Málá hloubka ostrosti není vždycky chyba, často je to chtěný výtvarný prvek. Třeba se k mainstreamu časem vrátím.
Nikomu nenutím, doporučuju vyzkoušet.
Ostatně moje příspěvky jsou v "O fotografování"!
BTW: Děkuji Ti za názor, respektuju ho a myslím to upřímně.

Re: Re: Re: Re: něco ze dneška, 02.10.2022 19:05, basset(m), (O fotografování)

Sorry,
Ad 1) sejvnul jsem ten náhled
Ad 2) rozmazané fleky mě nebaví a nevidím na nich nic zvláštního a je úúúplně jedno jestli je to ve stadiu pokusu nebo ve stadiu teorie

Re: Re: Re: Re: Re: něco ze dneška, 02.10.2022 19:34, Lawnmower, (O fotografování)

A víš že mě to (Ad 2)) nepřekvapilo, víc není potřeba psát, to bych opisoval moji předešlou odpověď a to by určitě nic nepřineslo.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30