O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Zbytek soboty, aneb moje samourčovna, 08.08.2019 08:38, Pavla, (O přírodě)

svítící hlenkové ostrůvky jsem si určila jako možnou vápenatku nazelenalou, (chorcheee?)

Re: Zbytek soboty, aneb moje samourčovna, 08.08.2019 20:04, vlk(m), (O přírodě)

...tipnul bych Slizovku práškovitou...

Re: Re: Zbytek soboty, aneb moje samourčovna, 08.08.2019 22:55, chorcheee(m), (O přírodě)

Souhlasím s Pavlou.

Re: Zbytek soboty, aneb moje samourčovna, 08.08.2019 08:38, Pavla, (O přírodě)

na rozhrabané půdě vysokou nebo divočáky jsem objevila desítky plodnic tohoto krasavce.

Re: Zbytek soboty, aneb moje samourčovna, 08.08.2019 08:38, Pavla, (O přírodě)

Lošákovec ďubkatý (Hydnellum scrobiculatum) nebo lošákovec pásovaný (Hydnellum concrescens)? Přiklonila bych se k ďubkatému.

Re: Zbytek soboty, aneb moje samourčovna, 08.08.2019 08:38, Pavla, (O přírodě)

Zmátla mě tato skupinka s výrůstky, která vypadala trochu jinak, než ostatní. Ale možná šlo jen o mladší plodnice.

Když jsem se vyhledáváním nejrůznějších informací a obrázků pokoušela přiblížit určení, opět jsem zjistila, že určování těchto hub bez molekulárních studií je zřejmě nemožné, a tak zůstanu raději jen u lošákovce.

Re: Zbytek soboty, aneb moje samourčovna, 08.08.2019 08:38, Pavla, (O přírodě)

Plesňák zápašný (Thelephora palmata) - tomu dlužím omluvu, že jsem mu nevěnovala větší pozornost, ani jsem si k němu nečuchla. Ale rostl hned vedle lošákovce palčivého, ze kterého jsem nemohla spustit oči. Příště plesňáčku, ju? ;)

Re: Zbytek soboty, aneb moje samourčovna, 08.08.2019 08:38, Pavla, (O přírodě)

Skoro na konci cesty jsem ještě natrefila na nějaké pavučince - nesnadný rod na určování

Re: Zbytek soboty, aneb moje samourčovna, 08.08.2019 08:38, Pavla, (O přírodě)

a v úplném závěru jsem si oddychla, že konečně něco poznám 100% - poznám ho já, my, Vy i Ty - rosolozub huspenitý. Fajn den všem a ahoj!


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30