O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Slíbená Francie :), 11.09.2017 23:30, soucekp, (Houby)

Konečně se dostávám k týdennímu pobytu ve Štrasburku. Byl jsem tam služebně, takže jsem se na houby dostával až v pozdním odpoledni, a tak to nebylo na žádné dlouhé cestování - proto jsem využil blízkých parků. Nejdříve jsem zkusil Parc de Pourtalès. Trošku jsem si myslel na nějakou voskovku, bohužel sucho vykonalo své, a tak jsem potkal jen nějaké hnojníčky

Re: Slíbená Francie :), 11.09.2017 23:30, soucekp, (Houby)

pěkné sazovky

Re: Slíbená Francie :), 11.09.2017 23:30, soucekp, (Houby)

a síťkovec načervenalý (určil Chorcheee) na platanu

Re: Slíbená Francie :), 11.09.2017 23:30, soucekp, (Houby)

Další den jsem zkusil Parc de l'Orangerie, kde jsem potkal asi největší lupenatou houbu (opět z platanu). S determinací mám problém ... jinak tam byly opět nějaké hnojníčky, ale ty už nedám

Re: Slíbená Francie :), 11.09.2017 23:30, soucekp, (Houby)

A nakonec jsem zvolil procházku po Blauelsandu, kde byly opět nejhojnější sazovky.

Re: Slíbená Francie :), 11.09.2017 23:30, soucekp, (Houby)

Obecně to tady bylo nejzajímavější a druhů bylo více. Například tento bělochoroš z olše ... do druhu si netroufám

Re: Slíbená Francie :), 11.09.2017 23:30, soucekp, (Houby)

Objevil jsem také nějakou hlívičku, pracovně jsem si ji určil jako hlívičku sivou. Vím, že to je bez mikroskopu troufalost, ale zkusil jsem to

Re: Slíbená Francie :), 11.09.2017 23:30, soucekp, (Houby)

Pro Aleše nějaký krásně žlutý povlak z buku, který svítil do dálky

Re: Re: Slíbená Francie :), 12.09.2017 17:45, alesjirsa(m), (Houby)

Tohle by mě zajímalo pod mikroskopem. Makroskopicky bych tipoval nějakou vatičku (Tomentella), ovšem nevídanou ...

Re: Re: Re: Slíbená Francie :), 12.09.2017 19:30, Tori(m), (Houby)

Další varianta zmíněná v poradně byl nějaký nezralý dřevomor (např. H. ticinense).

Re: Re: Re: Re: Slíbená Francie :), 12.09.2017 21:44, soucekp, (Houby)

Přiznám se, že na Dřevomor oranžový jsem myslel, když jsem to asi z 50 metrů viděl . Byl jsem tak natěšený, že jsem to zapomněl sebrat ... takže se to bohužel už nedozvíme ... ovšem plodnic tam bylo povícero, jedna hezčí než druhá

Re: Slíbená Francie :), 11.09.2017 23:30, soucekp, (Houby)

Muchomůrku šiškovitou nepotkávám moc často a tahle plodnice stála za to, tak jsem ji blejsknul. Rostla přímo uprostřed koňské stezky - asi nepoužívané, protože jinak by tam už nebyla

Re: Slíbená Francie :), 11.09.2017 23:30, soucekp, (Houby)

A na závěr jako omlouva za přetah dám ještě pro Tori nějakou žlutou drobnou houbičku, o které mi sama Tori psala, že se možná jedná o Bisporella sp. No ale víc ji zaujaly ty černé diskovité plodnice - bohužel těch jsem si všiml až na fotce, takže lepší fotku jsem nenašel . Mějte se prima a ať vám to fotí! PS

Re: Re: Slíbená Francie :), 12.09.2017 19:37, Tori(m), (Houby)

Už jsem si vzpomněla, Claussenomyces atrovirens mi to připomnělo makroskopicky. Ale může to být klidně úplně jiný rod, třeba Rhizodiscina lignyota.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30