O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Děcka moc děkuji za přání, 22.06.2017 17:35, Pavla, (Houby)

nikdy bych nevěřila, že tady s Vámi vydržím tak dlouho. Dovolte mi zavzpomínat fotkou (já vím, vzpomínám často, ale věřte, že moc ráda) tehdy mně absolutně neznámé houby z 12.7.2014, která mi změnila život. Za všechno může ona a Forrest se Zdenem. Na fotce je vidět, že jsem nějaké focení tehdy vůbec neřešila (třeba ten stín v pravém dolním rohu, hrůůůza). ;) No i stalo se, že jsem se od té chvíle začala zajímat i o houby nekošíkové, hltala vše nové a žasla, žasnu vlastně pořád, co všechno je v přírodě k vidění. Díky, díky Vám.

Re: Děcka moc děkuji za přání, 22.06.2017 18:02, soucekp, (Houby)

Takový nález by změnil život i mně . Minimálně bych si cvrnkul do kalhot

Re: Re: Děcka moc děkuji za přání, 22.06.2017 18:27, Zdeno(m), (Houby)

Časem na to nebudeš potřebovat nálezy...

Re: Re: Re: Děcka moc děkuji za přání, 22.06.2017 18:33, Bery, (Houby)

Dej pokoj...v tomhle vedru a ještě s pemprskama???

Re: Re: Re: Děcka moc děkuji za přání, 22.06.2017 22:18, soucekp, (Houby)

Zdeno, doufám, že mi to chvilku vydrží

Re: Re: Re: Re: Děcka moc děkuji za přání, 23.06.2017 09:12, Hanýžka(m), (Houby)

Jo jo, jen jednu zajímavou houbičku člověk najde a najednou je vtažen do osidla mykologie. Přeji hodně zajímavých nálezů a dlouho bez pampersek.

Re: Děcka moc děkuji za přání, 22.06.2017 20:05, fáfa(m), (Houby)

..jen tak dál Pavlo..je to super..a za stročkovce posílám pár aktuálních obyčejných dubáků :-)

Re: Re: Děcka moc děkuji za přání, 22.06.2017 20:06, fáfa(m), (Houby)

Re: Re: Re: Děcka moc děkuji za přání, 22.06.2017 20:06, fáfa(m), (Houby)

Re: Re: Re: Re: Děcka moc děkuji za přání, 22.06.2017 20:07, fáfa(m), (Houby)

Re: Re: Re: Re: Re: Děcka moc děkuji za přání, 22.06.2017 20:08, fáfa(m), (Houby)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Děcka moc děkuji za přání, 22.06.2017 20:10, fáfa(m), (Houby)

.. a první smrkáč,čus

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Děcka moc děkuji za přání, 22.06.2017 20:43, Pavla, (Houby)

Pár o-o-obyčejných??? No když myslíš. Díky.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Děcka moc děkuji za přání, 22.06.2017 22:40, tomaj, (Houby)

Dubáci nemají chybu.

Re: Re: Děcka moc děkuji za přání, 22.06.2017 21:19, Forrest Run(m), (Houby)

Pecka, Fafíno!:-)

Rumcajzof?

Jinak přeju fše dobré Tvýmu novorozenýmu synkovi Kryštůfkovi!:-)
Doufám, že se má čile k světu, mamča je v rámci možností v poho a malá sestřička nežárlí!:-)

Re: Re: Re: Děcka moc děkuji za přání, 23.06.2017 06:23, fáfa(m), (Houby)

..díky všechno je v pohodě a dubáci jsou tady odsud,rumcajzov má v merku Kryšot já tam letos ještě nebyl.

Re: Re: Re: Re: Děcka moc děkuji za přání, 23.06.2017 09:12, Hanýžka(m), (Houby)

Gratuluji k synovi a nad hřiby jen slintám...

Re: Re: Re: Re: Děcka moc děkuji za přání, 23.06.2017 11:02, Bery, (Houby)

Jak čtu a koukám tak v Plzni se daří jak hrom...čerstvej houbař, houby, focení...prostě ideál.

Re: Děcka moc děkuji za přání, 22.06.2017 20:10, petras, (Houby)

Posílám taky přáníčko a neboj,do zimy daleko,neprasknou.

Re: Re: Děcka moc děkuji za přání, 22.06.2017 20:44, Pavla, (Houby)

To je krása nesmírná. Děkuji.

Re: Děcka moc děkuji za přání, 22.06.2017 20:20, tomaj, (Houby)

Připojuji se s přáním všeho nejlepšího.Hlavně ať Tě neopouští Tvůj nenapodobitelný pohled na dění kolem Tebe.

Re: Re: Děcka moc děkuji za přání, 22.06.2017 20:46, Pavla, (Houby)

I Tobě moc díky, tomaji. Tolik gratulantů k svátku! Jste milí!

Re: Re: Re: Děcka moc děkuji za přání, 22.06.2017 20:59, karelzbrd(m), (Houby)

tak já se s dovolením taky přidám ke gratulantům. Díky za Tvoje úžasné fotopříběhy - vždy dokáží zvednout náladu a posílám typické brdské kytí...

Re: Re: Re: Re: Děcka moc děkuji za přání, 22.06.2017 23:52, Kraken(m), (Houby)

Když už jsem se na poslední chvíli připletl ke gratulacím, musím taky něčím přispět! Tvůj humor a mě blízký náhled na věci kolem nás se mi velmi líbí! Posílám nenápadný, ale krásný kvítek ze zahrádky.

Re: Děcka moc děkuji za přání, 22.06.2017 21:14, Forrest Run(m), (Houby)

Je mi ctí i potěšením, Pájo!:-) Moc mě těšej Tvoje pokroky jak ve focení, tak v mykologii a Tvoje optimistická nezdolná živelnost je mi velmi sympatická, velmi rád si s Tebou někdy do konce života potřesu pravicí!:-)
Přihazuju jednu fotku šumavskýho stročkovce z loňskýho roku....už se mě kuloárně pár zdejších přispěvatelů ptalo, jestli jsem pro samý plný koše hříbků a lišek a fčeličky a bylinky nerezignoval na focení spojený s válením se na zemi a takovou tu "vyšší" mykológii....jak (snad) z obrázku patrno, tak jsem to ještě úplně nezapoměl! Aneb najdi brabence!;)
Jak náhoda přeje připraveným.....na farmářskej trh předloni přišel týpek, že by strašně rád viděl a nafotil stročky a že doteď má "jen" stročkovce...WTF?!?
Kája si nejdřív myslela, že se plete, ale když jí ukázal fotky z mobilu, tak nejdříf womdlela 6x za sebou a pak mu dala vizitku s mým číslem, že s ním tento virtulní fotokšeftík jistě rád zprocesuju. Ozval se až za rok, když už jsme si mysleli, že buď potratil vizitku nebo se na nás vyignoroval....představoval jsem si, jak mě odvede do samotnýho Srdce Šumafského Pralesa, pod staletý jedle v panenským mechu, kde, slovy klasika."Psovák za tichých nocí ševelil v šůmech!"
No, co vám budu povídat, byla to kulturní smrčina ani né 100m od posledního baráku a cca 15m od silnice....škoda mlčet......no a stročky jsem mu chudákovi doteď nevokázal...a teď takovýmu chasníkovi vysvětlete, že stročci vopravdu vzácnější nejsou!:-)

Re: Děcka moc děkuji za přání, 22.06.2017 17:35, Pavla, (Houby)

Díky Vám jsem se naučila vyhledávat a pojmenovávat to, co mi cestou padne do oka. A nezůstávám jen u hub. Fušuju do ptáků, brouků i rostlin – rozchodník španělský.

Re: Re: Děcka moc děkuji za přání, 22.06.2017 20:30, Patrik(m), (Houby)

Rozchodník španělský je invazivní rostlina v pravém slova smyslu, máme jí zamořenou celou zahradu a i když sem tam chodím a vytrhávám ji z každého koutku, pořád tam nacházím nové a nové... no fuj...

Re: Děcka moc děkuji za přání, 22.06.2017 17:35, Pavla, (Houby)

Přidám ještě pár sobotních nálezů. Tady se přiznám, že nevím – penízovka? Pohled pod sukýnku ale nemám.

Re: Děcka moc děkuji za přání, 22.06.2017 17:35, Pavla, (Houby)

Čepičatky jsem už dávala, toto jsou sousedky z vedlejší bažinky.

Re: Děcka moc děkuji za přání, 22.06.2017 17:35, Pavla, (Houby)

Hle, byly i hlenky …

Re: Děcka moc děkuji za přání, 22.06.2017 17:35, Pavla, (Houby)

A loučím se obrázkem pro "bystré děti". Kdo najde mouchu? Majte sa! ;)

Re: Re: Děcka moc děkuji za přání, 22.06.2017 17:52, Bery, (Houby)

51.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30