O houbách

Pizza

Hlíva ústřičná | | Kájinka(m) | Hlavní jídlo | 25 minut |

Doporučit (Doporučeno: 5x)

Pizza

Ingredience

Samotná pizza je rychle udělaná a rychle upečená. Časová náročnost spočívá v tom, že těsto by mělo delší dobu odpočívat, nejlépe přes noc.

- 0,5 kg hladké mouky
- 200 ml vody
- lžíce oleje
- vajíčko
- 1/4 čerstvéo droždí
- 2 lžíce mléka
- lžička cukru
- sůl, oregáno, bazalka nebo kořenící směs na pizzu
- protlak (možno použít i drcená rajčata)
- česnek
- čerstvá hlíva, ale klidně i žampiony nebo na co máte chuť
- tvrdý sýr
- olivy

Postup

Nejprve si připravíme kvásek. Ve vlažném mléce rozpustíme lžičku cukru a přidáme nadrobené droždí. Necháme "vyběhnout".

Prosátou mouku smícháme se solí a kořením. Přidáme vajíčko, vodu, olej a kvásek. Důkladně vypracujeme těsto. Rozdělíme na tolik dílů, kolik a jak veliké chceme pizzy (já z tohoto množství udělala dva plechy). Vypracujeme bochánky a vložíme do mísy "pupkem" dolů). Zakryjeme vlhkou utěrkou a nejlépe přes noc umístíme do ledničky.

Druhý den vyndáme těsto a jednotlivé bochánky propracujeme. Opět umístíme "pupkem" dolů, zakryjeme vlhkou utěrkou a tentokrát necháme kynout při pokojové teplotě. Stačí dvě hodiny. Můžeme dát i do ledničky, ale s těstem se lépe pracuje když bude kynout v teple. Těsto rozválíme nebo "roztáhneme" do požadovaného tvaru a velikosti. Kdo má rád tenčí těsto udělá tak 3mm silnou vrstvu, kdo má raději tlustší těsto tak udělá tlustší. Těsto dáme na pečící papír a umístíme na plech. Smícháme protlak s česnekem a trochou oleje a pomažeme vzniklou placku. Poklademe pokrájené houby, olivy, posypeme kořením a nastrouhaným sýrem.

Pečeme při 200°C asi 10 minut. Pozor lehce se může stát, že to upražíme. A to by byla škoda, no ne? Z tohoto důvodu raději troubu hlídáme :-)))

Fotografie uživatelů:

Přidat vlastní fotografie

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času

pizza, 13.03.2012 20:48, katka

Jsem ráda, že Ti chutnaly špagety . Kdysi jsem vyráběla pizzu z ucháčů, byla skvostná. Takže jo, houby a pizza jdou skvěle dohromady, určitě tahle kombinace stojí za zkoušku.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30