O houbách

Kuskus s houbami

| | Kájinka(m) | Hlavní jídlo | 35 minut |

Doporučit (Doporučeno: 5x)

Kuskus  s houbami

Ingredience

Dnes si připravíme houbový kuskus, opět tu máme spoustu možností vlastní inovace a přizpůsobování podle chuti (aneb co dům dá).

kuskus,
olej, sůl, pepř,
cibule, česnek,
citronová šťáva,
směs hub (sušené a třeba i čerstvé, hlavně ne blemcavé),
lilek,
balkánský sýr,
sušená rajčata,
hořčice, směs bylinek.

Opět neudávám množství, protože kolik lidí tolik chutí.

Pokud máte papriku, cuketku klidně je použijte. Pro „masožrouty“ se akorát přidá maso podle chuti.

Postup

Pokud nemáte sušená rajčata je jednoduchá pomoc. Rajčátka nakrájíme na kolečka (lepší jsou cherry) a poklademe na olejem pokapaný plech, posypeme bazalkou a orgánem a pomalu pečeme v troubě při 120 – 150°C. Místo pečení v troubě můžeme využít pomalejší pečení na pánvičce.

Pokud použijeme lilek nejprve ho musíme nechat „vyplakat“. To uděláme tak, že lilek nakrájíme na kolečka, poklademe na talířek a nasolíme, až z něj vyteče voda, osušíme a totéž uděláme z druhé strany

Sušené houby povaříme a pokrájíme na menší kousky.

Nejprve osmahneme cibulku, přidáme na kostičky nakrájený lilek (cuketu, papriky). A důkladně orestujeme, přidáme houby a sušená rajčátka, můžeme osolit

Kuskus připravíme následujícím způsobem: na suché pánvi ho lehce osmahneme do zlatava, pozor musíme dělat pozvolna a když začne hnědnou tak velice pomalu a opatrně jinak kuskus spálíme. Následně zalijeme horkou vodou, přibližně 2x větší množství než kuskusu. Přivedeme k varu a promícháme.

Na plynu ztlumíme na minimum, v případě elektriky sporák vypneme, zakryjeme pokličkou a necháme až se všechna voda vypaří a vsákne.

Do hotového kuskusu vmícháme připravenou směs, ochutíme solí, pepřem, vmícháme prolisovaný česnek, přidáme lžíci plnotučné hořčice a pokapeme citronovou šťávou, důkladně promícháme. Na talíři posypeme na kostičky nakrájeným balkánským sýrem. Dobrou chuť.

Další recepty

Kotlety s hlívou

Liškačka.

Fotografie uživatelů:

Přidat vlastní fotografie

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30