O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Atlas, 19.12.2014 00:04, chorcheee(m), (O přírodě)

Hezký pozdní večer,

včere a dnes jsem rozšiřoval náš Atlas. Možná jsem se někdy nechal moc unést mocí ("moc mocí", to je skoro jako "v objetí s obětí" ) a nasekal tam i špatné fotky. Klidně je smažte, když uznáte, že nereprezentují dost... Ale snažil jsem se hlavně:

1. přinést pohledy, detaily a znaky, které tam u daného druhu nejsou (dostatečně) zachyceny

2. obahatit fotodukumentací druhy, u kterých je málo fotek.

3. ukázat i hodně mladé nebo naopak stárnoucí plodnice, které se tak často nefotí a přitom je třeba je mít také "ve woku".

Taktéž jsem založil nové druhy. Vkládal jsem jen to, čím jsem si jist nebo mám odborně určeno. To ovšem neznamená, že jsem se nemohl dopustit chyb! Předem zkušenějším děkuji za kontrolu! .

A časem doplním popisky nových druhů, slibuji. Souhlasím s Patrikem, že se nám tu množí nešvar "nové druhy v atlasu bez textu". Taky se mi to nelíbí a tak doufám, že svůj závazek časem splním .


Re: Atlas, 19.12.2014 05:10, Honzík(m), (O přírodě)

...Santofuj ti fandí,...a ač nemoci nermomocí pomoci v "moc moci"...,tak tě alespoň sleduje...

Re: Re: Atlas, 19.12.2014 07:01, Zdeno(m), (O přírodě)

Santofuj je občanským jménem lesklokorka ploská...

Re: Re: Atlas, 19.12.2014 09:45, basset(m), (O přírodě)

Odkud máš to "santofuj" ?

Re: Re: Re: Atlas, 19.12.2014 12:56, Honzík(m), (O přírodě)

...houmesácký hájek za Skalkou,máš zájem?Ps: teď tam žádnej Jarda nebyl...

Re: Re: Re: Atlas, 20.12.2014 00:15, Kraken(m), (O přírodě)

Ty ho tam nevidíš? Santu.

Re: Re: Re: Re: Atlas, 20.12.2014 12:55, Honzík(m), (O přírodě)

...převlečenej Jarda...!

Re: Atlas, 19.12.2014 08:59, Joska(m), (O přírodě)

Jasně, je to nešvar. Sám na něm mám nemalý podíl. Ale... V diskuzi se objevují krásné exempláře, které je škoda nepodchytit, např. od Machaona, to jsou rovnou připravené "atlasovky". A v danou chvíli není třeba čas, ale ani nálada, probírat se atlasy a přepisovat je sem. Většinu, nebo přesněji řečeno nic, sem z hlavy nedám. A tak houbu založím s tím, že ji později doplním. V některých případech tak činím, ale holt to trvá.
P.S.: Momentálně sem pár vychytávek vložil mlčoch. Založit jako položku v atlasu, nebo nechat plavat? Klasická otázka: Pít, či nepít? (Nebo jak to vlastně bylo.)

Re: Re: Atlas, 19.12.2014 13:00, Honzík(m), (O přírodě)

..."Pít, či nepít?" je "hloupá" otázka......kdopak to jen vymyslel...

Re: Re: Re: Atlas, 19.12.2014 15:18, Patrik(m), (O přírodě)

Pokusím se vám nějaké popisy dodat, pak už záleží jen na vás, zda to schválíte či ne

Re: Re: Re: Re: Atlas, 19.12.2014 16:27, Joska(m), (O přírodě)

Klidně, hlavně nezapomeň uvádět zdroj, ze kterého čerpáš. ;)

Re: Re: Re: Atlas, 19.12.2014 16:28, Joska(m), (O přírodě)

Pít či nepít? Můžu Ti potvrdit, že se tomu snažím vehementně přijít na kloub...

Re: Re: Re: Re: Atlas, 19.12.2014 16:57, Honzík(m), (O přírodě)

...já dneska taky


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30