O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Včera jsem fotila vzácnější hřiby, 14.07.2022 21:23, mipera, (Houby)

Hřib pružný je v Červeném seznamu zapsán jako zranitelný druh. Našla jsem ho poprvé, takže radost byla obrovská.

Aleši, díky za určení.

Re: Včera jsem fotila vzácnější hřiby, 14.07.2022 22:30, basset(m), (Houby)

Super! Ne jednom nejmenovaném místě jsem jich před několika lety viděl desítky (znalci vědí ).

Re: Včera jsem fotila vzácnější hřiby, 14.07.2022 22:58, tomaj, (Houby)

Krásný nález gratulace.

Re: Re: Včera jsem fotila vzácnější hřiby, 15.07.2022 03:46, MACEK, (Houby)

Líbí

Re: Včera jsem fotila vzácnější hřiby, 15.07.2022 05:52, houbomil-Klášterec(m), (Houby)

Též jsem ještě neměl tu čest!

Re: Včera jsem fotila vzácnější hřiby, 14.07.2022 21:23, mipera, (Houby)

Hřibů medotrpkých jsem našla asi 7 plodnic.

Re: Re: Včera jsem fotila vzácnější hřiby, 14.07.2022 22:41, basset(m), (Houby)

Krásný zaběr , jenom bych zkusil druhý snímek na zadní spodní okraj klobouku a složil oba snímky do jednoho. A nebo bych přídal asi dvě clony, možná tři ?, a měl bych tam i pozadí. Zkus někdy trochu experimenovat. Nic to nestojí, tedy kromě času. Ale když už se něco takového najde (a neokousaný medotrpkáč obzvlášť), tak bych to zkusil. Je mi jasné, že v tu chvíli je člověk nadšený a zapomíná na ten správný experiment. Sorry za nějaké poučování někoho, kdo produkuje svělé snímky a plete se do zkušeností od JM.

Re: Re: Re: Včera jsem fotila vzácnější hřiby, 18.07.2022 16:10, mipera, (Houby)

Dostala jsem se k tomu až dnes. Trochu jsem zadní stranu doostřila.
Mně se líbí i minulý snímek.

Re: Re: Včera jsem fotila vzácnější hřiby, 14.07.2022 23:08, tomaj, (Houby)

Mně se snímek také líbí a lépe bych to do toho protisvětla asi nedal.
Přiznávám, že už mně připomínky od basseta chyběly. Myšleno, samozřejmě v dobrém.

Re: Re: Re: Včera jsem fotila vzácnější hřiby, 15.07.2022 00:06, basset(m), (Houby)

Ani nevíš, jak si doma často nadávám, že jsem zbytečně spěchal a nezkusil to či ono Momentálně jsem prošvihl fotky kozáků dubových a holubinky zlaté, páč mi došly baterky Mipera to přežije, ráda a velice dobře se učí a naučila, myslím, že JM je skvělý učitel, také jsem tím prošel a zíral na to, když fotil

Re: Re: Re: Re: Včera jsem fotila vzácnější hřiby, 15.07.2022 03:41, MACEK, (Houby)

Pro mě taky zajímavé, nikdy jsem zatím nezkoušel.

Re: Re: Re: Re: Re: Včera jsem fotila vzácnější hřiby, 15.07.2022 06:03, houbomil-Klášterec(m), (Houby)

Macíku-jsme na tom asi stejně!-úprava a skládání fotek přes sebe,nějaké laso apodob.je pro mne mimo moje chápání!zvládám tak pouze zvětšení,doostřit a ořez. Obdivuji všechny.co umí víc!

Re: Včera jsem fotila vzácnější hřiby, 14.07.2022 21:23, mipera, (Houby)

A aby to nebylo pouze o hřibech, připletla se mi tam ještě holubinka nazelenalá.

Re: Re: Včera jsem fotila vzácnější hřiby, 15.07.2022 01:07, Kraken(m), (Houby)

Moc pěkné, alespoň někde to roste. K pružnému gratulace!

Re: Re: Re: Včera jsem fotila vzácnější hřiby, 15.07.2022 06:05, houbomil-Klášterec(m), (Houby)

Ano -líbí!


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30