O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

...povánoční cesta na jih s Henrym..., 04.01.2016 18:17, Honzík(m), (O přírodě)

...Outkovka žlutavá(EN),ještě jsem vlastně z cesty za Machaonem a Špinarem nic nedával.Některé fotky mám focené ze stejného místa jako Henry(ono to někdy jinak nešlo),ale jako shrnutí by to mohlo stačit...

Re: ...povánoční cesta na jih s Henrym..., 04.01.2016 18:17, Honzík(m), (O přírodě)

...ještě jedna starší(tu Henry určitě nefotil)...

Re: ...povánoční cesta na jih s Henrym..., 04.01.2016 18:17, Honzík(m), (O přírodě)

...Vodnička jehličkovitá se opravdu dala fotit jen z toho jednoho úhlu.I tak tam ty kloboučky furtumfurt svítily a to jsme stínili a stínili a ...Prý dost hojná,ale v Čr nálezů poskrovnu.Já ji málem přehlídnul(mrňavý fuj),takže se nejspíš jenom hůře nachází...

Re: ...povánoční cesta na jih s Henrym..., 04.01.2016 18:17, Honzík(m), (O přírodě)

...Čirůvka zlatavá(DD) je podle nehojnosti fotek na webu asi opravdu vzácná.Tuhle fotku máme nejspíš všichni taky ze stejného pohledu.Nějak jsme to jenom cvakli a spěchali za jinou raritou,kterou jsme (jak jinak) nenašli...

Re: Re: ...povánoční cesta na jih s Henrym..., 04.01.2016 18:26, Honzík(m), (O přírodě)

...ještě jsem opominul dřevomorku zlatou(dám detail,taky stejná fotka jako fotil Henry).Někde ji uváděj jako velmi vzácnou,ale v "čs" není.Asi pro její dřevomorové vlastnosti.I když je v "čs" více hub, které se nachází dost často.Neni to vlastně diskriminace?...

Re: Re: Re: ...povánoční cesta na jih s Henrym..., 04.01.2016 20:05, Včelda, (O přírodě)

vodničky teda bída, na dvojce škoda přepalu, ale Dřevomorka zlatá je pěkná a Zrnivky jsou naprosto super!!!

Re: Re: Re: Re: ...povánoční cesta na jih s Henrym..., 04.01.2016 20:41, Honzík(m), (O přírodě)

...dvojku jsem narychlo dokumentačně odflinknul a o vodničkách jsem si až domu myslel,že jsou super.A takhle to dopadlo...

Re: Re: Re: Re: Re: ...povánoční cesta na jih s Henrym..., 05.01.2016 18:39, léto, (O přírodě)

Možná zkusit ztlumit světla, ale musí se dávat pozor.Rádo to zčerná, nebo zmodrá.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...povánoční cesta na jih s Henrym..., 05.01.2016 19:47, Honzík(m), (O přírodě)

...zkoušel,tahle je opravdu tak na hraně,pak už je to modrý...

Re: Re: Re: ...povánoční cesta na jih s Henrym..., 06.01.2016 09:06, Hanýžka(m), (O přírodě)

Moc pěkné, gratuluji!

Re: ...povánoční cesta na jih s Henrym..., 04.01.2016 18:17, Honzík(m), (O přírodě)

...Zrnivky obecné.Pro nás v té době taky vzácné(jediné místo kde rostly).Krásně se tam vyjímaly,akorát to bylo proti slunci a ty barvy se hrozně blbě chytaly...Ps:to je z mé strany všechno


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30