O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Prosinec pod borovicemi, 03.01.2016 21:30, b.gun(m), (Houby)

Tak abych se trochu připomněl, že občas vyrazím i do lesa...

Zkusil jsem nejprve nakouknout pod klasické borovice lesní, jak to vypadá s pomrazkami. No, nevypadalo to nijak - místo totálně přeryto divokými prasaty. Tak jsem si alespoň cvaknul tamní lžičkovce.

Re: Prosinec pod borovicemi, 06.01.2016 09:00, Hanýžka(m), (Houby)

Moc pěkné fotky.

Re: Re: Prosinec pod borovicemi, 10.01.2016 17:35, b.gun(m), (Houby)

Děkuji.

Jinak abych zareagoval na příspěvek o mecháčku a druzích mechu - předpokládám, že ten můj mecháček z tohoto příspěvku by asi mohl být také síťnatý - mám pocit, že jsem jej tam viděl na dvou druzích mechu, dále rostl i na stéblech trávy a stoncích rostlin, v jednom případě jsem našel pár malých plodnic i na šišce borovice černé. Momentálně je to tady u nás už druhým týdnem pod sněhem, ale kdyby přišla obleva a byl zájem, nebyl by problém zajet na lokalitu pro vzorek mechu. Jen jsem mech nikdy nesbíral - kolik a jak velká část by ho měla být, a jak s ním následně doma naložit?

Re: Prosinec pod borovicemi, 03.01.2016 21:30, b.gun(m), (Houby)

Další návštěvy jsem věnoval monokultuře borovice černé - i zde byly spadané šišky vděčnými hostitelkami hlavně všudypřítomných lžičkovců.

Re: Prosinec pod borovicemi, 03.01.2016 21:30, b.gun(m), (Houby)

Kromě nich se daly na šiškách najít i nějaké ty penízovky a penízečky.

Re: Prosinec pod borovicemi, 03.01.2016 21:30, b.gun(m), (Houby)

Dále zde byly v celkem hojném množství nalezeny třeba strmělky vonné či šťavnatky tečkované, ale zejména záplava čirůvek.

Re: Prosinec pod borovicemi, 03.01.2016 21:30, b.gun(m), (Houby)

Na mechem a travou porostlých místech bylo dosti kalichovek různých druhů, jedna osamocená postarší kyjanka a spousta mecháčků.

Re: Prosinec pod borovicemi, 03.01.2016 21:30, b.gun(m), (Houby)

A na jednom vlhkém, prasaty částečně rozrytém místě jsem narazil na skupinu několika desítek chřapáčů běločerných.

Re: Re: Prosinec pod borovicemi, 03.01.2016 21:43, alesjirsa(m), (Houby)

To je krásný askomycet.

Re: Re: Prosinec pod borovicemi, 03.01.2016 21:44, Zdeno(m), (Houby)

Hezké obrázky, ty chřapáče byly poblíž borovic? Nějak mi nesedí...

Re: Re: Re: Prosinec pod borovicemi, 05.01.2016 18:49, b.gun(m), (Houby)

Zdravím, co nesedí?


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30