O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

slizečka porcelánová, 14.11.2015 12:13, Jenda_P, (O přírodě)

Ahoj,
dávám slizečku porcelánovou z národní přírodní rezervace Ve Studeném ze středního Posázaví. Stativ jsem si koupil nedávno, jsem ve focení s ním začátečník, prosím vážené kolegy o konstruktivní kritiku, jak zlepšit kvalitu fotek... Díky

Re: slizečka porcelánová, 14.11.2015 15:35, chorcheee(m), (O přírodě)

Nikdo se do radění (nebo razení?) nemá, koukám... Zkusil jsem si s fotkou trošku pohrát, ale žádný zázrak to není. Z nějakého d§vodu je originál dost neostrý a to už nejde zachránit. Jinak jsem si podle Exifu všimnul, že je foceno Nikon D90, čili dost slušnou zrcadlovkou. To ale samozřejmě nestačí (důležitější je objektiv). Také koukám, že citlivost je nastavena na 800 ISO. Takový čip to zvládne, ale ještě lepší výsledek by byl při citlivosti nižší...

Re: slizečka porcelánová, 14.11.2015 15:46, petras, (O přírodě)

moc s tím dělat nejde....

Re: Re: slizečka porcelánová, 14.11.2015 17:13, Zdeno(m), (O přírodě)

Ale jde, vyrobit horší než původní...

Re: slizečka porcelánová, 14.11.2015 16:08, alesjirsa(m), (O přírodě)

Také jsem zkusil. Více jsem fotku prosvětlil, mírně doostřil a oříznul.
Myslím, že by to chtělo fotit z větší blízkosti. Jinak to pro začátek asi není úplně nejhorší.

Re: Re: slizečka porcelánová, 14.11.2015 16:55, Zdeno(m), (O přírodě)

Přesně tohle jsem mu psal vzkazem, čekám na originál snímku, taky upravím...

Re: Re: slizečka porcelánová, 14.11.2015 17:53, chorcheee(m), (O přírodě)

Alešovi se ty úpravy, podle mne, povedly nejlépe...

Re: Re: Re: slizečka porcelánová, 14.11.2015 19:13, Zdeno(m), (O přírodě)

Taky se hlásím do hitparády apologetů.... Všimněte si, že jsem zachoval autorovu kompoziční vizi výrazného obdélníku...

Re: Re: Re: Re: slizečka porcelánová, 14.11.2015 19:23, Zdeno(m), (O přírodě)

Mimochodem, kdyby Jenda odstranil ten tmavý středový list, fotce by to určitě prospělo...

Re: Re: slizečka porcelánová, 14.11.2015 18:03, Zdeno(m), (O přírodě)

No, tos Jendu moc nepochválil, podívej se na svoje první...Obrázek měl hezky kompozičně vyřešený, technická kvalita sice s rezervami, ale co by za to někteří zdejší dali, trochu mi tam vadila ta větvička napříč, ale celkově obrázek v jakési dobré publikační normě. Určitě půjde při troše snahy a naslouchání rychle dopředu jako třeba vevanek, mipera, Pavla...

Re: Re: slizečka porcelánová, 14.11.2015 18:26, Sley, (O přírodě)

Já jsem ten poslední, kdo by tady mohl o fotografování cokoli radit (když už mě ve Zdenově žebříčku předběhly i ženský, tak to už je fakt na pováženou) ale tak nějak laicky si myslím, že zrovna slizečka porcelánová je na první pokus docela těžké sousto - bílé houby se fotí strašně špatně (zdejší odborníci asi potvrdí) a pak není divu, že list před houbou je ostrý, zatímco houba neostrá...

Re: Re: Re: slizečka porcelánová, 14.11.2015 18:35, vevanek, (O přírodě)

Já teda mám s focením bílých hub problémy hlavně s přepaly. Na zaostřování světlých hub jsem začala používat radu od basseta a položím si na klobouk třeba jehličí a to zaostřím. Že ho občas před vyfocením zapomenu sundat, už je věc jiná

Re: Re: Re: Re: slizečka porcelánová, 14.11.2015 19:07, Jenda_P, (O přírodě)

Vážení kolegové, díky moc za shovívavé rady Z upravených fotek se mi líbí nejvíc Alešova a Zdenova...

Re: Re: Re: Re: Re: slizečka porcelánová, 14.11.2015 20:11, Zdeno(m), (O přírodě)

To je hezké, jak jsi mi pochválil fotku ještě před uveřejněním...Já vím, jen jsi mne přidal k Alešovi...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30