O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Do lesa už bez košíku, 31.10.2015 21:14, Dano, (O přírodě)

Pěkný večer,moc pěkná houbička,snad závojenka lesklá i když není běžná

Re: Do lesa už bez košíku, 31.10.2015 22:59, Dano, (O přírodě)

Snad,ne!Je to jisté,myslel jsem,že někdo něco napíše,ale h....

Re: Re: Do lesa už bez košíku, 01.11.2015 00:00, Tori(m), (O přírodě)

K té neostrosti, anebo k vzácnému nálezu? Psát by se dalo k obojímu.

Re: Re: Do lesa už bez košíku, 01.11.2015 00:09, chorcheee(m), (O přírodě)

Tak já napíšu. Ta fotka je rozmazaná!

Re: Re: Re: Do lesa už bez košíku, 01.11.2015 00:10, chorcheee(m), (O přírodě)

Tori mne koukám předběhla .

Re: Re: Re: Re: Do lesa už bez košíku, 01.11.2015 00:32, Dano, (O přírodě)

moc tomu nemůžu věřit,tady každého zajímá kvalita fotek více než houby.Jo, fotka není ostrá!!!

Re: Re: Re: Re: Re: Do lesa už bez košíku, 01.11.2015 08:39, chorcheee(m), (O přírodě)

To víš, tady jsou samí borci . A dostat se mezi nás a být přijat, to je jako iniciace do Zednářské lóže .

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Do lesa už bez košíku, 01.11.2015 13:39, vevanek, (O přírodě)

Chorchee nestraš Místo, aby si fotku zkritizoval, poradil co a jak dělat lépe, tak "svejma blbejma kecama" o Zednářské lóži odradíš každého. Nejdřív si zameť před vlastním prahem (tím myslím tvoje poslední fotky).

PS: Jsem ráda, že jsem na web přišla před tebou. Mezi lidi, kteří moje fotky kritizovali a radili, jak se posunout dál, ale neodradili mě "siláckými" řečmi. Těch si vážím a díky nim jsou moje fotky občas i koukatelné. S tvým přístupem a mojí povahou, bych neměla odvahu dát sem ještě nějakou fotku.

Re: Re: Re: Re: Re: Do lesa už bez košíku, 01.11.2015 09:42, Sley, (O přírodě)

Chorchee to napsal za mě - s menší kvalitou fotek se tady nechytáš, i kdybys našel třeba půlku červenýho seznamu
Jinak gratuluju k nálezu - já jsem nikdy nic takovýho nenašel!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Do lesa už bez košíku, 01.11.2015 15:28, Patrik(m), (O přírodě)

Tady se někdo ptá na určení houby, a vy tady místo toho řešíte kvalitu fotky...každý, kdo fotí, nemusí být nutně fotograf

Re: Do lesa už bez košíku, 01.11.2015 09:49, alesjirsa(m), (O přírodě)

Musím říct, že na první pohled bych to i přirovnal k lakovce ametystové, ale ten tvar klobouku k ní asi moc nejde.

Co se kvality fotky týče, je jednoduché říct, že ta fotka není nic moc, ale myslím, že poradit, jak ji zlepšit, by bylo účelnější. Jinak já si myslím, že když jsem tu začínal, dával jsem tu daleko horší fotografie, tohle je ještě relativně dobré.

Re: Re: Do lesa už bez košíku, 01.11.2015 09:57, alesjirsa(m), (O přírodě)

Pokusil jsem se o malou úpravu, trochu jsem ji doostřil, zastínil a přidal kapku toho HDR.

Re: Re: Re: Do lesa už bez košíku, 01.11.2015 10:02, Sley, (O přírodě)

A k té houbě - závojenka lesklá to podle mě je, škoda jen, že chybí pohled na lupeny...

Re: Re: Re: Re: Do lesa už bez košíku, 01.11.2015 10:06, basset(m), (O přírodě)

.. já myslím, že stačí "skorodíra" v klobouku Tam je vidět, že lupeny jsou určitě světlé.

Re: Re: Re: Re: Re: Do lesa už bez košíku, 01.11.2015 10:18, Sley, (O přírodě)

Jj, máš recht. Tedy lakovka budiž vyloučena

Re: Re: Do lesa už bez košíku, 01.11.2015 10:03, basset(m), (O přírodě)

Aleši, je to určitě závojenka lesklá.

Re: Re: Re: Do lesa už bez košíku, 01.11.2015 12:48, Yohaness(m), (O přírodě)

Zcela jistě ona, takto vypadá s lupeny.
Kritiku ber konstruktivně, naprosto rozumím tvé radosti z nálezu krásné houby a možnosti podělit se s ostatními. Až sem dáš padesátou fotku a bude stejně neostrá, pak je něco špatně. Věřím ale, že se budeš zlepšovat.

Re: Re: Re: Re: Do lesa už bez košíku, 01.11.2015 17:23, Zdeno(m), (O přírodě)

Potlesk Yohanessovi za perfektní reakci. S tou vyžadovanou úrovní fotek to také není tak žhavé, ale snad ti začínající a ti, kteří na to kašlou, vnímají, že jakési základní vlastnosti by fotka mít měla, aby sem vůbec přišla. Snad je v pořádku, že nechceme být totálně tolerantní ke špatným fotkám. Dáváme to snad najevo dost slušně a smyslem není odradit, ale pomoci. Na jedné straně i tady ovšem hlubokomyslně probíráme pokročilé fotografické postupy a jiní servírují sveřepě výtvory nehodné publikace a ještě se cítí být ostrakizování...Tož více soudného rozumu a všímat si ohlasů, někdy i mimo jeviště vzkazy a maily...

Re: Re: Re: Re: Re: Do lesa už bez košíku, 01.11.2015 18:02, Sley, (O přírodě)

Tak každá rada dobrá, žejo
Já najdu vzácnou houbu, válím se u ní čtvrt hodiny v bahně, udělám asi 20 fotek s různým stíněním ze všech možných i nemožných stran a výsledek stojí stejně za hovno
Zatímco před týdnem tu samou houbu najde jedna zdejší nejmenovaná uživatelka (nejspíš) na vycházce se psem, cvakne ji mobilem a všichni tady z toho mají orgáč

Re: Do lesa už bez košíku, 01.11.2015 19:23, vlk(m), (O přírodě)

...vítej Dano na těchto stránkách...klídek a trpělivost...a gratuluji k hezké jedůvce...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30