O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Hon na myš, 04.08.2015 14:36, alesjirsa(m), (O přírodě)

Dneska jsem byl svědkem zajímavé scénky, která mi trochu připomněla Toma a Jerryho. Jeden náš kocour honil jednu myšku, ale nevypadalo to, že by ji chtěl sníst, spíš si s ní hrál. Pořád ji honil, když se schovala v trávě, tak ji na chvíli nechal, jakmile zase myška vyběhla, tak kocour vyběhl za ní, a takhle se to opakovalo nějakou dobu. Když se myška dostala do netravnatého prostředí, kde by se mohla schovat, tak ji kocour chytil do úst a odnesl ji zpět do trávy, kde zase začala honička. Byla to zajímavá podívaná. Až když se zdálo, že ji kocour přestal honit, tak se mi naskytla krátká příležitost si ji cvaknout.

Re: Hon na myš, 04.08.2015 14:47, Tori(m), (O přírodě)

Naše zrzavá Micina blahé paměti tyhlety hnědé myši s dlouhým čumákem nežrala, nechutnaly jí, max. jim snědla hlavu a zbytek nechala. Děda říkal, že to je prý rejsek, já se v nich nevyznám.

Re: Re: Hon na myš, 04.08.2015 15:40, alesjirsa(m), (O přírodě)

Asi máš pravdu, bude to rejsek.

Re: Hon na myš, 04.08.2015 16:14, vlk(m), (O přírodě)

...s tím čumáčkem je to Rejsek...

Re: Re: Hon na myš, 04.08.2015 19:45, karelzbrd(m), (O přírodě)

ano, bude to rejsek a víte, proč si s ním kočka jen hrála? Protože rejsek a taky krtci, jako ostatní hmyzožraví (rejsek totiž není hlodavec jako myši) mají výrazný pach, který predátory odrazuje. Já to mám se skopovým...

Re: Re: Re: Hon na myš, 04.08.2015 20:21, vlk(m), (O přírodě)

...to je u mě taky jediny maso co nemusím...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30