O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Trocha přírody v mojem okolí..., 06.05.2015 19:08, Patrik(m), (O přírodě)

Dneska vám tu přidám pár krajinářských fotek z mojeho okolí. Pro zajímavost uvedu i vzdálenost pěšky od mojeho baráku, ať vidíte, jak jsem lenivý chodit někde dál...
Tady je trochu více vody, než bývá zvykem, moc se tu taky ani nenajde....Okraj Zbyslavických rybníků, 30 min. pěšky od baráku...

Re: Trocha přírody v mojem okolí..., 06.05.2015 20:29, Zdeno(m), (O přírodě)

Hm, za hoďku a půl bych tam možná došel...

Re: Re: Trocha přírody v mojem okolí..., 06.05.2015 21:09, Patrik(m), (O přírodě)

Jen pro představu, já ujdu za 30 min. 3 km, jak už mám ověřeno, takže 1 km za 10 min. a nejblíže do lesa to mám tak 5 min. pěšky (máme za dědinum velké pole).

Re: Trocha přírody v mojem okolí..., 06.05.2015 19:10, Patrik(m), (O přírodě)

Macek se chystá do mokřadů, já jeden taký mám tak 20 min. pěšky od baráku. Jedná se o mokřad typu Slatiniště, najdeme tu porosty ostřic a asi začínající rákosy. Vzadu jsou značné porosty keřových vrb, kaj taky můžeme nalézt velké skupiny devětsilů lékařských...

Re: Trocha přírody v mojem okolí..., 06.05.2015 19:15, Patrik(m), (O přírodě)

Tuto lužní (nivní) louku už jsem tu dával. Dle mých informací má na délku cca 7 km a táhne se podél starého meandrujícího potoka Setina. Tento zajímavý potok je 18 km dlouhý, pramení u Jakubčovic a ústí až do Odry. Mohli bychom řect, že kvůli své ohromné délce je pravděpodobná jistá známka míry znečištění. Je tomu však přesně naopak. To indikuje i přirozený a dlouhodobý výskyt raků říčních nebo místy se vyskytující populace pstruhů potočních.

Re: Trocha přírody v mojem okolí..., 06.05.2015 19:16, Patrik(m), (O přírodě)

A nakonec jeden zelený chodník lemovaný lískami...

Re: Trocha přírody v mojem okolí..., 06.05.2015 19:18, Patrik(m), (O přírodě)

Ještě si nemůžu připustit sem nedát jeden detail mého nálezu, který mě odfotil pomocí hodně drahého stereomikroskopu pan Dr. Ing. Dalibor Matýsek. Je to fakt překrásná houba, doporučuju nalézt. Jenom zopakuju Lasiobelonium nidulum, loňské lodyhy kokoříků mnohokvětých.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30