O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

VOSKOVKY, 28.10.2012 19:31, TondazKralup(m), (O přírodě)

Ahoj,dnes jsem byl fotit voskovky.Tahle se mi docela povedla,ale neumím ji zařadit do atlasu.:-),tak ji šoupnu semka.
Admin si s tím jistě poradí.

Re: VOSKOVKY, 29.10.2012 13:25, Forrest Run(m), (O přírodě)

Parádička, Tóny!:-)
Moc Ti děkujeme!:-))
Hele a byl bys tak (m)laskaf a doplnil několika větama popis Tvýho biotopu?
Až spáchám atlasovou položku, rozšířím jí i o Tvý praktický postřehy...sám jsme jí viděl víc jak hojně růst až minulej tejden na loukách u Berouna a podle přestárlejch a plesnivejch plodnic soudím, že už tam nějakej tejden jedou...nicméně vím, že se neomezujou jen na louky...třeba z okrajů lesů na GS o ní mám informaci od Kryšota i od Jaryna Malého....předem děkuju.

Re: Re: VOSKOVKY, 29.10.2012 20:17, TondazKralup(m), (O přírodě)

no s tím biotopem je to trochu morbidní.Rostou hromadně na kralupským hřbitově.Jinak,ale můj postřeh je ten,že se vyskytují na suchých loukách,kyselejšího charakteru a tam,kde je nízká travička a písčitá půda.Většinou se vyskytuje ve společnosti kyjoveček a šťavnatek sněžných.Typickou rostlinou,která ji provází je ta "tráva",která je je v dolní části fotky.Ta s těma bílejma fousama.

Re: VOSKOVKY, 29.10.2012 21:18, Forrest Run(m), (O přírodě)

Ještě od kdy do kdy se s nima setkáváš, please?
Dalších několik druhů voskovek jsem na "mým", resp.Honzíkově Houškově, fleku taky našel, stejně jako čirůfky dvoubarvý, špičky a na jaře tam prej roste i dost májovek...kyjovečky bych jednou taky rád našel...s tou fousatou trávou je to zajímavej postřeh...jsi sqělej pozorovatel, Tóny...koukám, že Tvoji pozornost zaujmou předefších chlupatý útvary ála Medvědí Ucho!;o)))


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30