O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Číšenka hrnečková to není, je to výkalová (určil Aleš), 08.02.2020 19:36, basset(m), (Houby)

několik set plodniček na vycházkové trase s naším bassetem

Re: Číšenka hrnečková to není, je to výkalová (určil Aleš), 08.02.2020 19:36, basset(m), (Houby)

na ploše asi 50 x 100 cm

Re: Číšenka hrnečková to není, je to výkalová (určil Aleš), 08.02.2020 19:36, basset(m), (Houby)

některé mají stále peridioly, některé už jsou od deště vymyté

Re: Re: Číšenka hrnečková, 08.02.2020 21:05, mipera, (Houby)

To je nadělení

Re: Re: Číšenka hrnečková, 08.02.2020 22:29, alesjirsa(m), (Houby)

Jsi si jistý, že je to opravdu hrnečková ? Tohle bych viděl na Cyathus stercoreus.

Re: Re: Re: Číšenka hrnečková, 08.02.2020 22:51, chorcheee(m), (Houby)

Zase jsem to nestihl. Právě jsem - po upečení sleďů v troubě, nasázení prádla do pračky a vynesení odpadků - dospěl ke stejnému dotazu . Přestože ji osobně neznám, takto černé peridioly asi jiná nemá, že?

Re: Re: Re: Re: Číšenka hrnečková, 09.02.2020 00:00, alesjirsa(m), (Houby)

Já už jsem ji osobně poznal letos v kampusu.

Re: Re: Re: Re: Číšenka hrnečková, 09.02.2020 08:00, Zdeno(m), (Houby)

Jsi viditelně soběstačný, jen nepopleť ty úkony, tedy abys nevynesl prádlo, nenasázel odpadky do trouby a nevypral sledě...Jsem teď také dočasně osoba samostatně činná v domácnosti, takže vím o čem to je. Poraď, jak se sází prádlo do pračky a odlišuje se vlastní, bílé a barevné, paměť už mi neslouží?
Ta číšenka se mi hned nezdála...

Re: Re: Re: Re: Re: Číšenka hrnečková, 11.02.2020 22:02, chorcheee(m), (Houby)

Á, tady je na mne dotaz, právě zjišťuji. Prádlo se do pračky sází jednoduše. Ale víš v čem je největší problém? . Že pračka generuje stále nové nepárové ponožky a další díly, které člověk potřebuje ve dvou paré. Už skoro nemám párové ponožky .

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Číšenka hrnečková, 14.02.2020 17:47, Zdeno(m), (Houby)

Ty, analytik, guru všehomíra, editor pozitivních poselství a signálů, empatický parťák a vůbec citlivý jedinec, nevíš? Genderové kurvítko v pračce přece automaticky indikuje kiksy výrobců a sofistikovaně třídí ponožky, aby nedošlo k nežádoucí interakcí jing a jang. Ještě jedna brainstormingová verze: špatně zavřená pračka nebo děravé hadice, kterými ty reklamované odcházejí do sifonu...
Jeden dobrý k tématu: Pán nakupuje sledě a na dotaz prodavačky, zda chce mlíčňáka či jikrnačku, vece: od každého jednoho, ale prosím zabalit zvlášť...

Re: Re: Re: Číšenka hrnečková, 08.02.2020 23:19, Tori(m), (Houby)

Jestli to je jejich tradiční vycházková trasa, tak se možná právě Bassetův basset postaral o hojný výskyt houby.

Re: Re: Re: Re: Číšenka hrnečková, 09.02.2020 08:15, basset(m), (Houby)

To ne jsou na velké ploše. To by basset nedokázal .

Re: Re: Re: Číšenka hrnečková, 09.02.2020 08:18, basset(m), (Houby)

Dík. Jo jo, máš pravdu, bude to ta výkalová. Už včera večer jsem dospěl ke stejnému názoru. Ty peridioly jsou fakt černé. Zmátlo mě to prostředí, protože rostou fakt na holé kamenité zemi skoro přímo na pěšině.

Re: Re: Re: Re: Číšenka hrnečková, 09.02.2020 13:29, Tori(m), (Houby)

Já je viděla jen jednou, v parku vedle pěšiny na ploše po rozbroušeném pařezu, kde chodili pejsci na záchod.

Re: Re: Číšenka hrnečková, 09.02.2020 10:01, Kraken(m), (Houby)

Měl jsem na hrnečkové taky takové plodné místo. Ale ty opravdu vypadaly trochu jinak. Na výkalové jsem ještě nenarazil, gratulace k nálezu.

Re: Re: Re: Číšenka hrnečková, 09.02.2020 10:09, basset(m), (Houby)

.. pro mě premiéra tak i tak


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30