O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Chca nechca, 19.11.2019 20:55, Pavla, (O přírodě)

musím si postěžovat. Někdo se do lesa dostane, kdy se mu zachce, mipera se prochází po lese dokonce se samotným Jardou Malým, Yohaness má zase svého Herčuse a ve stejném duchu bych mohla pokračovat dál a dál. To jen já chudák bojuji každou sobotu jako Doňa Quijote de la Mancha s větrnými mlýny a svým mužem, kterého mé houbovycházky čím dál tím víc nudí.

Btw hnojník na obrázku ztvárňuje jakože moji maličkost v brnění a s kopím. Pochopili, že?

Re: Chca nechca, 19.11.2019 21:39, Zdeno(m), (O přírodě)

Jasně, ta silueta, ten dres, to odhodlání v pohledu, prostě celá Ty...

Re: Chca nechca, 19.11.2019 21:47, mipera, (O přírodě)

Pavlo, Jarda Malý se přestěhoval a bydlí 10 km ode mne. V sobotu večer mi volal, že jede v neděli do Prahy a jestli nechci jet s ním. Já jsem, pochopitelně, hned souhlasila a nemělo to chybu.
A fotky máš pěkné.

Re: Chca nechca, 19.11.2019 23:13, Kraken(m), (O přírodě)

Boj proti větrným mlýnům. To moje milá žena by se mnou do lesa ani nešla. Ale možná je to tak lepší, jen by mě zdržovala...

Re: Chca nechca, 20.11.2019 11:06, vevanek, (O přírodě)

Málokdy se sejdou partneři, kteří mají stejnou zálibu (já zase s ním nejezdím na kole, protože to neumím). A tak když chce tak se mnou jede, to když může sbírat hříbky a když ne, tak ho nenutím. A to mě ani nijak nezdržuje, protože se u auta rozejdeme každý na jinou stranu. Ale stejně se mi nejvíc líbí být v lese sama.

Re: Re: Chca nechca, 20.11.2019 14:15, Zdeno(m), (O přírodě)

Koukám, že já mám protekci, moje choť chodí se mnou nejen do lesa ráda a s padesátiletou zkušeností ví, že když sundám batoh, zalehnu či zakleknu, že je vhodné chodit v blízkém okolí a čekat, až v opačném pořadí proběhnou popsané úkony a budeme pokračovat na trase...

Re: Re: Re: Chca nechca, 20.11.2019 15:15, mipera, (O přírodě)

Já to mám také dobré. Aby mě muž rád vozil, koupili jsme nové velké auto, které si předělal na obytné. Je do něho zamilovaný a je v něm raději než doma. Stále tam má co vylepšovat. Odveze mě, kdy chci a kam chci - on je ve svém pojízdném pokojíčku a já mohu být v lese, jak dlouho se mi zamane.

Re: Chca nechca, 19.11.2019 20:55, Pavla, (O přírodě)

Víte, nechci manžela moc pomlouvat, protože je to zlatý člověk, ale prostě jen neprojevuje to pravé nadšení nad tím, nad čím jásám já. Jo a to si ještě představte, že všichni mí blízcí, rodina i kamarádi, ho jen utvrzují v tom, jaký není světec, když musí pořád se mnou chodit na houby, navíc... bez košíku.

Re: Chca nechca, 19.11.2019 20:55, Pavla, (O přírodě)

Tak jen postává opodál jako "dřevo", zívá (schválně nahlas a často) a já potom (logicky) focení flákám...

(Zkusí někdo bez mikroskopu? Aleši? Polymorpha nebo longipes?) ;)

Re: Re: Chca nechca, 19.11.2019 23:05, Kraken(m), (O přírodě)

Pavlí, to bude ten longipes.

Re: Chca nechca, 19.11.2019 20:55, Pavla, (O přírodě)

... a flákám, že ani nemám čas vypucovat a nadýchat "papouškovi" peří.

Re: Re: Chca nechca, 20.11.2019 12:30, MACEK, (O přírodě)

Líbí

Re: Re: Chca nechca, 20.11.2019 12:33, vevanek, (O přírodě)

Je parádní Však nefotíš do atlasu, aby musela být vypulírovaná.

Re: Re: Chca nechca, 20.11.2019 21:39, tomaj, (O přírodě)

Vyčištěná, nevyčištěná, mně se líbí.

Re: Chca nechca, 19.11.2019 20:55, Pavla, (O přírodě)

Proto neustále vymýšlím, čím bych mužíčkovu motivaci a náladičku zvedla. Např. teď v sobotu jsem zahlídla v jeho oku jiskru, to když jsem začala drmolit o léčivých účincích boltcovitky bezové a že bych se mohla pokusit...

Re: Chca nechca, 19.11.2019 20:55, Pavla, (O přírodě)

o chutnou pikantní čínskou "ušní" polévku. Nechci se moc chlubit, byla to moje premiéra, ale to, že jsem ji ani nestačila vyfotit, hovoří snad za vše, ne? ;)

Re: Re: Chca nechca, 19.11.2019 23:02, Dano, (O přírodě)

Fotky pěkné, výběr velký, jen tu polívku bych chtěl vidět, já ucha dávam do číny a to je jediná věc, kde jí choť snese(ale čínu máme min. 1x týdně).

Re: Chca nechca, 19.11.2019 20:55, Pavla, (O přírodě)

Ovšem při dalším sobotním nálezu mě napad ještě jeden (lepší) nápad. Co kdybych mu příště pro jeho ještě větší "veselost" připravila polévku z chutných openěk, které jsem se už jakž takž naučila sbírat?

Re: Chca nechca, 19.11.2019 20:55, Pavla, (O přírodě)

Prrrr, zadržte lynč!

Pochopitelně vím, že toto nejsou opeňky a (naštěstí) jsem už dost stará na to, abych věděla, že tak, jak není radno v mrazu olizovat zábradlí, není radno ani experimentovat s těmito houbičkami. So don't worry, be happy (i bez nich).

Děkuji všem za trpělivost u mých příspěvků a přeji pohodový večer.

Re: Re: Chca nechca, 19.11.2019 21:24, petras, (O přírodě)

Hele houby.A hezky vyfocené.Znám už jen z obrázků.

Re: Re: Chca nechca, 19.11.2019 21:42, Zdeno(m), (O přírodě)

Už jsem sepisoval protestní petici...

Re: Re: Chca nechca, 19.11.2019 23:14, Kraken(m), (O přírodě)


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30