O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Sobotní procházka byla zprvu klidná, leč..., 12.11.2019 20:05, Pavla, (O přírodě)

při focení kosmatky a těchto žlutých prcků (prosím Vás, pomozte mi někdo s určením, jinak neusnu, vím, že je znám, ale nevzpomenu si), kdy si dřepím jako zajíček v své jamce, zaslechnu najednou hlomoz a křik. Zmateně se otáčím, co se děje a za mnou rojnice pochodujících chlapů s puškami a psem.

"Šmajrá, Vy tady dneska střílíte lidi, jo?" ptám se jednoho pána v reflexním klobouku, aby nestála řeč.

"Ne, my tady máme leč. Neviděli jste tu nějaké zajíce?"

"Ne, my se díváme po houbách." dí lakonicky a ironicky můj šklebící se muž.

Když tu v tom BUM, PRÁSK, ojojoj - něubjegl zájčik moj. A tak jsem ve svém životě zažila svoji první leč.

Re: Sobotní procházka byla zprvu klidná, leč..., 13.11.2019 13:04, Tori(m), (O přírodě)

Bactridium?

Re: Re: Sobotní procházka byla zprvu klidná, leč..., 14.11.2019 22:00, Pavla, (O přírodě)

Díky moc za reakci, Tori. Takže tyčkovka žlutá, jo? Co jsem dohledala, to jsem si o ní přečetla, ale jestli je to ona...? Fotka není ideální, vím, vím. Ovšem být na mně, místo tyčkovka bych ji česky pojmenovala určitě spíš jako tečkovka. ;)

Re: Sobotní procházka byla zprvu klidná, leč..., 12.11.2019 20:05, Pavla, (O přírodě)

Raději zpátky k houbám. Iritují Vás ty rozmazané bílé fleky v pozadí? Kýváte hlavou nahoru dolů... nebo doprava doleva?

Re: Sobotní procházka byla zprvu klidná, leč..., 12.11.2019 20:05, Pavla, (O přírodě)

Ať už kýváte, jak kýváte, vězte, že jsou to kuřátečka mnou obnažená a původně byla celá celičká přikrytá a schovaná v listí.

Re: Sobotní procházka byla zprvu klidná, leč..., 12.11.2019 20:06, Pavla, (O přírodě)

A protože mi přišlo líto, že nacházím jen vysušené outkovky, zatímco třeba takový Péťa Souček samé špekoidní kukmáky cizopasné,

Re: Sobotní procházka byla zprvu klidná, leč..., 12.11.2019 20:06, Pavla, (O přírodě)

rozhodla jsem se pro akci "Najdi si svého cizopasníka" ... i povidlo se. ;) Akurát, že nerostl na strmělce mlžence, ale cizopasil a plazil se pod bělochorošem hořkým.

Re: Sobotní procházka byla zprvu klidná, leč..., 12.11.2019 20:06, Pavla, (O přírodě)

Šupinovkami jsem se chtěla rozloučit,

Re: Sobotní procházka byla zprvu klidná, leč..., 12.11.2019 20:06, Pavla, (O přírodě)

ale aby tady petráskova labuť nebyla tak sama, využiji toho, že jsem v ktg. O přírodě a přihodím ještě sobotní náladovku od vody - prsící se kačenu divokou. Husa se mi prsila na talíři v neděli. Pěkný večer!

Re: Re: Sobotní procházka byla zprvu klidná, leč..., 12.11.2019 20:52, MACEK, (O přírodě)

Stále je co fotit

Re: Re: Sobotní procházka byla zprvu klidná, leč..., 12.11.2019 22:42, Dano, (O přírodě)

Pěkné!
Závidět neumím, ale husu jsem neměl.

Re: Re: Sobotní procházka byla zprvu klidná, leč..., 12.11.2019 23:02, Kraken(m), (O přírodě)

Buď ráda, že si tě v té jamce nespletli se zajíčkem! Tvůj muž je statečný i tváří v tvář chlapovi s puškou.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30