O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Když se daří..., 12.09.2019 19:19, Zdeno(m), (Houby)

Sotva půlhodinku, kdy choť vyzvedává mladší vnoučata z pedagogických institucí, vždy coby čekající taxikář racionálně a cíleně strávím rekognoskací terénu...

Re: Když se daří..., 12.09.2019 19:19, Zdeno(m), (Houby)

Stačím projít po sídlišti, zkontrolovat náletové dřeviny, projít nefrekventované stezky a zákoutí.

Re: Když se daří..., 12.09.2019 19:19, Zdeno(m), (Houby)

A ejhle, včera se mimořádně zadařilo. Krásná kolonie hlívy plicní na padlém jeřábu mi nemohla uniknout, byť byla umně maskovaná kopřivami. Mimochodem, dnešní obědový guláš byl skvělý a ještě na tři bylo uloženo k ledu...

Re: Když se daří..., 12.09.2019 19:19, Zdeno(m), (Houby)

Navíc, neopakovatelný charakteristický puch mne neomylně nasměroval na tohoto exotckého fešáka, o kterém tvrdím, že je jedinou houbou, kterou jsem schopen určovat telefonicky. Kašpárkovy rolničky, občanským jménem květnatec Archerův. Vetřelcova vejce navíc slibují pokračování...

Re: Když se daří..., 12.09.2019 19:19, Zdeno(m), (Houby)

Podzim meteorologický už máme, do astronomického (tím pádem do podzimní rovnodennosti...) zbývá sice ještě pár dní, ale příroda své zvědy vysílá s předstihem. Ocúny nejsou podzimní náhodou...

Re: Re: Když se daří..., 13.09.2019 18:48, houbomil-Klášterec(m), (Houby)

Re: Když se daří..., 12.09.2019 19:19, Zdeno(m), (Houby)

To už není ta jarní masivní rostlina, ale krásnější jistě je...Hezký večer přeje Zdeno ze seweru...

Re: Re: Když se daří..., 13.09.2019 05:15, MACEK, (Houby)

Zajímavé, já v městské části najdu tak pečárky, hnojníky. Na Hané a Drahanské vrchovině neroste vetřelec-květnatec, škoda, kašpary a kašpárky mám docela v oblibě
Zdeno, byl to solidní výkon....

Re: Re: Když se daří..., 13.09.2019 16:59, Pavla, (Houby)

Když se daří, tak se daří ... tož ať se daří. Pěkné to máte, pane.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30