O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Moje radostě, aneb pár mých sobotních překvapení , 02.09.2019 22:00, Pavla, (O přírodě)

stročkovci z "mého místečka" mě už nepřekvapují (a je mi jasné, že Vás už vůbec ne), ale pokaždé, když je míjím, chvilku s nimi pobudu, pozdravíme se a některé si znovu jen tak pro sebe cvičně cvaknu, protože prostě neodolám. Věřte, že nechci stránky zahlcovat stále stejnými druhy, ale...

Re: Moje radostě, aneb pár mých sobotních překvapení , 02.09.2019 22:50, Dano, (O přírodě)

,ale jsou prostě krásné.

Re: Moje radostě, aneb pár mých sobotních překvapení , 02.09.2019 22:00, Pavla, (O přírodě)

tyto jsou z jiného soudku. Z nového místečka o hodný kus dál a dostaly mě tím, že se zprvu "tvářily" jako fialová krásnoporka

Re: Moje radostě, aneb pár mých sobotních překvapení , 02.09.2019 22:00, Pavla, (O přírodě)

a já jim na to v první chvíli fakt skočila.

Re: Moje radostě, aneb pár mých sobotních překvapení , 02.09.2019 22:00, Pavla, (O přírodě)

Navíc se mi zdálo, že se dokonce nějak svým tvarem těm krásnoporkám i přizpůsobují. Je to možné?

Re: Moje radostě, aneb pár mých sobotních překvapení , 02.09.2019 22:00, Pavla, (O přírodě)

Dalším překvapením byl morcheloid hřiba smrkového, který se přede mnou v bílém hábitu skláněl s hlavou na kolenou. Tož jsem zaklekla a chvilku jsme společně zameditovali. Ommmmmmm.... ;)

Re: Moje radostě, aneb pár mých sobotních překvapení , 02.09.2019 22:00, Pavla, (O přírodě)

Když jsem natrefila na mrtvolku hlodavce, která se začala přede mnou zničehonic hýbat, trvalo mi chvilku, než jsem si uvědomila, že se nejedná o žádné zombie, ale může za to tenhle malý hrobařík malý.

Re: Moje radostě, aneb pár mých sobotních překvapení , 02.09.2019 22:00, Pavla, (O přírodě)

Stejně mi hlava pořád nebere, jak si takový mrňous poradí s tak velkým soustem, které sám bez pomoci zahrabe do země a vyrobí z něj potravinářskou kouli pro své potomstvo.

Re: Moje radostě, aneb pár mých sobotních překvapení , 02.09.2019 22:00, Pavla, (O přírodě)

Ale jsme na stránkách o houbách, vím, takže dovolte ještě jednu moji houbovou radost, a sice ... místo mého pradávného prvonálezu hřiba horského vydalo své poklady.

Pěkný večer a ještě jednou díky všem za krásné fotky a seznámení se super nálezy.

Re: Re: Moje radostě, aneb pár mých sobotních překvapení , 02.09.2019 23:05, tomaj, (O přírodě)

Krásná mrňata.

Re: Re: Re: Moje radostě, aneb pár mých sobotních překvapení , 03.09.2019 00:17, MACEK, (O přírodě)

Re: Re: Moje radostě, aneb pár mých sobotních překvapení , 03.09.2019 07:31, soucekp, (O přírodě)

Nepřestáváš překvapovat . Máš to krásné. Horské v nádherné kondici, já vždycky najdu takové okousané mrchy

Re: Re: Moje radostě, aneb pár mých sobotních překvapení , 03.09.2019 17:57, Bery, (O přírodě)

Máš to jako vždy super a vůůůbec nezavidím.

Re: Re: Moje radostě, aneb pár mých sobotních překvapení , 04.09.2019 10:21, Kraken(m), (O přírodě)

Moc pěkné! A líbí se mi, že máš tak široký repertoár!

Re: Re: Re: Moje radostě, aneb pár mých sobotních překvapení , 04.09.2019 19:16, Pavla, (O přírodě)

Jste všichni moc hodní, díky za reakce.

Re: Re: Moje radostě, aneb pár mých sobotních překvapení , 05.09.2019 19:55, houbomil-Klášterec(m), (O přírodě)


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30