O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Dnes zadařilo, 14.05.2019 22:17, mipera, (Houby)

Šla jsem sebrat májovky a podtrnky. Do roští foťák nenosím.

Re: Dnes zadařilo, 14.05.2019 22:44, MACEK, (Houby)

Jsi dobrá, taková úroda

Re: Dnes zadařilo, 14.05.2019 22:46, tomaj, (Houby)

Pěkné, čisťoučké houby.

Re: Dnes zadařilo, 14.05.2019 22:58, Dano, (Houby)

Parádní košík!
S podtrnkama se roztrhl pytel, letos je jejich rok.

Re: Dnes zadařilo, 15.05.2019 05:12, houbomil-Klášterec(m), (Houby)

Úrodička!

Re: Dnes zadařilo, 15.05.2019 09:12, Millda, (Houby)

To vypadá, že dneska budou u vás k obědu houby.

Re: Dnes zadařilo, 15.05.2019 09:44, MirekK, (Houby)

Tak si nech chutnat.

Re: Re: Dnes zadařilo, 15.05.2019 13:53, mipera, (Houby)

Děkuji všem.
Muž dneska prohlásil, že už houby nechce ani vidět a to je teprve květen.
To tam ty malé podtrnky mám nechat? Dáváte je někdo do mrazáku?

Re: Re: Re: Dnes zadařilo, 15.05.2019 21:58, Forrest Run(m), (Houby)

Miperko, podtrnky jsou vděčný jak na usušení(přeukrutnej sesychací poměr a značná hygroskopičnost, nicméně odměnou je pak luxusní aroma, jak dobře notuje se zvěřinou, co si víc přát), tak třeba na matesy a nebo si je obdělej s cibulkou a zamraž, kloboučky větších plodnic pak můžeš zamrazit ve trojobalu, případně si je jen lehce povařený připrav ála zavináče, luxusní pošušňáníčko, vše osobně odzkoušeno, a Ty víš, že Forresťák si "mordu nevošidí!"

A nebo jak říká Hanýžka:"Mlsná huba jiné mlsné hubě věří!"

Zapomněl jsem na zavaření v oleji nebo ve sladkokyselém nálevu, mimochodem, narazil jsem nedávno na úžasný stránky, kam si můžete dojít pro inspiraci pro přípravu(nejen) houbových pokrmů a laskomin: zkvaseno.cz
Profesor Qwertius, spoluautor webu, je renezanční člověk, má mimo jiné na svědomí i další projekty jako "Pečem pecen" vulgo "Kvásková mapa" a k tomu je nadšený amatérský mykolog, doufám, že i Vás pobaví jeho krédo:

"Nejdřív jsem fotil lidi, ale moc rychle se hýbali a moc mluvili. Pak jsem fotil brouky, ale moc rychle utíkali. Pak jsem fotil kytky a s těmi mával vítr. Tak jsem vstoupil do říše hub a už jsem tam zůstal. Tam se nemluví, neutíká a nemává sebou. "...."
Baví mě houby nacházet, poznávat, znát jejich zvláštnosti a zachycovat jejich roztodivnou a pestrou krásu. Stejně jako každá jiná fotodisciplína má i tato svá specifika — často se při ní člověk povaluje po zemi, nahání světlo pod klobouk a luxuje okolí. Pro spoluvýletníky je to zpravidla velmi zábavné!"


Re: Re: Re: Re: Dnes zadařilo, 15.05.2019 22:15, mipera, (Houby)

Petře, moc děkuji. Jak jsem již kolikrát psala nejsme houbožrouti. Hřibovité nejíme skoro vůbec, my je nasušíme a pak rozdáváme. Z čirůvek dvoubarvých máme rádi matjesy, tak je zkusím z podtrnek a možná něco zamrazím také asi na rozdávání.

Re: Re: Re: Re: Dnes zadařilo, 16.05.2019 00:02, MACEK, (Houby)

Kolem půlnoci hodně příjemné počteníčko, díky Forreste a dobrou....

Re: Re: Re: Re: Re: Dnes zadařilo, 16.05.2019 16:41, Hanýžka(m), (Houby)

Můj manžel taky nebyl houbožrout, dokud jsem mu nezačala houby připravovat já - s tou mlsnou hubou je to pravda. Začala jsem opatrně a postupně jsem měnila poměr klobásky a hub tak, že si manžel všimnul, že dobře okořeněné jsou i ty houby samotné dobré. Je ale potřeba zjistit, jaká konzistence vám vyhovuje - třeba manžel má rád křupavější druhy, takže nejvíc mu chutnají smrže a uši, ale i tvrdé houby jdou. Zato slimáci v polívce nemají šanci, ty dáváme Kristýnce, která je (zatím) na měkkouše.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dnes zadařilo, 16.05.2019 16:51, mipera, (Houby)

On ten můj manžel jen tak remcá, ale když mu houby připravím, tak je s chutí sní.

Re: Dnes zadařilo, 14.05.2019 22:17, mipera, (Houby)

helmovka tuhonohá

Re: Re: Dnes zadařilo, 14.05.2019 22:21, mipera, (Houby)

pařezník obecný

Re: Dnes zadařilo, 14.05.2019 22:17, mipera, (Houby)

pařezník obecný

Re: Dnes zadařilo, 14.05.2019 22:17, mipera, (Houby)

Na závěr kytičky focené ve větru.

kostival hlíznatý

Re: Dnes zadařilo, 14.05.2019 22:17, mipera, (Houby)

Zvonečník černý, který patří z hlediska ochrany k ohroženým druhům (C3).


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30