O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Dnes nic moc..., 28.03.2019 22:50, Kraken(m), (O přírodě)

Cestou ke zdejšímu hlavnímu kačenkovišti jsem koukal i po desticích, ale na ty je tu evidentně ještě moc brzo. Místo nich mě překvapily penízovky sametonohé. Na první pohled vypadají sice už trochu po sezóně, ale přesto skoro polovina byla k mému překvapení v ještě použitelném stavu.

Re: Dnes nic moc..., 28.03.2019 23:08, mipera, (O přírodě)

Já dnes také narazila na penízovky sametonohé, zítra dojdu vyfotit.

Re: Dnes nic moc..., 28.03.2019 22:50, Kraken(m), (O přírodě)

Pak jsem našel něco, co vypadalo jako fík.

Re: Dnes nic moc..., 28.03.2019 22:50, Kraken(m), (O přírodě)

Ale po rozloupnutí se z toho vyklubala hvězdovka.

Re: Dnes nic moc..., 28.03.2019 22:50, Kraken(m), (O přírodě)

Na kačenkovišti to teprve začíná, sebral jsem jenom pár vyvrácených kačenek. Ale potěšily křehutky vodomilné, ty značí, že už to tam brzo vypukne.

Re: Dnes nic moc..., 28.03.2019 22:50, Kraken(m), (O přírodě)

Co nepotěšilo, byl na druhé straně kopce na svahem k městu tenhle tábor bezdomovců. Určitě byli ve stanu a spali po obědě. Z ohniště se ještě kouřilo a před stanem se válela hromada PET lahví od vína. Mně ani tak nevadí, člověk nikdy neví, co je k takovému způsobu života dohnalo. Ale bojím se, že to tam zaneřádí odpadky, už tak jsem místo po kačenkách koukal, abych nešlápl do hovna. Jirka bude vědět, je to tam, kam jsme vzali Forresta.

Re: Dnes nic moc..., 28.03.2019 22:50, Kraken(m), (O přírodě)

Doma jsem přemýšlel, co s tou hrstkou hub. Nakonec jsem si je udělal k večeři na špeku s jedním vajíčkem a hodil to na topinku. Sametonožky s kačenkama se mi sešly poprvé...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30