O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Pouze dokumentační foto, 06.02.2019 16:08, mipera, (O přírodě)

Na podzim okolo mě proběhlo v lese zvíře se zahnutými rohy, řekla jsem si, že mám halucinace a vidím muflona. S divočáky jsem už skoro kámoška, ale muflon?
Když jsem dnes zahlédla na zasněženém poli stádo, ve vzdálenosti asi 400 metrů, myslela jsem si, že jsou to srnky. Až po velkém zoomu 120x, bylo jasné, že fotím muflony.
Stádo bylo velké, více než 20 kusů, mám i video.
Fotka je hodně špatná, snad je někdy uvidím více zblízka.

Re: Pouze dokumentační foto, 06.02.2019 19:41, Zdeno(m), (O přírodě)

Na Ralsku lze potkat i početnější stáda. Organizaci přesunu mají sofistikovaně logisticky perfektní,"zasedací pořádek" ještě logičtější než stůl na svatbě.

Re: Pouze dokumentační foto, 06.02.2019 23:17, tomaj, (O přírodě)

Pánská jízda. Šest beranů ve věku od jednoho do čtyř roků. Nejstarší je beran druhý zprava.
Čím je muflon starší, tím má delší rohy, rouno na krku a výraznější bílou skvrnu na těle (sedlo, čabraka). Ač na dálku, vytvořila si učebnicové foto. Máš tam zvěřinec.

Re: Re: Pouze dokumentační foto, 06.02.2019 23:31, mipera, (O přírodě)

Díky za popis, myslela jsem, že v okolí žijí pouze v Oboře na Hluboké, volně jsem je viděla dnes poprvé.
Muž natočil video, já si odpoledne trochu pohrála .
Škoda, že byli daleko, pole je asi 3 km za městem, jezdíme kolem asi jednou týdně, třeba se někdy zadaří.

Re: Re: Re: Pouze dokumentační foto, 07.02.2019 00:43, tomaj, (O přírodě)

Výskyt této mufloní zvěře ve volnu bude mít původ pravděpodobně v úniku z obory.
Mufloní říje probíhá v listopadu a za asi pět měsíců se rodí jehňata. To je za chvilku, tak buď ve střehu, můžeš pořídit zajímavé fotky.

Re: Pouze dokumentační foto, 07.02.2019 13:03, Kraken(m), (O přírodě)

V Krušných horách jsou docela běžní. Několikrát jsem je viděl z auta na poli a jednou jsem překvapil docela velké stádo v lese. Bohužel se mezi stromy a navíc v běhu špatně fotilo...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30