O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Ještě přidám něco ze Šumavy II, 30.07.2018 21:48, soucekp, (Houby)

Budu pokračovat fotoreportem ze Šumavy. Některý z ďubkatců - ten se mi líbil

Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 30.07.2018 22:57, Dano, (Houby)

Mi taky.

Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 30.07.2018 21:48, soucekp, (Houby)

Voskovka kuželovitá rostla přímo u Infocentra

Re: Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 30.07.2018 22:58, Dano, (Houby)

Nějak jí vidím dvojmo.

Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 30.07.2018 21:48, soucekp, (Houby)

Liška Friesova tady byla představena nedávno - já jsem viděl krásné velké plodnice

Re: Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 30.07.2018 22:59, Dano, (Houby)

Tak ty rostou v Beskydech poměrně běžně.

Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 30.07.2018 21:48, soucekp, (Houby)

Nějaká z kosmatek rostoucí na holé zemi. Zaujala mě výrazným ochlupením . Jsem zvědav, co z ní Tori vykouká

Re: Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 30.07.2018 22:03, vevanek, (Houby)

Ty jsou super

Re: Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 30.07.2018 22:16, Tori(m), (Houby)

Takhle v detailu viděna by to nakonec mohla být i C. crucipila.

Re: Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 31.07.2018 16:48, alesjirsa(m), (Houby)

Není to čirou náhodou z Boubínského pralesa nedaleko jezírka ? Před týdnem jsem ji tam fotil.

Re: Re: Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 31.07.2018 18:25, soucekp, (Houby)

Aleši, a kdy jsi tam byl? My jsme tam byli ve čtvrtek . Šli jsme k jezírku a kolem oplocenky . A podobných oranžových askoušů jsme tam našli a sebrali Tori asi na deseti místech

Re: Re: Re: Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 31.07.2018 18:33, alesjirsa(m), (Houby)

Já jsem tam byl 21. července v sobotu. Ty Cheilymenie rostly u té lesní cesty, jež vede od Idiny Pily k Boubínskému jezírku, po levé straně (když jdeš k Boubínskému jezírku). Pokud si dobře vzpomínám, bylo to už jenom kousek od jezírka (ještě si vzpomínám, že hned několik metrů od nich rostla na bázi smrkového kmene Tapinella panuoides). Měli jsme tedy stejnou trasu. Škoda, že jsme tam byli každý v jinou dobu. A šli jste také kolem oplocené části po té cestě, jak jsme tudy šli od jezírka nahoru během semináře ? Já jsem se tam ani neodvážil, protože to tam bylo hodně popadané a na mapy.cz jsem četl, že tato cesta je kvůli polomům uzavřená.

Re: Re: Re: Re: Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 31.07.2018 18:40, soucekp, (Houby)

Aleši, to je škoda, mohli jsme se domluvit . Ano šli jsme tam. Ale je to tam hodně pokácený, třeba kmen s troudnatcem růžovým jsem vůbec nenašel ... a vůbec to tam bylo hodně pořezaný ... ono to bylo uzavřený do 15.7.2018 (alespoň to jsem si přečetl v Infocentru), takže jsme se tam vydali. Nějaké nálezy z té části ještě mám - hodím to v dalším příspěvku . Našel si něco zajímavého?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 31.07.2018 18:57, alesjirsa(m), (Houby)

Také mě to mrzí, ale napadlo mě to den předtím, že bych si tam udělal výlet, takže předpokládaje, že všichni už budou mít na sobotu své plány, jsem si nikoho netroufal oslovit. Tak kdybyste tam zase příště chtěli jet, budu rád, když dáte vědět, a případně se k Vám s radostí připojím. Co se zajímavějších nálezů týče, u stejné cesty (myšleno té, na níž byla Cheilymenia) jsem ještě našel vláknici pavučinkovou (Inocybe petiginosa), plesňáka čekankového (Thelephora penicillata), malý stroček kadeřavý (Pseudocraterellus sinuosus), hodně slizeček porcelánových (Mucidula mucida), bochníček potoční (Adelphella babingtonii), malý nevyvinutý stročkovec kyjovitý (Gomphus clavatus), na bukové větvi ostnateček křehký (Dentipellis fragilis) a zajímavou čihovitku (zatím se pouze domnívám, že by to mohla být Ascocoryne inflata). Potom kolem oplocené části na bukových kmenech hodně václavek, o kterých si myslím, že to jsou Armillaria cepistipes, potom nějaké druhy, které už jsme viděli během semináře (včetně ohňovce Pouzarova ) a na jednom smrkovém kmenu šafránka ozdobná (Tricholomopsis decora), mladý houžovec, pravděpodobně vlčí (Lentinellus vulpinus) a houba parazitující na hlence, o níž mě Jirka Kubásek před chvílí poučil, že se jedná o Polycephalomyces tomentosus (za což mu míří poděkování).

Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 30.07.2018 21:48, soucekp, (Houby)

Nejspíš nějaká závojenka rostoucí ze silně tlejícího pařezu smrku

Re: Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 01.08.2018 12:01, Hanýžka(m), (Houby)

To mi na závojenku moc nesedí, není to spíš Lichenomphalia umbellifera - kalichovka okoličnatá?

Re: Re: Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 01.08.2018 17:28, soucekp, (Houby)

Já také myslel kalichovku. Ale dostal jsem od Lucky a Dana tip na Závojenku olšovou
Entoloma rhodocylix .... Samozřejmě mikro nutné

Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 30.07.2018 21:48, soucekp, (Houby)

Tahle bělokosmatka mě také zaujala. Objevil jsem ji při focení kosmatek

Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 30.07.2018 21:48, soucekp, (Houby)

Slizečka porcelánová z bukového kmenu

Re: Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 30.07.2018 21:49, Zdeno(m), (Houby)

Fascinující...

Re: Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 30.07.2018 21:53, Pavla, (Houby)

Týý jo!

Re: Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 30.07.2018 23:01, Dano, (Houby)

Ta je fajná!
povedená

Re: Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 30.07.2018 23:45, tomaj, (Houby)

Parádní nálezy i fotky.

Re: Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 01.08.2018 23:46, Kraken(m), (Houby)

To Další z mých nesplněných přání...

Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 30.07.2018 21:48, soucekp, (Houby)

Ryzec syrovinka je vítaným doplněním jídelníčku

Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 30.07.2018 21:48, soucekp, (Houby)

Chřapáč mléčný jsem našel při focení křemenáčů osikových. Občas se vyplatí k něčemu zakleknout

Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 30.07.2018 21:48, soucekp, (Houby)

A loučím se nějakou masenkou, která se mi prostě líbila . Nalezena byla asi 5cm od těch chřapáčů . Mějte se prima a ať vám to fotí! PS

Re: Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 02.08.2018 17:45, Patrik(m), (Houby)

Zajímavé, doufám, že máš exsikát

Re: Re: Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 02.08.2018 17:54, soucekp, (Houby)

Jo jo, exsikát je uložen v obálce . Pokud máš zájem, mohu poslat

Re: Re: Re: Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 04.08.2018 20:17, Patrik(m), (Houby)

Zájem mám, ale s posíláním prosím počkej, třeba, až toho bude zase víc. Já jsem ještě neměl čas se pořádně podívat ani na ty tvé Daldinie ... ale mám je pořád na stole, takže na ně nezapomenu ...

Re: Re: Re: Re: Re: Ještě přidám něco ze Šumavy II, 06.08.2018 21:52, soucekp, (Houby)

V pohodě, založím to a pokud to někdo nesežere, tak to na Tebe počká


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30