O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Korálovec bukový potřetí, 17.07.2018 13:40, gazela(m), (Houby)

Už je znáte ze stejné lokality z fotek Vény a teď i Zdeňka.

Re: Korálovec bukový potřetí, 17.07.2018 13:40, gazela(m), (Houby)

Vyrostly na prastarém stromě, či spíše na tom, co z něj zbylo, když už jsou jeho dny dávno sečteny. Před stovkou let byla v těchto místech cihelna, stále ještě jsou tu památky na tuto etapu. Jsou tu díry v zemi, jak byla těžena jílovitá hlína. Taky zbytky cihel lze ještě vidět zpod mechu.... Na jaře se díry po odtěžené hlíně proměňují v rybníčky, v suchém létě se voda ztrácí.

Re: Korálovec bukový potřetí, 17.07.2018 13:40, gazela(m), (Houby)

Ještě před čtyřmi lety byl strom stojící, i když větve už byly suché a ulámané. Vítr to dílo dokonal, dnes už je kmen ležící.

Re: Korálovec bukový potřetí, 17.07.2018 13:40, gazela(m), (Houby)

Loni na něm také narostla řada korálovců, chodili jsme je okukovat a fotit.

Re: Korálovec bukový potřetí, 17.07.2018 13:40, gazela(m), (Houby)

Jednoho dne jsme tam našli jen ořezané zbytky. Asi jako na stromě po sklizeném sírovci. Nedopadnou letošní korálovci stejně?

Re: Korálovec bukový potřetí, 17.07.2018 13:40, gazela(m), (Houby)

Nerozumím tomu, že se najde někdo, kdo podobnou nádheru může zničit a jen tak sežrat. To by mělo být trestné

Re: Re: Korálovec bukový potřetí, 17.07.2018 22:42, chorcheee(m), (Houby)

My jsme s kamarádem jeden, jen pro ten experiment, loni také sežrali . Ale jinak nechávám. To jen abych neopomenul využít příležitost ukázat, co jsem zač . Vlk a další mí "přátelé" si jistě zapamatují a použijí proti mne až to bude "nejvhodnější" .

Re: Re: Re: Korálovec bukový potřetí, 19.07.2018 00:51, Kraken(m), (Houby)

Jsou to opravdu krásné houby! Ale musím se přiznat, že jsem jeden korálovec taky "zkonzumoval". Jednu plodnici z několika desítek, měla tam jen tak zbůhdarma zajít jako ty ostatní? Držťková z ní byla vynikající! Ale předpokládám, že to bylo naposled, protože už se mi těžko poštěstí najít tolik korálovců najednou...

Re: Re: Korálovec bukový potřetí, 18.07.2018 16:55, Včelda, (Houby)

pročpak trestné? To by se dalo říct o hodně houbách, že jsou tak krásné, že by se neměly jíst...

Re: Korálovec bukový potřetí, 17.07.2018 13:40, gazela(m), (Houby)

Hádám třeba do dršťkovky
No my zůstaneme u toho úžasu nad jeho nádherou

Re: Re: Korálovec bukový potřetí, 17.07.2018 18:24, Zdeno(m), (Houby)

Když tři dělají totéž...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30